ژاپن 33 دستگاه بازیافت اتوماتیک به تهران اهدا می نماید

به گزارش مجله توسعه دهنده، تهران (پانا) - شهردار تهران پیشنهاد داد که کارگروه مشترکی بین نمایندگان شهرداری تهران و فرمانداری توکیو تشکیل گردد تا سطح روابط از مقام تعارفات به دستاوردهای عملی برسد.

ژاپن 33 دستگاه بازیافت اتوماتیک به تهران اهدا می نماید

به گزارش شهر، علیرضا زاکانی بعد از ظهر امروز در دفتر خود میزبان آیکاوا کازوتوشی سفیر ژاپن در ایران بود و با او ملاقات و گفت وگو کرد.

شهردار تهران در این ملاقات ابراز امیدواری کرد که این ملاقات منشاء همکاری های مشترک و جدی قرار بگیرد. زاکانی ادامه داد: ملت ایران و ژاپن بیش از 90 سال ارتباط و احترام متقابل با هم دارند. بنده خشنودم که سفیر ژاپن در تهران سابقه و تجربه قبلی نسبت به ایران و تهران دارند.

زاکانی ادامه داد: ما بعد از انقلاب اسلامی دوران سختی را تا امروز پشت سر گذاشتیم اما الان در آستانه یک جهش بزرگ در ابعاد مختلفی هستیم که یکی از نمودهای آن در مدیریت شهری و شهر بزرگ تهران است.

او بیان نمود: در گذشته تجارب خوبی در رابطه با همکاری شهرداری تهران و سازمان جایکا در ژاپن در حوزه مدیریت بحران داشتیم و امیدوار هستیم که نشست امروز منجر به همکاری در موضوعاتی مانند حمل و نقل، محیط زیست، پسماند و دیگر حوزه ها که به ایمنی تهران ارتباط دارد گردد. بعلاوه می توانیم از تجارب بزرگی که ژاپن در بحث زلزله و تکنولوژی دارد استفاده کنیم.

شهردار تهران بیان نمود: برای ما یک فرصت مغتنمی است که سفیر ژاپن برای دومین بار در تهران مهمان ما هستند و با توجه به آشنایی ایشان به فرهنگ و آداب و رسوم مردم، امکان این پیوستگی و ارتباط دو طرفه بیشتر فراهم می گردد.

زاکانی تاکید نمود: همکاری های پیوسته و مداوم تهران و توکیو و پیوند خواهرخواندگی این دو شهر امکانی را برای ما فراهم می نماید که به برترین نحو از تجارب یکدیگر استفاده کنیم.

او اضافه نمود: ارتباط بین شهرداری تهران و فرمانداری توکیو باعث می گردد که بتوانیم ظرفیت های دو طرف و پیوستگی هایی که به نفع دو کشور باشد را به صورت مطلوبی دنبال کنیم.

شهردار تهران گفت: از همین جا دعوت می کنم از فرماندار توکیو که با حضور ایشان در تهران بتوانیم گام های بلندی برای همکاری برداریم و بعلاوه پیشنهاد می کنم کارگروه مشترکی بین نمایندگان شهرداری تهران و فرمانداری توکیو تشکیل گردد تا سطح روابط را از مقام تعارفات به دستاوردهای عملی برسانند.

زاکانی اضافه نمود: امروز در تهران در آستانه یک اقدام بزرگ در سازندگی روح و جسم شهر هستیم تا از بعد نرم افزاری و سخت افزاری بتوانیم شهر را زیست پذیرتر کنیم و آرامش بهتر و شرایط مطلوبتر داشته باشیم. لذا معتقدیم ارتباط و اعتماد متقابل بین دو کشور که در سطح سران دنبال می گردد را می توانیم در سطح دو شهر تهران و توکیو که حرفهای مشترک زیادی با هم دارند نیز در مقام عمل دنبال کنیم و پیوستگی های جدی داشته باشیم.

او ادامه داد: جا دارد از حسن نظر دولتمردان ژاپن در موضوع کرونا و اختصاص دزهای زیاد واکسن کرونا برای ملت ایران تشکر کنم. تاکید می کنم که می توانیم در حوزه حمل و نقل، محیط زیست، پسماند، ساخت و ساز، ابنیه، تکنولوژی و حوزه های مختلف دیگر از تجارب ژاپن بهره مند شویم و متقابلا می توانیم ظرفیت هایی که در تهران داریم را برای ژاپن عملیاتی کنیم.

بنا براعلام سایت شهر، شهردار تهران اضافه نمود: امیدواریم این همکاری جنبه عملی بهتری پیدا کند و بی شک نقش سفیر و سفارت برای عملی کردن این همکاری نقش بسیار ممتازی است تا ارتباط بین شهرداری و سفارت ژاپن روز به روز قوی تر گردد و زمینه همکاری با ژاپن و به ویژه مرکز آن توکیو فراهم گردد.

زاکانی ضمن آرزوی پیروزیت برای سفیر، همراهان او و ملت ژاپن و مسئولان این کشور، تاکید نمود: مواردی که ما برای ارتباط و تعامل احصا کردیم را به صورت مکتوب به سفارتخانه منعکس خواهیم کرد.

اشتراک گذاری تجارب پیروز توکیو با موضوع ترافیک و آلودگی هوا

در ادامه سفیر ژاپن آیکاوا کازوتوشی ضمن تبریک انتخاب زاکانی به عنوان شهردار تهران گفت: مدیریت شهر بزرگ تهران بسیار سخت و سخت است و در این راه پیروزیت شما را آرزومندیم. بعلاوه از دعوت شما برای حضور فرماندار توکیو در تهران تشکر می کنم و حتما این مسأله را به فرماندار توکیو اطلاع خواهم داد. علاوه بر این هر چند کرونا کار را سخت نموده اما امیدوارم شما هم به ژاپن تشریف بیاورید.

کازوتوشی اضافه نمود: همواره مدیریت شهر بزرگ سخت است ، سال جاری مسابقات المپیک در توکیو برگزار گردید و از همکاری همه برای برگزاری آن تشکر می کنم. ایران هم در المپیک مدال های طلای زیادی گرفت و در والیبال نیز بر ژاپن پیروز شد. ایرانی ها در ژاپن خوب رفتار کردند و مردم ژاپن هم تیم ایران را خوب ارزیابی کردند.

سفیر ژاپن ادامه داد: همکاری بین ایران و ژاپن از گذشته وجود داشت. بعضی از مسائلی که شهرهای بزرگ دارند به هم شبیه هستند. برای ژاپن اقدامات پیشگیری از کرونا که مردم به آن نیاز دارند، انجام شد. این که توکیو برای حل این مسائل چه اقداماتی انجام داد را با تهران به اشتراک خواهیم گذاشت. بعلاوه اقدامات در موضوعات آلودگی هوا و زلزله نیز این قابلیت را دارند.

او بیان نمود: قبلا شهر تهران و توکیو طرح دفع زباله در مرحله اول را اجرا کردند و امیدواریم طرح تازه را نیز برای تهران آماده کنیم. بعلاوه دولت ژاپن با UNDP در موضوعات مختلف از جمله دفع زباله همکاری می نماید.

اهدای 33 دستگاه بازیافت اتوماتیک به تهران

سفیر ژاپن بیان نمود: بحث دستگاه بازیافت اتوماتیک (RVM) برای بازیافت بطری پلاستیکی را در گذشته داشتیم که پیش تر 18 دستگاه را به شهرداری تهران اهدا نموده بودیم و 33 دستگاه ها دیگر نیز اهدا خواهد شد چرا که موضوع بازیافت برای محیط زیست مهم است و به طور پیوسته دوست داریم همکاری کنیم . البته در حال حاضر یکی از مهمترین مسائل کرونا است و باید بیشتر برای پیشگیری از کرونا با هم همکاری کنیم .

کازوتوشی گفت: هرچند امروز شما را برای اولین بار از نزدیک دیدیم اما پیش از این شما را در تلویزیون دیده بودم و به همین دلیل احساس می کنم که این اولین باری نیست که شما را می بینم . امیدواریم همکاری بین سفارت ژاپن و شهرداری تهران را ادامه دهیم.

او اضافه نمود: هرگاه موارد مشترک و زمینه های همکاری را به صورت مکتوب از شما دریافت کنیم، دوست داریم هر چه زودتر این همکاری ها را انجام دهیم. با شهردار تهران روابط نزدیک داریم و امیدواریم در آینده نیز در رابطه ای نزدیکتر داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 13 دی 1400 بروزرسانی: 13 دی 1400 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 2026

به "ژاپن 33 دستگاه بازیافت اتوماتیک به تهران اهدا می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ژاپن 33 دستگاه بازیافت اتوماتیک به تهران اهدا می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید