رد هرگونه دخالت در حادثه نطنز از سوی آمریکا

به گزارش مجله توسعه دهنده، خبرنگاران : یک مقام ارشد دولت جو بایدن در این خصوص گفت: ما گزارش ها درباره حادثه در تاسیسات غنی سازی نطنز در ایران را مشاهده نموده ایم.

رد هرگونه دخالت در حادثه نطنز از سوی آمریکا

به گزارش به نقل از فارس، یک مقام آمریکایی ضمن اعلام این که واشنگتن از حادثه اتفاق افتاده در تاسیسات نطنز اطلاع دارد، مدعی شد این کشور هیچ گونه نقشی در وقوع این حادثه نداشته است.

روزنامه آمریکایی واشنگتن پست از واکنش یک مقام ارشد دولت آمریکا به حادثه نطنز اطلاع داد.

طبق این گزارش، یک مقام ارشد دولت جو بایدن در این خصوص گفت: ما گزارش ها درباره حادثه در تاسیسات غنی سازی نطنز در ایران را مشاهده نموده ایم.

وی اضافه کرد: ایالات متحده هیچ نقشی (در این حادثه) ندارد و ما چیزی برای اضافه کردن به حدس ها درباره دلایل این حادثه نداریم.

پیشتر فردریک دال سخنگوی آژانس بین المللی انرژی اتمی در واکنش به حادثه روز گذشته (یکشنبه) در نطنز به خبرگزاری روسی تاس گفت که آژانس در ارتباط با این حادثه با مقام های جمهوری اسلامی ایران در تماس است.

وی در واکنش به این حادثه گفت: ما از گزارش های روز گذشته رسانه ها درباره حادثه نطنز اطلاع داریم و در مورد این گزارش ها با مقام های ایران در تماس است.

اتحادیه اروپا هم با گذشت یک روز از رسانه ای شدن حادثه در تاسیسات غنی سازی نطنز، درباره این مساله موضع گیری کرد. اتحادیه اروپا بیان کرد که این نهاد اروپایی با نگرانی در حال دنبال کردن حادثه در نطنز است و بدون نام بردن از عامل یا عوامل حادثه توضیح داد: حادثه در تاسیسات نطنز شاید یک اقدام خرابکارانه باشد.

بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی روز گذشته از وقوع حادثه در بخشی از شبکه توزیع برق تأسیسات غنی سازی نطنز اطلاع داد و گفت: خوشبختانه این حادثه صدمات انسانی و آلودگی به دنبال نداشته و علل آن در دست آنالیز است.

علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی هم در واکنش به حادثه در بخشی از شبکه توزیع برق تاسیسات غنی سازی نطنز گفت: اقدام علیه مرکز غنی سازی نطنز، نشان دهنده شکست مخالفان پیشرفت های صنعتی و سیاسی کشور برای جلوگیری از توسعه چشمگیر صنعت هسته ای از یک سو و مذاکرات پیروز برای برطرف تحریم های ظالمانه است.

وی توضیح داد: جمهوری اسلامی ایران ضمن محکوم کردن این حرکت مذبوحانه تاکید بر ضرورت برخورد جامعه بین المللی و آژانس بین المللی انرژی اتمی با این تروریسم هسته ای حق خود را برای اقدام علیه عاملان و آمران و مباشران محفوظ می دارد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 13 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1400 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 1699

به "رد هرگونه دخالت در حادثه نطنز از سوی آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رد هرگونه دخالت در حادثه نطنز از سوی آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید