موج تازه سفرها در راه است، شهرهای مذهبی شلوغ می گردد

به گزارش مجله توسعه دهنده، علی اصغر شالبافیان در نشست ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر که دوازدهم فروردین ماه با حضور محسن منصوری ـ معاون اجرایی رییس جمهور برگزار گردید، با اشاره به تقارن ماه مبارک رمضان و نوروز، گفت: پس از خاتمه تعطیلات نوروزی، شب های قدر و نیز عید فطر را داریم که این دو مناسبت نشان می دهد به احتمال زیاد ما با موج دیگری از سفر روبرو خواهیم بود که البته شهرهای مذهبی احتمالا مقصد سفر بسیاری از مسافران باشد.

موج تازه سفرها در راه است، شهرهای مذهبی شلوغ می گردد

معاون گردشگری کشور اضافه کرد: این در حالی است که تقارن ماه رمضان و نوروز باعث شده تا به احتمال زیاد تعدادی از هموطنان عزیز سفر خود را به پس از ماه مبارک موکول نمایند که به همین دلیل پیش بینی می گردد با موج دیگری از سفر پس از ماه رمضان روبرو باشیم و از همین الان برای ارائه خدمات به مسافران و گردشگران در آن روزها آمادگی لازم را داریم.

او بعلاوه با اشاره به خدمات رسانی نزدیک به یک میلیون نفر در ستاد خدمات سفر، اظهار کرد: دو رویکرد توزیع زمانی و توزیع مکانی سفر را در نوروز سال جاری در دستور کار داشتیم که گزارش ها و آمارها نشان می دهد این رویکرد به خوبی صورت گرفته است.

معاون گردشگری بعلاوه گفت: سامانه 09629 در نوروز و در طول سال فعال است و با دریافت گزارش ها و نظرات و پیشنهادها و نقدها مسافران به وسیله این سامانه به تدوین راه کار مهمی برای ارائه خدمات شایسته به مسافران دست پیدا می کنیم.

لایحه تعطیلی پنجشنبه ها دست مجلس است

در این ملاقات، محسن منصوری ـ معاون اجرایی رییس جمهور با بیان این که دولت با تمام قوا به موضوع سفر و گردشگری توجه دارد، اظهار کرد: جلسات متعدد که رییس جمهور در این باره برگزار می نماید گواه این موضوع است. تعطیلی پنجشنبه ها یکی از مصوبات خوبی است که زیرساخت مناسبی را برای سفرها به خصوص سفرهای کوتاه مدت مهیا می نماید. دولت سیزدهم لایحه تعطیلی پنجشنبه ها را در قالب اصلاح ماده 87 قانون مدیریت خدمات کشوری به مجلس ارائه نموده که امیدواریم اجرایی گردد.

منبع: گردشبان
انتشار: 12 فروردین 1402 بروزرسانی: 12 فروردین 1402 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 2340

به "موج تازه سفرها در راه است، شهرهای مذهبی شلوغ می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موج تازه سفرها در راه است، شهرهای مذهبی شلوغ می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید