علم و تکنولوژی

چرا ایمنی جمعی در خصوص کرونا بی معنی است؟

رئیس جمهور روز شنبه در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا گفت هنوز به ایمنی جمعی نرسیدیم و چاره ای نداریم جز اینکه دست به دست هم بدهیم و زنجیره شیوه کرونا را قطع کنیم. این اظهارات درحالی است که بعضی شواهد موجود ایمنی فردی در برابر کرونا را نقض نموده است.

24 شهریور 1399

شروع طرح ارزیابی تخصصی و رتبه بندی برندهای گردشگری شهری در کشور

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توسعه ایران گردی و دنیا گردی از شروع اجرای طرح ارزیابی تخصصی و رتبه بندی برندهای گردشگری شهری توسط این شرکت و تحت نظارت معاونت گردشگری و اداره کل مطالعات و آموزش گردشگری اطلاع داد.

22 شهریور 1399

عرضه بیش از 15 میلیارد کلمه عبور در وب تاریک برای فروش

به گزارش خبرنگاران به نقل از تک رادار، بررسی یادشده نشان می دهد تعداد اسامی کاربری و کلمات عبور عرضه شده در فضای مجازی دو برابر تعداد کل ساکنان کره زمین است. در واقع تعداد اسامی کاربری و کلمات عبور مسروقه با افزایش 300 درصدی در سال 2019 نسبت به سال 2018 رکوردی...

19 شهریور 1399

بیماری طاعون خیارکی وارد کشور نشده است

عضو کمیته کشوری کرونا گفت: خبر شیوع بیماری طاعون خیارکی در کشور صحت ندارد و این بیماری تنها در کشور مغولستان مشاهده شده است.

18 شهریور 1399

مهم ترین سوالات درباره صندوق ETF، سهام دارا یکم را چگونه بفروشیم؟

به گزارش خبرنگاران، مهم ترین سوالات مردم درباره نحوه تغییر ناظر در صندوق ETF، دلیل ثبت نشدن نماد دارا یکم در سبد سهامو زمان معامله اولین صندوق ET است.

15 شهریور 1399

مهارت تندخوانی؛ کم ترین زمان، بیش ترین بازده

خبرنگاران: اولین فایده تندخوانی این است که به شما کمک می کند در مدت زمان مشخص کتاب های بیش تری بخوانید. اما تندخوانی فواید بیشتر و بهتری نیز دارد. به طور مثال وقتی می توانید مطلبی را سریع بخوانید به این معنا است که می توانید به همان سرعت مطالب را در ذهن...

7 شهریور 1399

چقدر تا ختم غائله کرونا فاصله داریم؟

خبرنگاران: کار جهان دارد تعطیل می گردد. اماکنی که زمانی پر از شور و زندگی بودند حالا به خاطر محدودیت هایی که به زندگی روزمره اعمال شده به شهر ارواح تبدیل شده اند؛ محدودیت هایی مثل منع آمدوشد، بسته شدن مدرسه ها و ممنوعیت سفر و تجمع پرشمار.

3 شهریور 1399

کلاس های عملی دانشگاه تهران از اول مرداد شروع می شود، برگزاری مجازی امتحانات سرانجام ترم

معاون آموزشی دانشگاه تهران با تاکید بر اینکه کلاس های عملی دانشجویان در ترم جای از اول مرداد ماه برگزار می شود گفت: امتحانات انتها ترم دانشجویان باید تا انتها تیر ماه به اتمام برسد.

2 شهریور 1399

مجوزفعالیت مراکز علمی کاربردی منوط به دریافت اساسنامه است

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: تمامی مراکز علمی کاربردی در سطح کشور باید برای ادامه آموزش دانشجویان خود از نیمسال تحصیلی جدید دارای اساسنامه باشند که در غیر این صورت هرگونه فعالیت آنها غیر قانونی و تخلف محسوب می گردد. ...

30 مرداد 1399

از صعود دراماتیک آلومینیوم با خطیبی تا بقای ناپلئونی ملوان

به گزارش خبرنگاران، فصل فوتبال برای لیگ دسته اول شب گذشته رسما به سرانجام رسید و در کنار مس رفسنجان که از پیش صعود و حتی قهرمانی اش در این مسابقات قطعی شده بود، آلومینیوم اراک با راهنمایی رسول خطیبی به لیگ برتر راه یافت.

30 مرداد 1399

چرا گوشی های هوشمند این قدر سنگین هستند؟

اگرچه طراحی گوشی های هوشمند در طول چند سال گذشته به طور محدود تغییر کرده، اما در این میان یک متغیر پنهان وجود دارد که به طور مداوم در حال افزایش است. در این مطلب قصد داریم به فرایند افزایش وزن گوشی های هوشمند بپردازیم.

28 مرداد 1399

ضرورت ایجاد و توسعه کسب و کارهای فناور در حوزه دانشگاهی

تفاهم نامه سه جانبه ای در راستای یاری به ایجاد و توسعه کسب و کار های نوآور امضا شد.

27 مرداد 1399

مقاله محققان ایرانی در میان برترین مقالات نانو تکنولوژی دنیا

محققان پژوهشکده سرطان معتمد جهاددانشگاهی پیروز شدند با اصلاح و بهبود یک روش تشخیصی جدید با بهره گیری از نانو تکنولوژی، مقاله آن را در یکی از مجلات گروه نشریه نیچر منتشر نمایند. این مقاله جزو مقالات یک درصد برتر حوزه موضوعی نانو تکنولوژی شده است. ...

23 مرداد 1399

مراسم تکریم و معارفه رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار گردید

مراسم تکریم و معارفه رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی با حضور قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی برگزار گردید.

22 مرداد 1399

اپلیکیشن رایگانی که چهره سوژه عکاسی یا فیلمبرداری را محو می نماید

یکی از نتایج ناآرامی های آمریکا متعاقب کشته شدن فلوید، محبوب شدن پست هایی است که در سایت های فناوری فرنگی، انواع شیوه های ایمنی دیجیتال را آموزش می دادند.

20 مرداد 1399

مهلت ثبت نام طرح پیش فروش یکساله گروه سایپا تا ساعت 14 روز چهارشنبه 99، 03، 21 تمدید شد.

مهلت ثبت نام طرح پیش فروش یکساله گروه سایپا تا ساعت 14 روز چهارشنبه 99/03/21 تمدید شد.

19 مرداد 1399

دراگون صنعت فضا را متحول کرد

شب گذشته، ناسا با همکاری شرکت اسپیس ایکس یک پرتاب فضایی تاریخی انجام داد و توانست پس از گذشت نزدیک به 10 سال، دو تن از فضانوردان خود به نام های داگلاس جی. هارلی(Douglas G. Hurley) و روبرت ال. بهنکن (Robert L. Behnken) را از خاک آمریکا به سمت ایستگاه فضایی بین المللی اعزام...

18 مرداد 1399

خسارت کرم جوانه خوار به 450 هکتار از جنگل های مهاباد

کارشناس جنگل اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهاباد گفت: آفت کرم جوانه خوار بلوط در جنگل های این شهرستان به حالت طغیان رسیده و به 450 هکتار از آن خسارت زده است.

16 مرداد 1399

بهترین زمان نوشیدن قهوه برای پیشگیری از بی خوابی چه ساعتی از روز است؟

همه ما عاشق نوشیدنی قهوه هستیم و چه کسی است که قهوه دوست نداشته باشد؟ از قهوه ترک گرفته تا اسپرسو و آمریکانو و کاپوچینو و … اغلب مردم جهان روزشان را با یک فنجان قهوه آغاز می نمایند. اما علیرغم خواص و البته بعضی مضرات قهوه برای سلامتی زنان و مردان مشکل...

9 مرداد 1399

هک شدن تمام گوشی های اپل

Jailbreak با استفاده از سیستم عامل های AltStore و Cydia قابل نصب است، این امکان را به شما می دهد تا تنظیمات پنهان iOS را تغییر داده و برنامه هایی را با دور زدن فروشگاه رسمی اپل نصب کنید.

8 مرداد 1399
تعداد: (193)