اخبار اقتصادی

سفیر آمریکا در روسیه به واشنگتن بازگشت

به دنبال اخراج دیپلمات های آمریکایی از روسیه، سفیر واشنگتن از مسکو به آمریکا بازگشت.

24 اردیبهشت 1400

افزایش سهم فناوری های زیستی از درآمد ناخالص ملی با اجرای 3 برنامه

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، افزایش 10 درصدی سهم فناوری های زیستی می تواند نقشی مؤثر در رونق اقتصادی کشور ایفا کند.

22 اردیبهشت 1400

پیش بینی رشد مالی ایران در سال 2021

به گزارش خبرنگاران، مرکز پژوهش های اتاق ایران گزارش با عنوان ریسک کشوری ایران؛ فصل اول 2021 شامل پیش بینی های 10 ساله تا 2029 منتشر کرد؛ این گزارش ترجمه ای از گزارش موسسه فیچ سلوشنز (بیزینس مانیتور سابق) که نکاتی محوری در حوزه ریسک مالی، سیاسی و عملیاتی دارد.

21 اردیبهشت 1400

امضای قرارداد همکاری بانک توسعه تعاون و صندوق اشتغال و کارآفرینی

قرارداد عاملیت اعطای تسهیلات وجوه اداره شده به امضای مدیران عامل بانک توسعه تعاون و صندوق اشتغال و کارآفرینی ایثارگران رسید.

21 اردیبهشت 1400

مسکو نسبت به پیامدهای اخراج 18 دیپلمات روس از چک هشدار داد

ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد: کشور چک از پیامدهای اخراج 18 دیپلمات روس اطلاع دارد.

19 اردیبهشت 1400

پولیتیکو از تصمیم تازه بایدن درباره روسیه اطلاع داد

ایرنا نوشت:نشریه پولیتیکو به نقل از یک منبع مطلع گزارش داد که دولت جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا این هفته آماده اعمال دور جدید تحریم ها علیه روسیه می گردد.

18 اردیبهشت 1400

رد هرگونه دخالت در حادثه نطنز از سوی آمریکا

خبرنگاران : یک مقام ارشد دولت جو بایدن در این خصوص گفت: ما گزارش ها درباره حادثه در تاسیسات غنی سازی نطنز در ایران را مشاهده نموده ایم.

13 اردیبهشت 1400

خبرنگاران هدف گذاری برنامه نهضت ساخت داخل در زنجان 245 درصد محقق شد

زنجان - خبرنگاران - استاندار زنجان گفت: هدف گذاری سال گذشته در راستای نهضت ساخت داخل برای این استان به ارزش 66 میلیون دلار بود که این رقم در سرانجام سال با رشد 245 درصدی به مرز 162 میلیون دلار رسید.

12 اردیبهشت 1400

خبرنگاران پایین بودن سرمایه اجتماعی شعله های کرونا در شهرها را روشن کرد

تهران- خبرنگاران- روزنامه ایران در گفت وگویی آورد: با این موضوع مشکل دارم که وقتی با مسأله ای روبرو شدیم، صرفاً بگوییم به دلیل عدم رعایت مردم بوده یا اشاره کنیم که حاکمیت مشکل داشته است. این نگاه جامعی نیست. اگر مردم رعایت نمی نمایند باید آنالیز گردد که...

12 اردیبهشت 1400

خبرنگاران کمیته امداد شیروان 205 میلیارد ریال یاری معیشت به مددجویان پرداخت کرد

بجنورد-خبرنگاران- رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) شیروان گفت: سال جاری 205 میلیارد و 871 میلیون ریال یاری معیشت (مستمری) به مددجویان تحت حمایت این نهاد در شهرستان پرداخت شد.

11 اردیبهشت 1400

سنای ایتالیا به دولت جدید ماریو راگی رأی اعتماد داد

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، دولت جدید ایتالیا به نخست وزیری ماریو دراگی رئیس پیشین بانک مرکزی اروپا توانست از مجلس سنای این کشور رأی اعتماد بگیرد.

6 اردیبهشت 1400

آمریکا 7 شرکت چین را تحریم کرد خبرنگاران

وزارت بازرگانی آمریکا با متهم کردن چند شرکت چینی به فعالیت های بی ثبات کننده نظامی آنها را در فهرست تحریم ها قرار داده است.

6 اردیبهشت 1400

موزه های معروف سن پترزبورگ، عکس

این شهر تمام محبوبیتش را مدیون میراث هایی است که طی قرن های گذشته برایش به یادگار مانده اند و شاید اصلی ترین دلیل آن فراخوان پتر کبیر بود که همه ثروتمندان و اشراف زادگان را به این شهر دعوت کرد. روسی ها یک ضرب المثل دارند که می گوید: مسکو برای کار و تجارت...

4 اردیبهشت 1400

اعتراضات شبانه مردم جنوب یمن علیه ائتلاف سعودی

منابع خبری دوشنبه شب از برگزاری تجمعات اعتراضی در شهرهای جنوبی یمن علیه ائتلاف سعودی و دولت مستعفی یمن خبر دادند.

2 اردیبهشت 1400

کمک مومنانه خیرین محلات منطقه 3 به افراد نیازمند

همزمان با آغاز سال نو، طرح نذر مومنانه با هدف کمک به نیازمندان منطقه 3 با مشارکت خیرین محلات اجرا شد.

29 فروردین 1400

قانون هوای پاک؛ معلق در آلودگی هوای کلان شهرها

با گذشت سه سال از تصویب قانون هوای پاک هنوز تعیین نیست که دستگاه های اجرایی در عمل به آن کوتاهی می نمایند یا اساسا مجلس قانونی نوشته که با شرایط ما همخوانی ندارد.

27 فروردین 1400

بایدن در تدارک اعمال اولین مجازات های عمده اش علیه روسیه است

منابع مطلع گفتند، آمریکا در تدارک برای پاسخ به روسیه در رابطه با مسموم و زندانی کردن آلکسی ناوالنی، رهبر مخالفان دولت این کشور بوده و انتظار می رود که در هفته های آینده تحریم هایی را با هم پیمانان اروپایی هماهنگ کند.

26 فروردین 1400

ناکامی بانک مرکزی در تحقق اهداف پیش بینی شده قابل دفاع است

تهران (پانا) - عضو موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی وزارت صمت می گوید با توجه به کسری بودجه موجود، تشدید تحریم و ساختاری که بانک مرکزی در آن درحال فعالیت است می توان گفت عملکرد مناسبی با توجه به شرایط داشته است و ناکامی های موجود در تحقق اهداف پیش بینی...

25 فروردین 1400

بازآفرینی شهری در تهران از مقیاس محلی آغاز شد

شهر: بازآفرینی شهری که مأموریت تاب آور کردن فضاهای ناکارآمد شهر را بر عهده دارد از مهمترین اولویت های شهرداری تهران در چند سال اخیر بوده است.

25 فروردین 1400

اقلیم آمادگی برای واگذاری درآمد های نفتی به بغداد را ندارد

به گزارش خبرنگاران به نقل از بغداد الیوم، منصور البعیجی یک عضو فراکسیون دولت قانون در مجلس عراق سفر هیأت مذاکره کننده اقلیم کردستان عراق به بغداد را وقت کشی دانست و دلیل آن را آمادگی نداشتن اقلیم برای واگذاری درآمدهای نفتی اش به دولت مرکزی اظهار داشت.

24 فروردین 1400
تعداد: (479)