بازار ونزوئلا به روی محصولات دانش بنیان ایرانی گگردده می گردد

به گزارش مجله توسعه دهنده، به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ماه گذشته در ملاقات با وزیر علوم ونزوئلا از سفر هیاتی 75 نفره از شرکت های دانش بنیان و خلاق ایرانی به این کشور اطلاع داد و گفت: پس از درخواست رئیس جمهور ونزوئلا مبنی بر حضور شرکت های دانش بنیان و خلاق ایرانی در نمایشگاه این کشور؛ بیش از 75 شرکت برای حضور در این رویداد اعلام آمادگی نموده اند تا محصولات و توانمندی های فناورانه خود را به نمایش بگذارند.

بازار ونزوئلا به روی محصولات دانش بنیان ایرانی گگردده می گردد

بر همین اساس 22 شهریورماه سال 1401 بیش از 75 شرکت دانش بنیان و خلاق به همراه هیات فناوری ایران به کشور ونزوئلا می روند تا در نمایشگاهی از محصولات و توانمندی های ایران ساخت شرکت و برای توسعه تبادلات علمی و فناورانه دو کشور با مجموعه های متناظر خود نشست های رودررو برگزار نمایند.

شرکت هایی در حوزه های فناورانه نفت، گاز و پتروشیمی، سلامت، تجهیزات پزشکی، دارو، آی سی تی، صنایع خلاق و کشاورزی و ماشین آلات و تجهیزات این صنعت که با حضور در این نمایشگاه؛ توانمندی هایشان را نمایش داده و آمادگی خود برای تبادل این ظرفیت های دانشی و تخصصی به کشور ونزوئلا را اعلام می نمایند.

این سفر زمینه توسعه و رونق بازار محصولات ایران ساخت در کشور ونزوئلا را فراهم می نماید تا شرکت های فراورینماینده محصولات باکیفیت بتوانند مقصد صادراتی جدیدی برای خود بیابند. شرکت ها با حضور در این سفر از برنامه هایی چون برگزاری نشست های رودررو با شرکت های متناظر، بازدید از مراکز فراوری صنعتی، برگزاری سمینارهای آموزشی تجارت با ونزوئلا و برگزاری نمایشگاه محصولات دانش بنیان بهره مند می شوند.

23 خردادماه امسال هم نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا از پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بازدید و بر توسعه همکاری های دو کشور در قالب ایجاد پارک های فناوری مشترک و اجرای پروژه های فناورانه و برگزاری نمایشگاهی از دستاوردهای دانش بنیان ایران در این کشور تاکید نمود.

حضور شرکت های دانش بنیان و خلاق در این کشور با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با هدف توسعه صادرات محصولات دانش بنیان و خلاق و بازارسازی برای این فراوریات باکیفیت صورت می گیرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 شهریور 1401 بروزرسانی: 23 شهریور 1401 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 2250

به "بازار ونزوئلا به روی محصولات دانش بنیان ایرانی گگردده می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازار ونزوئلا به روی محصولات دانش بنیان ایرانی گگردده می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید