مقالات گردشگری

ساخت کتیبه بیستون اقدامی نوآورانه و خلاقانه برای معرفی میراث کهن کرمانشاه است

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کرمانشاه، هوشنگ بازوند پنجشنبه 20 شهریور 99 گفت: معرفی جاذبه های تاریخی و طبیعی تفسیر و مفهوم خاصی دارد و اقدام نوآورانه و خلاقانه هنرمندان منبت کار برای ساخت کتیبه بیستون در رویداد جهانی...

4 آبان 1399

اعلام ایجاد کریدور گردشگری در استان بوشهر

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، ایجاد کریدور گردشگری در استان بوشهر صورت می گیرد.

27 مهر 1399

10 جاذبه برتر گردشگری در چین

چین دارنده قدیمی ترین تمدن مداوم در دنیا، بسیاری از جاذبه های تاریخی مانند شهر ممنوعه معروف، دیوار عظیم و ارتش تراکوتا را عرضه می دارد. در سال های اخیر چین با تصمیم گیری های مناسب مالی و اقتصاد باز در تجارت خارجی به سرعت مدرنیزه شده است. دورنمای شهری بلند...

25 مهر 1399

بازسازی اضطراری خانه تاریخی عظیمی در ابرکوه

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ابرکوه از بازسازی اضطراری خانه تاریخی حاج سیدحیدر عظیمی اطلاع داد.

24 مهر 1399

آشنایی با واحد پول سخت و گمراه کننده چین!

بحث خود قیمت نیست، حرف از واحد پول چین است. ممکن است فروشنده از شما مبلغ سه kuài و پنج máo بابت یک لیوان نوشیدنی بخواهد. نگاهی به کیف پولتان می اندازید اسکناس هایی با عکس مائو می بینید که رویش نوشته شده یوانyuán)) یا (jiӑo). عجیب است نه؟ پس فروشنده چه می گوید؟ یعنی...

23 مهر 1399

بیانیه روسیه در واکنش به درخواست آمریکا علیه ایران

ایرنا نوشت: وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای بیان کرد که پیشنهاد آمریکا برای ازسرگیری تحریم ها در خصوص ایران، از نظر حقوقی بی ارزش است و چشم اندازی برای اجرا ندارد.

21 مهر 1399

اعلام پیدا شدن آلبوم ناصری کاخ گلستان

ایسنا/ براساس سخنان مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان، پیدا شدن آلبوم ناصری کاخ گلستان صورت گرفت.

17 مهر 1399

برخورد با تور گردشگری غیرمجاز در اسفراین

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان خراسان شمالی، عبدالله سهرابی روز پنج شنبه 30 مردادماه 99 با اعلام این خبر اظهار کرد: یک تور گردشگری بدون دریافت مجوزهای لازم و در شرایطی که برگزاری هرگونه تور گردشگری در استان ممنوع...

17 مهر 1399

کرونا در اروپا، از فرایند سریع بازگشت محدودیت ها تا تحولی نگران کننده در آلمان

افزایش آمار مبتلایان جدید در بسیاری کشورهای اروپایی به فرایند بازگشت محدودیت ها سرعت بخشیده و انستیتو رابرت کخ آلمان هم از تحولی نگران کننده سخن گفته است.

15 مهر 1399

ایجاد زیرساخت های لازم در 6 منطقه گردشگری استان ایلام

شنبه زاده از ایجاد زیرساخت های لازم در 6 منطقه گردشگری استان ایلام خبر داد و گفت: تدوین سند گردشگری استان در دست اجر است.

13 مهر 1399

جنگ رسانه ای عظیم تر از رزم نظامی، هیچ سازی از دولت، مجلس یا قوه قضائیه ناامیدی را تقویت می نماید

دبیرشورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: هیچ سازی از دولت، مجلس یا قوه قضائیه ناامیدی را تقویت می نماید و جهت سیاه نمایی از کارها، راهی است که دشمنان جمهوری اسلامی ایران آن را دنبال می نمایند.

5 مهر 1399

مزرعه ای که با تکیه بر اصول زندگی سبز، یک جاذبه گردشگری شد، عکس

در سال های اخیر با افزایش روزافزون استفاده ما از محصولات پلاستیکی و بی توجهی مان به قوانین طبیعت، نه تنها زندگی حیوانات بلکه زندگی خودمان نیز در معرض خطر نابودی قرار گرفت؛ بنابراین کشور های مختلف به فکر بازیافت محصولاتی که تجزیه طبیعی طولانی مدت دارند،...

4 مهر 1399

تیک تاک زیر ذره بین دولت آمریکا

وزیر خزانه داری آمریکا گفت برنامه تیک تاک تحت بازبینی امنیت ملی واقع شده است و سازمان وی تا چند روز آینده نظرش درباره این برنامه اشتراک گذاری ویدیوی چینی را به رییس جمهور اعلام خواهد کرد.

3 مهر 1399

حفاظت از تپه های تاریخی نیازمند ارتقای آگاهی عمومی است

ایرنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، حفاظت از تپه های تاریخی نیازمند ارتقای آگاهی عمومی است.

1 مهر 1399

شناسایی گذرگاه تاریخی هزاره قبل از میلاد در دنا با 5 گور پر از عتیقه

کاوش های باستان شناسی در منطقه سادات محمودی دنا از وجود گذرگاه تاریخی در این منطقه از استان کهگیلویه و بویراحمد خبر می دهد.

30 شهریور 1399

هدف گذاری ایران و عراق برای دستیابی به تجارت 20 میلیارد دلاری

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق با بیان اینکه سفر نخست وزیر عراق به ایران در توسعه و استحکام روابط دو کشور تأثیر مهمی خواهد داشت، گفت: درباره برنامه ریزی برای رسیدن به افق تجارت 20 میلیارد دلاری ایران بین دو کشور نیز در جریان این سفر رایزنی می گردد.

23 شهریور 1399

شروع طرح ارزیابی تخصصی و رتبه بندی برندهای گردشگری شهری در کشور

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توسعه ایران گردی و دنیا گردی از شروع اجرای طرح ارزیابی تخصصی و رتبه بندی برندهای گردشگری شهری توسط این شرکت و تحت نظارت معاونت گردشگری و اداره کل مطالعات و آموزش گردشگری اطلاع داد.

22 شهریور 1399

بازسازی و بهسازی فضای اطراف آرامگاه ابن یمین فرومدی در میامی

سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی میامی از بازسازی و بهسازی فضای اطراف آرامگاه ابن یمین فرومدی اطلاع داد.

17 شهریور 1399

همزمانی تور آشناسازی همدان با یک هشدار

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای واصله، همزمانی تور آشناسازی همدان با یک هشدار برگزار می گردد.

14 شهریور 1399

مقصد اجباری برای تهرانگردی

در حال حاضر در تهران به میزان جمعیت ساکن، هشت میلیون تقاضا برای استفاده از مکان های مناسب در راستای گردشگری و گذراندن اوقات فراغت وجود دارد اما متاسفانه در پایتخت، فقر مراکز گردشگری به صورت ملموس حس می شود و تهرانی ها برای گذراندن وقت فراغت خود...

13 شهریور 1399
تعداد: (304)