اخبار اقتصادی

بازار سرمایه ، امید هایی که زنده نگه داشته شد

خبرنگاران، شاخص بورس تهران امروز 27 هزار واحد رشد کرد.

5 آبان 1399

ساخت کتیبه بیستون اقدامی نوآورانه و خلاقانه برای معرفی میراث کهن کرمانشاه است

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کرمانشاه، هوشنگ بازوند پنجشنبه 20 شهریور 99 گفت: معرفی جاذبه های تاریخی و طبیعی تفسیر و مفهوم خاصی دارد و اقدام نوآورانه و خلاقانه هنرمندان منبت کار برای ساخت کتیبه بیستون در رویداد جهانی...

4 آبان 1399

حکم برکناری مدیرکل گمرک لبنان

در ادامه اتفاقات مربوط به انفجار بندر بیروت، نخست وزیر دولت پیشبرد امور لبنان حکم برکناری رئیس کل گمرک این کشور را امضا کرد.

1 آبان 1399

خبرنگاران آسفالت محور ایذه به باغملک شروع شد

اهواز -خبرنگاران- رییس اداره راه و شهرسازی ایذه گفت: عملیات آسفالت جهت حادثه خیز از محور ایذه به سمت باغملک شروع شد.

30 مهر 1399

رادیو بین المللی چین آنالیز کرد؛ رابطه اعتیاد آمریکا به تحریم های یکجانبه با تشدید انزوای دیپلماتیک

کاربرد چماق نه تنها به نفع ایالات متحده نبوده، بلکه باعث انزوای بیشتر آن در جامعه بین المللی شده و قدرت نرم آن را بیش از پیش تضعیف نموده است.

30 مهر 1399

ترامپ رسما شمشیر را از رو بست؛ بدهی 60 میلیون دلاری سازمان جهانی بهداشت را نمی دهیم!

فارس نوشت: بعد از اعلام عدم مشارکت آمریکا در پروژه سازمان جهانی بهداشت برای فراوری و توزیع واکسن کرونا، رئیس جمهور آمریکا اعلام نمود که بیش از 60 میلیون دلار از بودجه به جامانده واشنگتن برای این نهاد سازمان ملل را پرداخت نخواهد کرد.

27 مهر 1399

10 جاذبه برتر گردشگری در چین

چین دارنده قدیمی ترین تمدن مداوم در دنیا، بسیاری از جاذبه های تاریخی مانند شهر ممنوعه معروف، دیوار عظیم و ارتش تراکوتا را عرضه می دارد. در سال های اخیر چین با تصمیم گیری های مناسب مالی و اقتصاد باز در تجارت خارجی به سرعت مدرنیزه شده است. دورنمای شهری بلند...

25 مهر 1399

آشنایی با واحد پول سخت و گمراه کننده چین!

بحث خود قیمت نیست، حرف از واحد پول چین است. ممکن است فروشنده از شما مبلغ سه kuài و پنج máo بابت یک لیوان نوشیدنی بخواهد. نگاهی به کیف پولتان می اندازید اسکناس هایی با عکس مائو می بینید که رویش نوشته شده یوانyuán)) یا (jiӑo). عجیب است نه؟ پس فروشنده چه می گوید؟ یعنی...

23 مهر 1399

استفاده از طرح های دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی برای توسعه شهر دلند

شهردار دلند گفت: آماده استفاده از طرح های دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد آزادشهر در راستای توسعه و گسترش فضای سبز شهر هستیم.

22 مهر 1399

حواشی نقدِ نفت نسیه

طرح گشایش مالی دولت، از روز رسانه ای شدن به یکی از اصلی ترین و جنجالی ترین موضوعات مورد بحث تحلیلگران مالی تبدیل شده است.

21 مهر 1399

بیانیه روسیه در واکنش به درخواست آمریکا علیه ایران

ایرنا نوشت: وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای بیان کرد که پیشنهاد آمریکا برای ازسرگیری تحریم ها در خصوص ایران، از نظر حقوقی بی ارزش است و چشم اندازی برای اجرا ندارد.

21 مهر 1399

مجوز دارا دوم صادر شد، عرضه سهام عدالت یکی از دلایل افت بازار، تغییر در عرضه سهام در دستور کار نهاده شد، سقف پذیره نویسی در صندوق دارا دوم چقدر است؟

خبرنگاران: رئیس سازمان بورس اوراق بهادار با اشاره به اینکه متغیر های بازار در مقایسه با ماه های گذشته تغییری نکرده است، گفت: بازار سرمایه نیازمند صبر است، زیرا در بلند مدت سود خوبی نصیب سرمایه داران می نماید.

19 مهر 1399

تغییرات فاصله تورمی دهک های هزینه ای در مردادماه

خبرنگاران : مرکز آمار اظهار داشت: فاصله تورمی دهک های هزینه ای در مرداد ماه به 5.4 درصد رسید که نسبت به ماه قبل (4.7 درصد) 0.7 واحد درصد افزایش داشته است.

19 مهر 1399

جزئیات حمایت صندوق نوآوری از دریافت انواع استانداردهای داخلی و خارجی به دانش بنیان های سلامت

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان اینکه در رویداد معرفی نیازهای فناوری حوزه سلامت 270 نفر از 118 شرکت دانش بنیان و 89 نفر از شرکت های غیر دانش بنیان حضور دارند، گفت: این صندوق به منظور دریافت استانداردهای داخلی و بین المللی، ثبت مالکیت فکری و حضور...

16 مهر 1399

کرونا در اروپا، از فرایند سریع بازگشت محدودیت ها تا تحولی نگران کننده در آلمان

افزایش آمار مبتلایان جدید در بسیاری کشورهای اروپایی به فرایند بازگشت محدودیت ها سرعت بخشیده و انستیتو رابرت کخ آلمان هم از تحولی نگران کننده سخن گفته است.

15 مهر 1399

طرح اصلاح قانون بهبود مستمر فضای کسب وکار تقدیم هیات رئیسه مجلس شد

طرح اصلاح قانون بهبود مستمر فضای کسب وکار با امضای 60 نفر از نمایندگان مجلس تقدیم هیات رئیسه شد. طرحی که در صورت تصویب و تبدیل شدن به قانون، حق اعتراض برای تشکل های غیردولتی نسبت به هر بخشنامه و آیین نامه جدیدی فراهم می شود و دولت ملزم به رسیدگی به این اعتراض...

14 مهر 1399

وزیر راه:کسی حق تعلل در اجرای مسکن ملی را ندارد

تهران (پانا) - وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه کسی حق تعلل در اجرای مسکن ملی را ندارد، اظهار داشت شهرداری ها موظفند هرچه سریعتر نسبت به صدور پروانه ساخت واحدهای مسکن ملی اقدام نمایند تا عملیات اجرایی در همه استان ها شروع گردد.

13 مهر 1399

عرضه سهام شرکت های نفتی به صورت بلوکی متوقف شد

ناظر مجلس در شورای عالی بورس از توقف عرضه سهام شرکت های نفتی به صورت بلوکی اطلاع داد و گفت که دولت موظف است سهام خود را در شرکت های پالایشی به صورت صندوق پذیره نویسی نمایند.

11 مهر 1399

خبرنگاران ترامپ راه دشواری برای تصویب قطعنامه ضدایرانی در پیش دارد

تهران-خبرنگاران- تحلیلگر مسائل بین الملل گفت: آمریکا راه دشواری برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران انتخاب نموده زیرا نه تنها روسیه و چین به احتمال زیاد قطعنامه ضدایرانی آمریکا را در شورای امنیت وتو خواهند کرد بلکه تروئیکای اروپایی هم موافقت خود را اعلام...

8 مهر 1399

کاهش درآمد شرکت مادر گوگل برای نخستین بار

برای نخستین بار درتاریخچه تاسیس آلفابت درآمد این شرکت کاهش یافته است که دلیل این امر شرایط مالی ناشی از همه گیری ویروس کرونا است.

7 مهر 1399
تعداد: (360)