ایرانسل و سازمان آموزش فنی و حرفه ای تفاهم نامه آموزش دیجیتال امضا کردند

به گزارش مجله توسعه دهنده، ایرانسل و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، تفاهم نامۀ همکاری در زمینۀ آموزش و توسعۀ خدمات دیجیتال، امضا کردند.

ایرانسل و سازمان آموزش فنی و حرفه ای تفاهم نامه آموزش دیجیتال امضا کردند

اخبار شرکت ها؛ به گزارش روابط عمومی ایرانسل، مراسم امضای این تفاهم نامه، بعدازظهر سه شنبه 17 اسفند 1400، با حضور حجت الله عبدالملکی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، غلام حسین حسینی نیا معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، محمود کریمی بیرانوند سرپرست معاونت توسعۀ کارآفرینی و اشتغال وزارت کار، بیژن عباسی آرند مدیرعامل ایرانسل و جمعی از مدیران وزارت کار و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، در محل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار گردید.

با امضای این تفاهم نامه، آکادمی ایرانسل و سازمان فنی و حرفه ای کشور، در زمینۀ آموزش و توسعۀ خدمات دیجیتال، با یکدیگر همکاری می نمایند.

از جمله اهداف انعقاد این تفاهم نامه، می توان به شناسایی مشاغل از جمله مشاغل نو و سبز در حوزۀ ارتباطات و فناوری های ارتباطی بر اساس طبقه بندی بین المللی مشاغل ایسکو 2008 به تفکیک سطوح تخصصی و عمومی، همکاری در تدوین و یکسان سازی استانداردهای آموزشی مشاغل مورد احتیاج حوزۀ ارتباطات و فناوری های ارتباطی، همکاری در آموزش و معرفی عمومی حرفه ها و ظرفیت های سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به مشترکان ایرانسل، آموزش نیروی انسانی مورد احتیاج با همکاری طرفین برای تأمین نیروی کار واجد صلاحیت مشاغل مورد احتیاج شرکت ها و مؤسسه های مرتبط با ایرانسل، همکاری در آزمون و مشخص صلاحیت حرفه ای مشاغل تخصصی و عمومی، ارائه آموزش های مشترک و همکاری در اجرای آموزش های بین المللی در حوزۀ مشاغل ارتباطات و فناوری های ارتباطی با استفاده از ظرفیت های بخش دولتی و خصوصی برای فراهم کردن زمینۀ اشتغال جوانان کشور در این حوزه، همکاری و مشارکت در مورد توسعۀ پلتفرم های تحول دیجیتال در راستای فراهم کردن زمینه های پایش و نظارت فنی و تخصصی مراکز و آکادمی های فنی و حرفه ای تابعۀ سازمان، همکاری برای مشاوره، راه اندازی و مدیریت مرکز ارتباط با مشتریان سازمان و طراحی نقشه سفر کاربر، طراحی و ارتقای راهکارهای ارتباطی مؤثر در راستای تحول دیجیتال و توسعۀ دولت الکترونیک به منظور ارائۀ خدمات عمومی اثربخش، جوابگو و در دسترس، اشاره نمود.

بعلاوه استفاده از توانمندی های طرفین به منظور توسعۀ آموزش های مهارتی، همکاری های مشترک، تبادل اطلاعات، تجربه ها و استفاده از توانمندی های علمی و پژوهشی، بسترسازی ایجاد اشتغال با توجه به ظرفیت های طرفین، همکاری در تدوین و تصویب قوانین حمایت نماینده برای هر دو طرف در مجامع رسمی کشور، همکاری در اجرای آموزش های دوگانه با مشارکت آکادمی های فنی و حرفه ای آزاد، صنایع، اصناف و مراکز کارآموزی جوارکارگاهی و بین کارگاهی تحت نظارت سازمان، همکاری در فراوری محتوای الکترونیکی استانداردهای مهارتی به وسیله مربیان بخش دولتی و غیردولتی و تسهیل گری در بهره برداری به وسیله ذی نفعان و… از دیگر اهداف این تفاهم نامه هستند.

همزمان با امضای این تفاهم نامه، مرکز آموزش های آزاد ایرانسل به عنوان یک مرکز تخصصی در حوزۀ ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور، برای ارائۀ آموزش های تخصصی، نوآورانه و مهارت محور، برای توانمندسازی منابع انسانی شرکت ایرانسل، مشتریان ایرانسل و عموم مردم، با ارائۀ گواهینامه معتبر و مورد تأیید سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، افتتاح شد.

مدیرعامل ایرانسل در این مراسم، طی سخنانی با اظهار خرسندی از همکاری ایرانسل با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ابراز امیدواری کرد که این تفاهم نامه، زمینۀ توسعۀ ظرفیت ها و مهارت های کاربردی در صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات را فراهم کند و از این طریق، ظرفیت های بزرگ فنی، تخصصی و مدیریتی اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه ای، به یاری توسعۀ مهارت آموزی در کشور بیاید.

عباسی آرند بعلاوه با اشاره به بحث تحول دیجیتال گفت: امروزه راهکار افزایش بهره وری در جهان، گذر از فرایندهای سنتی به دیجیتال است و ما امیدواریم و آمادگی داریم که ذیل این تفاهم نامه، این بحث را با وزارت کار دنبال کنیم.

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور نیز در این مراسم، با اشاره به تجربۀ بین المللی ایرانسل، همکاری این سازمان با ایرانسل را نویدبخش توسعۀ جدی در آموزش مهارت محور، به خصوص در حوزۀ فناوری اطلاعات و ارتباطات دانست.

آکادمی ایرانسل، در قالب مجموعۀ ایرانسل لبز (Irancell Labs) تأسیس شده و به بیان دقیق تر، مرکز آموزشی این مجموعه است. هدف اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران در راه اندازی آکادمی، این است که برای توسعۀ جریان آموزشی مهارت محور، توانمندسازی مشتریان، مشارکت در خلق روش های نوین آموزش دیجیتال و عرضۀ عادلانۀ آموزش، به سهم خود گامی مؤثر بردارد.

آموزش های ارائه شده در آکادمی ایرانسل، در نگاهی کلی، شامل آموزش های تخصصی و نوآورانه برای توانمندسازی منابع انسانی شرکت ایرانسل، آموزش های مهارت محور در حوزه های تخصصی برای تأمین احتیاجهای علمی نیروهای انسانی در شرکت های همکار ایرانسل، آموزش دیجیتال برای مشتریان ایرانسل در گروه های تخصصی مدیریت حرفه ای و فناوری اطلاعات و ارتباطات و آموزش استارتاپ ها و فرایند شتاب دهی و ارائه خدمات منتورینگ هستند.

ارائه آموزش دیجیتال در جهت دسترسی آسان و عادلانه برای مشتریان، ارتقای سطح دانش مدیریتی و فنی مدیران و کارشناسان ایرانسل، پیاده سازی آموزش تخصصی و مهارت محور برای همکاران غیرمستقیم ایرانسل در جهت بهبود خدمات نوین و احراز بالاترین درجۀ رضایتمندی مشتریان از آموزش های حرفه ای و مهارت محور از جمله اهداف آکادمی ایرانسل هستند.

مجموعۀ ایرانسل لبز، از سال 1398، با هدف تعمیق ارتباط ایرانسل، اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، با جامعۀ دانشگاهی و یاری به مراکز علمی، استارتاپ ها و شرکت های فناور و با مأموریت انجام فعالیت های تحقیق و توسعه، نوآوری و تجاری سازی در زمینۀ شبکۀ ارتباطات و فناوری اطلاعات و کسب وکارهای پیرامونی با یاری مراکز علمی و پژوهشی داخل و خارج از کشور، اعم از دانشگاه ها، شرکت های دانش بنیان، استارتاپ ها و شرکت های فناور، با هدف تأمین احتیاجمندی های بازار ICT تأسیس شده است.

منظره این مجموعه، پیشگام بودن در توسعۀ منابع انسانی و زیرساخت های تحقیقاتی اقتصاد دانش بنیان در حوزۀ ارتباطات و فناوری اطلاعات و دستیابی به جایگاه بهترین شرکت ملی در زمینۀ خلق محصولات و خدمات این حوزه است و بخش تحقیق و توسعه، مرکز نوآوری ایرانسل و آکادمی ایرانسل، از جمله بخش های اصلی آن هستند.

ایرانسل، نخستین ارائه دهندۀ 5G و رکورددار سرعت اینترنت در ایران، با راه اندازی این مجموعه، در پی حرکت در راستا توسعه خدمات متنوع و توسعۀ سبک زندگی دیجیتال و خلق آینده ای همگام با تحولات جهانی دیجیتال است تا با بهره گیری از فناوری های برتر در حوزه های مختلف، خلق ارزش کند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 20 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1401 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 2152

به "ایرانسل و سازمان آموزش فنی و حرفه ای تفاهم نامه آموزش دیجیتال امضا کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایرانسل و سازمان آموزش فنی و حرفه ای تفاهم نامه آموزش دیجیتال امضا کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید