اخبار سیاسی

راستینه: جوان مظلوم همچنان مشکل مسکن و تسهیلات لازم برای ازدواج دارد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به قانون 15 ساله تسهیل ازدواج از وزیر کشور انتقاد کرد که در این باره کاری را انجام نداده و گزارشی به مجلس نداده است.

20 تیر 1399

شروع لغو تدریجی محدودیت ها در بعضی مناطق روسیه

معاون نخست وزیر روسیه شروط لازم برای شروع مرحله ای برداشتن محدودیت های مربوط به شیوع ویروس کرونا را نام برده و پوتین هم تأکید کرد که لغو اقدامات باید با دقت، تدریجی و قدم به قدم انجام گردد.

18 تیر 1399

راه اندازی دفتر نظارت بر دانشگاه های استان در دانشگاه تهران، پذیرش 900 دانشجوی برتر بدون کنکور

معاون آموزشی دانشگاه تهران گفت: سال گذشته 750 دانشجوی کارشناسی ارشد و 150 دانشجوی دکتری از طریق آئین نامه استعدادهای درخشان در دانشگاه پذیرش شدند که جزو کیفی ترین پذیرش های دانشگاه محسوب می شوند.

18 تیر 1399

همکاری جهاددانشگاهی و ایران خودرو برای توسعه خودروهای برقی و هیبریدی

تفاهم نامه گسترش همکاری های فناورانه، فنی، تخصصی و اجرایی برای توسعه حوزه های مرتبط با خودرو بین جهاددانشگاهی و شرکت ایران خودرو منعقد شد.

10 تیر 1399

همه آنچه باید درباره ETFها بدانید ، شروع پذیره نویسی از بامداد فردا

فراخوان واگذاری (شماره یک) پذیره نویسی واحدهای سرمایه گذاری صندوق سرمایه گذاری قابل معامله (ETF) واسطه گری اقتصادی یکم چندی پیش منتشر شد که بر اساس آن شروع پذیره نویسی فروش واحدهای این صندوق از فردا شروع می گردد. بر این اساس قرار است سهام دولت در سه بانک...

9 تیر 1399

پایه حقوق کارگران تغییر کرد، حق مسکن 200 هزار تومان افزایش می یابد

اعضای شورای عالی کار در نشست مشخص حق مسکن کارگران پس از گذشت ساعت ها مذاکره با تصویب افزایش 200 هزار تومانی حق مسکن کارگران موافقت کردند.

8 تیر 1399

شش شرط برای برداشتن قرنطینه

اگر حضور مردم در جامعه را مانند پایکوبی تصور کنیم، با هر بار بالا رفتن میزان مرگ و میر، باید از صحنه پایکوبی خارج شویم و سیاست چکش وار قرنطینه را اجرا کنیم تا زمانی که میزان مرگ کنترل شود و بعد دوباره پایکوبی بعدی را آغاز کنیم.

5 تیر 1399

تکذیب ممنوعیت ورود گردشگران به ایتالیا تا انتها سال

وزیر فرهنگ و گردشگری ایتالیا خبر مرتبط با بسته بودن مرزهای این کشور به روی گردشگران خارجی را تا انتها امسال میلادی رد کرد.

4 تیر 1399

انتصاب وزیر جدید فناوری اطلاعات پاکستان و ادامه همراهی حزب متحده با دولت

در پی استعفای وزیر سابق فناوری اطلاعات پاکستان، وزیر جدید نیز از حزب متحده انتخاب شد تا همراهی این حزب با دولت ادامه پیدا کند.

3 تیر 1399

اختلاف بین تروریست های مورد حمایت ترکیه بر سر رفتن به لیبی

مرکز دیدبان حقوق بشر سوریه خاطرنشان کرد که ترکیه کمک های خود به برخی از گروهک های فعال در سوریه را بعد از آنکه با اعزام به لیبی مخالفت کرده اند، قطع کرده است.

31 خرداد 1399

ادامه رایزنی های نماینده ظریف در امور افغانستان در کابل

نماینده ویژه وزیر خارجه ایران در امور افغانستان در ادامه رایزنی هایش در کابل با برخی شخصیت های سیاسی و حزبی افغانستان دیدار و گفتگو کرد.

29 خرداد 1399

ویزا پاکستان برای ایران و 47 کشور دیگر تسهیل شد

دریافت ویزا پاکستانوزارت کشور پاکستان از اجرای برنامه ها و سیاست های جدید جدید این کشور در جهت ارائه آسان تر دریافت ویزا پاکستان برای 48 کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران اطلاع داد. بر اساس گزارش ایرنا، منابع خبری پاکستان روز شنبه به نقل از بیانیه وزارت...

25 خرداد 1399

190 نفر از هموطنان ایرانی در هند به کشور بازگشتند

190 نفر از دانشجویان، تجار و گردشگران ایرانی عصر امروز از بمبئی به تهران بازگشتند و به همراه آنها نیز مقادیری یاری های بهداشتی، درمانی و تجهیزات پزشکی از سوی ایرانیان مقیم هند به ایران ارسال شد.

22 خرداد 1399

آیا راه چاره تنش میان واشنگتن و تهران گفتگوی دینی است؟

سفیر اسبق کشورمان در واتیکا می گوید: ما باید از طریق شخصیت های دینی مان با کسانی از آنها که تفکرات و مواضع معتدلی دارند، مصاحبهی دینی داشته باشیم و بهتر است اقلیت های دینی ما نیز در این مصاحبه مشارکت داشته باشند.

21 خرداد 1399

طرابلس گفت که با نیروهای شرق لیبی مذاکره نمی کند

رئیس دولت وفاق ملی در غرب لیبی تأکید کرد که ژنرال خلیفه حفتر فرمانده نیروهای شرق این کشور از بحران شیوع ویروس کرونا به عنوان فرصتی برای حمله نظامی استفاده نموده و طرابلس با او مذاکره نخواهد کرد.

19 خرداد 1399

خبرنگاران انصارالله: لغو محاصره یمن، شرط مذاکره با ائتلاف سعودی است

تهران- خبرنگاران- محمد عبدالسلام سخنگوی انصارالله یمن شامگاه سه شنبه تاکید کرد پیش از توقف حملات و شکسته شدن محاصره یمن، هیچ راهی برای مذاکره و گفت وگو با ائتلاف سعودی وجود ندارد.

19 خرداد 1399

برنامه راهزنی دریایی علیه کشتی های چینی توسط آمریکا!

انستیتو نیروی دریایی آمریکا در مقاله ای مطرح نمود: بهترین روش مقابله با کشورهای رقیب مثل چین، دادن مجوز به مزدوران دریائی است.

18 خرداد 1399

نسخه نویسی الکترونیک در 597 بیمارستان، حذف کامل همپوشانی ها با پایگاه اطلاعات بیمه شدگان

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ضمن بیان اقدامات اجرا شده در این سازمان در سال گذشته، گفت: یکی از مهمترین اقدامات سازمان بیمه سلامت در سال 98 راه اندازی پایگاه اطلاعات بیمه شدگان بود، پایگاهی که می تواند در تحقق هدف حذف کامل همپوشانی های بیمه ای به ما کمک کند....

17 خرداد 1399

تهدید تازه ترامپ درباره سیاست های مهاجرتی

رئیس جمهور آمریکا روز جمعه تهدید کرده است که دولت کشورش تحریم های صدور ویزا را علیه کشورهایی اعمال خواهد کرد که حاضر به پذیرش کسانی که از آمریکا بازگردانده می شوند، نشوند.

13 خرداد 1399

برگزاری نمایشگاه کتاب تهران در هاله ای از ابهام، ضرر هنگفت صنعت نشر در بهار 99

برگزار نشدن سی دومین دوره از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در فصل بهار که قطعی به نظر می رسد در عین حال لغو این دوره از نمایشگاه نیز هنوز یکی از گزینه های مسئولین برای سرنوشت نهایی این دوره است.

13 خرداد 1399
تعداد: (257)