خبرنگاران سی ان ان: سقوط قیمت نفت موجب ورشکستی صدها شرکت آمریکایی خواهد شد

به گزارش مجله توسعه دهنده، تهران- خبرنگاران- شبکه سی ان ان بامداد روز سه شنبه پیش بینی کرد که در صورت سقوط بی سابقه قیمت نفت خام صدها شرکت آمریکایی ورشکسته خواهند شد.

خبرنگاران سی ان ان: سقوط قیمت نفت موجب ورشکستی صدها شرکت آمریکایی خواهد شد

به گزارش شبکه سی ان ان، صنعت نفت آمریکا با یک سناریو روز رستاخیز رو به رو شده است و ویروس همه گیری کرونا موجب شده است که تقاضای نفت به سرعت کاهش یابد و هم اکنون دیگر در دنیا فضای خالی برای ذخیره نفت وجود ندارد.

در همین حال، روسیه و عربستان سعودی نیز با عرضه بیش از حد دنیا را سرشار از نفت خام نموده اند.

با کاهش قیمت نفت آمریکا به منفی 37 درصد که در روز دوشنبه رخ داد، درآمد شرکت های نفتی ایالت متحده به صفر خواهد رسید.

به گزارش سی ان ان، بسیاری از شرکت های نفتی آمریکا در زمان های خوب بدهی زیادی را به عهده دریافتد. اما با این شرایط بعضی از آن ها قادر به خروج از این رکود تاریخی نخواهند بود.

شرکت تحقیقاتی ریستاد انرژی مستقر در نروژ که وظیفه جمع آوری داده های بازار انرژی را بر عهده دارد، می گوید: در بازار نفت بشکه ای 20 دلار، 533 شرکت اکتشاف و فراوری نفت آمریکا تا سرانجام سال 2021 اعلام ورشکستگی خواهند کرد و در بازار نفت بشکه ای 10 دلار شمار شرکت های ورشکسته به یک هزار و 100 خواهد رسید.

آرتم آبراموف رییس مرکز تحقیقاتی ریستاد انرژی گفت: در بازار نفت بشکه ای 10 دلار، تقریبا هر شرکت فراوری و استخراج نفتی آمریکا که دارای بدهی هستند با شرایط ورشکستگی (بخش 11) یا در نظر دریافت فرصت های راهبردی مواجهه خواهد شد.

خبرگزاری رویترز دوشنبه شب گزارش داد که قیمت نفت وست تگزاس اینترمیدیت آمریکا برای تحویل در ماه می (12 اردیبهشت) به منفی 37 دلار و 63 سنت در هربشکه رسید.

افت قیمت نفت آمریکا به منفی 37 دلار به این معنی است که فراورینماینده های آمریکایی در قبال تحویل نفت نه تنها پولی از مشتریان نمی گیرند، بلکه همین میزان را هم به ازای هر بشکه می پردازند تا آن را تحویل گرفته و حمل نمایند.

همچنین براساس گزارش رویترز قیمت نفت آمریکا برای تحویل در ماه ژوئیه (خرداد/ تیر) با 18 درصد کاهش به 20 دلار و 43 سنت کاهش یافته است.

در همین ارتباط، نفت برنت دریای شمال نیز با 9.2 درصد کاهش به بشکه ای 25 دلار و 43 سنت رسیده است.

بعضی از کارشناسان مسائل نفتی اعلام کردند که سقوط قیمت نفت موقتی و تنها مربوط به ماه می (اردیبهشت/ خرداد) است.

منفی شدن قیمت نفت آمریکا برای تحویل در ماه می ناشی از این است که تأسیسات ذخایر نفت آمریکا در حال پر شدن است و نفت مازاد فراوریی این کشور نه فروخته می گردد و نه قابلیت ذخیره سازی دارد و نگهداری آن به دردسری برای فراورینماینده ها تبدیل شده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 2 تیر 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 1077

به "خبرنگاران سی ان ان: سقوط قیمت نفت موجب ورشکستی صدها شرکت آمریکایی خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سی ان ان: سقوط قیمت نفت موجب ورشکستی صدها شرکت آمریکایی خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید