اخبار و رویدادها

آموزش مستمر صنایع دستی بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد

یک هنرمند رشته طراحی سنتی گفت: یکی از موضوعاتی که باید به طور جدی مورد توجه قرار گیرد، آموزش مستمر در حوزه صنایع دستی است.

31 شهریور 1398

مسابقه فوتبال بچه ها محلات کم برخوردار و پیشکسوتان فوتبال

به گزارش خبرنگاران، سازمان ورزش شهرداری تهران پنجمین دوره از مسابقات فوتبال بچه ها و پیشکسوتان فوتبال که درقالب طرحی موسوم به آینده سازان ورزش در محلات کم برخوردار اجرایی شده است، را به میزبانی منطقه 7 برگزار می نماید.

31 شهریور 1398

تصاویر پنت هاوسی که ایران شناس آمریکایی خلق کرد │توصیه باستان شناس آمریکایی به رضا شاه

اتاق بیلیارد پنت هاوس هتل فِرمونت سانفرانسیسکو به شیوه معماری ایرانی طراحی شده است. این پنت هاوس را ایران شناس معروف آمریکایی آرتور آپهم پوپ ساخته است.

31 شهریور 1398

مشهد رتبه اول را در جذب توریست سلامت کشور دارد

مدیر روابط بین الملل دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: مشهد رتبه اول جذب توریست سلامت در کشور را دارد.

30 شهریور 1398

برکه های باران به مرکز هرمزگان شناسی تبدیل می شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان به همراه منصور اخلاقی پور مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری هرمزگان از سایت برکه های باران در موزه مردم شناسی خلیج فارس بازدید کردند.

30 شهریور 1398

عالیشاه و تارتار به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال احضار شدند

به گزارش خبرنگاران، کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال یک سرمربی و بازیکن را احضار کرد.

29 شهریور 1398

پایگاه پژوهشی دوره ایلخانی در سلطانیه راه اندازی می گردد

ایجاد یک پایگاه پژوهشی دوره ایلخانی در شهر سلطانیه استان زنجان که محل قرار دریافت بزرگترین بنای یادگار ایلخانان، یعنی گنبد سلطانیه است از مدت ها پیش بر سر زبان هاست تا اینکه هفته گذشته در جلسه ای مقرر شد اداره کل میراث فرهنگی استان زنجان با همکاری پژوهشگاه...

29 شهریور 1398

ثبت 4 اثر ارزشمند میراث طبیعی استان گلستان در فهرست آثار ملی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان از ثبت چهار اثر ارزشمند میراث طبیعی استان گلستان در فهرست آثار ملی کشور اطلاع داد.

28 شهریور 1398

16 ساختگاه جدید نیروگاه های هسته ای کشور شناسایی شد

خبرنگاران : پس از ماه ها کوشش 16 ساختگاه جدید نیروگاه های هسته ای کشور در مناطق ساحلی دریای خزر، خلیج فارس و دریای عمان، خوزستان، و شمال غرب کشور مورد شناسایی نهاده شد.

28 شهریور 1398

آن چه در سفر باید بدانیم

آیا می دانستید که علی رغم داشتن بیمه مسافرتی ممکن است نتوانید خسارت خود را بگیرید؟ قبل از سفر افراد شور و هیجان دارند و کم تر به فکر رویداد های ناگوار می افتند به همین خاطر هم به دنبال خرید بیمه مسافرتی نیستند. در این مطلب با خبرنگاران همراه شوید تا ببینیم...

28 شهریور 1398

اقدام مالک سرای حاجی شامی پایین زنجان غیرقانونی است، بررسی موضوع تفاهم با مالک برای مرمت و بازسازی

مالک سرای حاجی شامی به صورت غیرقانونی و بدون اطلاع اداره میراث فرهنگی زنجان اقدام به تخریب سقف و دیوار حجره های پشت رواق های ضلع غربی این سرا کرده است.

27 شهریور 1398

راه اندازی موزه باستان شناسی بجنورد به صورت جدی دنبال می گردد

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی با تأکید بر اهمیت و احتیاج بجنورد به عنوان مرکز استان به فضاهای فرهنگی و موزه های متنوع، گفت: تمام اقدامات برای راه اندازی مجدد موزه مفخم بجنورد به صورت جدی در حال اجرا است.

26 شهریور 1398

شروع بزرگ ترین رزمایش دریایی ترکیه با نام گرگ دریا

رسانه های ترکیه از شروع بزرگ ترین رزمایش دریایی این کشور تحت عنوان گرگ دریا خبر دادند، رزمایشی که تا چهارم خرداد با 131 ناو جنگی، 57 هواپیما و 33 بالگرد ادامه می یابد.

26 شهریور 1398

غرفه ششم بهمن در موزه شهدای آمل افتتاح شد

غرفه ششم بهمن و شهدای جنگل سال 1360 در موزه شهدا واقع در بقعه میربزرگ شهر آمل افتتاح شد.

26 شهریور 1398

هواوی میت ایکس با کایرین 990 و دوربین بهتر عرضه می گردد

سخنگوی هواوی هفته قبل خاطرنشان کرد که گوشی تاشو هواوی میت ایکس احتمالا در ماه سپتامبر عرضه نمی شود و این تاخیر به آنالیز کیفیت و اطمینان از دوام آن برمی شود. حالا طبق گزارش جدید، این تاخیر در عرضه منجر به بهبود قطعات داخلی این گوشی هم شده است. به نظر می...

25 شهریور 1398

کشف خمره سفالی متعلق به قرون اولیه اسلامی در کردکوی

سارا اخوت معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی استان گلستان از کشف یک عدد خمره سفالی متعلق به قرون اولیه اسلامی در حوالی شهرستان کردکوی اطلاع داد.

25 شهریور 1398

تقدیر دکتر مونسان از هنرمندان ایرانی شرکت کننده در نمایشگاه فاین کرفت فرانسه

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از هنر به عنوان بهترین ابزار انتقال داشته ها و ظرفیت های فرهنگی کشور نام برد و گفت: معرفی ظرفیت های فرهنگی کشور و ملت بزرگ ایران از دریچه هنر یک کار ارزشمند و پسندیده است.

24 شهریور 1398

جشنواره نمک، نوزدهمین رویداد فرهنگی صندوق احیا در کاروانسرای دهنمک برگزار گردید

جشنواره نمک نوزدهمین رویداد فرهنگی صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی با حضور غلامرضا کاتب رئیس کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی و نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی، بهمن عسگری مشاور مدیرعامل صندوق احیا در امور مالی، مهدی...

24 شهریور 1398

شروع عملیات اجرایی تکمیل زیرساخت های گردشگری چراغ تپه مینودشت

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان از شروع عملیات اجرایی سامان دهی و اجرای روشنایی محور راستا گردشگری شهرستان مینودشت با اعتبار 3میلیارد و 500میلیون ریال اطلاع داد.

23 شهریور 1398

زنگ عطار در مدارس نیشابور نواخته شد

همزمان با 25 فروردین روز ملی حکیم عطار نیشابوری در مراسمی نمادین با حضور نماینده مجلس و جمعی از مسئولان در دبیرستان عطار شهر نیشابور زنگ عطار نواخته شد.

22 شهریور 1398
تعداد: (358)