حل مشکل پرداخت شهریه دانشجویان پیام نور، تقسیط شهریه از شروع دوره

به گزارش مجله توسعه دهنده به نقل از دانشگاه پیام نور، حسن علیزاده با عنوان اینکه دانشگاه پیام نور کمترین بار مالی را بر دولت داشته و منابع مالی دانشگاه از شهریه دانشجویان است، اضافه نمود: این دانشگاه با منابع دولتی و اختصاصی اداره می گردد که بخشی از این بودجه از شهریه دانشجویان و بخشی از بودجه عمومی دولت است.

حل مشکل پرداخت شهریه دانشجویان پیام نور، تقسیط شهریه از شروع دوره

وی با بیان اینکه دانشگاه پیام نور 30 درصد از پذیرفته شدگان کنکور را به خود اختصاص می دهد، گفت: امروز همه اذعان دارند که نظام آموزشی در دانشگاه پیام نور موفق بوده است.

معاون اداری، مالی و عمرانی با اشاره به اینکه دانشگاه پیام نور برنامه های کیفی بیشتری را در دستور کار قرار داده تا در سال های آینده بتواند این امور را انجام دهد، اضافه نمود: دانشگاه پیام نور با انعقاد تفاهم نامه با دانشگاه های بین المللی به دنبال راه اندازی مدارجی است که دانشجویان بخشی از تحصیل را در دانشگاه پیام نور و بخشی را در سایر دانشگاه ها بگذرانند.

علیزاده تأکید کرد: همچنین دانشگاه پیام نور بنا دارد از اساتید دانشگاه های بزرگ نیز در پیام نور استفاده کند و در دوره های غیرحضوری کلاس آنلاین شرکت نمایند.

وی با اشاره به حضور 3 هزار و 920 عضو هیأت علمی در دانشگاه پیام نور اظهار کرد: این تعداد عضو هیات علمی می تواند خدمات علمی داشته و در توسعه آموزش فنی و حرفه ای و دانشگاه فرهنگیان نیز نقش داشته باشد.

معاون اداری، مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور با تأکید بر اینکه نظام آموزشی می تواند در زیرساخت های IT نیز خدمات دهی داشته باشد، گفت: دانشگاه پیام نور می تواند ضمن تامین اینترنت دانشجویان با تخفیف 15 درصدی، سایر خدماتی که دانشجویان احتیاج دارند را نیز در بستر IT فراهم کند.

وی با بیان اینکه دانشگاه پیام نور همدان را باید جزو 10 دانشگاه برتر کشور بدانیم، اضافه نمود: مدیریت خوبی در توسعه آزمایشگاه ها و زیرساخت ها گردیده و این دانشگاه محتوامحور است.

علیزاده در خصوص میزان بالای شهریه دانشگاه پیام نور توضیح داد: شهریه دانشگاه پیام نور اکنون از شهریه پیش دبستانی نیز پایین تر است و یک دانشجوی دوره کارشناسی طی چهار سال تحصیل تنها 5 میلیون تومان پرداخت می نماید.

وی با اشاره به تقسیط شهریه گفت: برای حل مشکل پرداختی دانشجویان طبق توافقی که با بانک ها انجام شده، قرار است با اعطای تسهیلات به دانشجویان، آنها از ابتدای شروع دوره تحصیلی به صورت اقساط شهریه خود را پرداخت نمایند.

معاون اداری، مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور به خدمات فروش آنلاین کتاب های تحصیلی دانشجویان اشاره نمود و گفت: هر دانشجو می تواند به صورت اینترنتی درخواست کتب و منابع داشته باشد که در مدت زمان کمتر از 24 ساعت این کتب در اختیار دانشجو قرار می گیرد.

منبع: mehrnews.com
انتشار: 12 شهریور 1397 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 31

به "حل مشکل پرداخت شهریه دانشجویان پیام نور، تقسیط شهریه از شروع دوره" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حل مشکل پرداخت شهریه دانشجویان پیام نور، تقسیط شهریه از شروع دوره"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید