نشست شورای امنیت، روسیه: هدف آمریکا تغییر نظام ایران است

به گزارش مجله توسعه دهنده، نماینده روسیه در سازمان ملل متحد در نشست شورای امنیت از بیانیه ضد ایرانی وزیر خارجه آمریکا انتقاد کرد.

نشست شورای امنیت، روسیه: هدف آمریکا تغییر نظام ایران است

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه مانیتورینگ بین الملل مجله توسعه دهنده، واسیلی نبنزیا نماینده روسیه در سازمان ملل متحد در نشست شورای امنیت در مورد اجرای قطعنامه 2231 سخنرانی کرد.

او در شروع این سخنرانی از اینکه مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا این نشست مجازی را ترک نموده انتقاد کرد. نبنزیا گفت: می خواستم از مشارکت وزیر خارجه آمریکا هم تشکر کنم ولی ایشان در جمع ما نیستند. می دانم که برنامه شلوغی دارند ولی ایشان نخواستند که به حرف های شورا گوش ندهند. ولی بیشتر از آن، از این بابت متأسفم که در اظهارات ایشان-حداقل من- یک کلمه از همکاری و گفت وگو نشنیدم.

او گفت: سیاست آمریکا در اعمال تحریم های یکجانبه به نظر سایر کشورها بی اعتنایی می نماید. ما با نگرانی تحولات مربوط به سیاست فشار حداکثری علیه ایران که عبارت بهتر برای آن سیاست خفگی حداکثری است را دنبال می کنیم.

او در ادامه گفت: ایران از همه جهات تحت فشار قرار گرفته است. هدف، تغییر نظام این کشور یا ایجاد وضعیتی است که ایران به معنای واقعی کلمه قادر به نفس کشیدن نباشد. این مثل گذاشتن زانو روی گردن کسی است. این بحران را ایالات متحده ایجاد نموده است.

وی در ادامه گفت: با آنکه قطعنامه های شورای امنیت جزو بخشی از قوانین بین المللی هستند و باید توسط تمامی اعضا اجرا شوند، ایالات متحده رسماً اجرای تعهداتش در قطعنامه 2231 و برجام را متوقف کرد، در را پشت سرش بست و به اجرای سیاست فشار حداکثری علیه ایران روی آورد.

نبنزیا گفت: چنین اقداماتی هر گونه انگیزه برای تهران جهت اجرای مفاد این توافق هسته ای را از بین می برد. علی رغم این، ایران به اجرای تعهداتش ادامه داد.

نماینده روسیه همچنین گفت که ایالات متحده آمریکا کشورهای دیگری که قطعنامه 2231 را اجرا می نمایند تهدید می نماید.

نبنزیا در بخش دیگری از سخنانش مخالفت روسیه را با کوشش آمریکا برای تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران خاطرنشان کرد.

نماینده روسیه در بخش دیگری از سخنانش گزارش نهم دبیر کل سازمان ملل در مورد اجرای قطعنامه 2231 را مورد انتقاد قرار داد.

او گفت: مراتب ناامیدی عمیق خودمان را از نهمین گزارش دبیر کل در مورد اجرای قطعنامه 2231 ابراز می کنیم. این گزارش، آشکارا استانداردهای بی طرفی را رعایت ننموده است.

نماینده روسیه از همه طرف ها خواست برای حفظ توافق هسته ای برجام کوشش نمایند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 1199

به "نشست شورای امنیت، روسیه: هدف آمریکا تغییر نظام ایران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست شورای امنیت، روسیه: هدف آمریکا تغییر نظام ایران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید