آذری: مسئولیتی در فدراسیون داشتم اصلاً ویلموتس را انتخاب نمی کردم، تقدیر این بود که ذوب آهن به دست من در سراشیبی سقوط قرار نگیرد

به گزارش مجله توسعه دهنده، سعید آذری، مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان تأکید کرد، اگر در فدراسیون فوتبال مسئولیتی داشت، اصلاً مارک ویلموتس را برای راهنمایی تیم ملی انتخاب نمی کرد.

آذری: مسئولیتی در فدراسیون داشتم اصلاً ویلموتس را انتخاب نمی کردم، تقدیر این بود که ذوب آهن به دست من در سراشیبی سقوط قرار نگیرد

به گزارش مجله توسعه دهنده، سعید آذری، مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان در گفت وگو با برنامه تهران ورزشی درباره بازی روز گذشته فولاد خوزستان مقابل ذوب آهن گفت: فکر می کنم در بازی دیروز بازیکنان ذوب آهن در نیمه اول خیلی خوب فوتبال بازی کردند و بازیکنان ما دستورات نکونام را خوب اجرا نکردند، ولی در نیمه دوم بازی کاملاً در اختیار بازیکنان فولاد بود و چند موقعیت داشتیم که تبدیل به گل نشدند. بازی دیروز یک بازی پایاپای بود که به هرحال ذوب آهن از فرصتی که داشت بهتر استفاده کرد و همان یک گل منجر به پیروزی آنها شد.

وی ادامه داد: شاید تقدیر خداوند بود که نمی خواست تیمی که 13، 14 سال برای آن زحمت کشیده ام به دست من در سراشیبی سقوط بیشتر قرار بگیرد. از بچه ها تشکر می کنم که در نیمه دوم فوق العاده خوب بازی کردند. از نکونام هم که تیم ذوب آهن را خوب بررسی نموده بود، تشکر می کنم. به بچه های ذوب آهن هم تبریک می گویم و امیدوارم این پیروزی به آنها یاری کند. ذوب آهن یکی از قدرتمندترین تیم های ایران است و به گفته AFC قدرتمندترین تیم سال 2019 ایران بوده است. تیم فولاد یک تیم معمولی است و باید این را بپذیریم. من این موضوع را چه زمانی که برده ایم و یا مساوی نموده ایم هم گفته ام. باید در نیم فصل دوم با تقویت تیم مان فرایند خوبی را که نکونام رقم زده است، ادامه دهیم.

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان اضافه نمود: من می توانم برای فولاد خیلی ناراحت باشم که دو هفته است در حق آن اجحاف شده است. ما در دو بازی گذشته حداقل باید از هر بازی یک امتیاز بگیریم. نمی دانم چرا هر جایی که من مدیر هستم اشتباهات داوری در آن تیم زیاد می شود. سال گذشته اشتباهات داوری باعث شد مربی مان را از دست بدهیم. الان هم دو سه هفته است که اشتباهات داوری در فولاد زیاد شده است. این مسائل مقداری ذهن مرا به این سمت برده است که فوتبال را کنار بگذارم. دیروز هم شاهد بودیم زاهدی فرد روی یک صحنه که 200 درصد پنالتی بود، چشمانش را بست.

آذری در خصوص این موضوع که اشتباهات داوری برای تمام تیم ها بوده است، توضیح داد: جالب است که کارشناسان این اشتباهات را تأیید می نمایند. یک زمانی فکر می کردیم که تقصیر اصفهانیان و رفعتی است. الان آقای ممبینی آمده است، اما تغییر خاصی نداشته ایم. دیروز هم گفتند که ناظر داوری از نحوه قضاوت داور راضی بوده است! آخر ناظر داوری که نمی تواند اظهار نارضایتی بکند! این اشتباهات به پیکره داوری ضربه وارد می نماید و اگر ادامه پیدا کند ما نه تنها با برکناری مربیان روبرو می شویم، بلکه ساختار باشگاه ها را هم با مشکل روبرو می کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که مسئولان فدراسیون اعلام کردند که ساز و کار استفاده VAR را داریم. آیا این ادعا درست است؟، گفت: ببینید ما VAR را هم بیاوریم فکر می کنم هر دو دقیقه یک بار بازی را باید متوقف کنیم و سراغ VAR برویم! این سیستم زمانی به درد ما می خورد که اشتباهات داوری در فوتبال مان کم باشد. VAR را در فوتبال اروپا آوردند که با آن اشتباهات تأثیرگذار را متوجه شوند. ما بعضی بدیهیات را اشتباه می کنیم که تشخیص آن احتیاج به VAR ندارد. وقتی یک وسیله یاری آموزشی را بیاوریم که یاری کند خیلی خوب است، ولی اینکه چه زمانی مستقر می شود، نمی دانیم محل بودجه آن کجاست و به چه شکل آموزش خواهیم داد، خوب نیست. من امیدوارم صحبت های اصفهانیان مثل صحبت های قبلش نباشد و حرف هایی که می زند، مستند باشد.

مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان در واکنش به اینکه نکونام در نشست خبری گفته در نیم فصل تغییراتی در بازیکنان فولاد خواهد داشت، گفت: ما درباره برنامه های نیم فصل مان با نکونام صحبت کردیم، ولی هنوز نه کسی در لیست خروجی هست و نه در لیست ورودی بازیکنی تعیین کردیم. اینکه نکونام برای نیم فصل دوم برنامه دارد صد درصد درست است، ولی سرمربی ما هنوز کسی را در لیست خروج قرار نداده است. این طبیعت فوتبال است و برای همین است که ما دو نیم فصل تابستانی و زمستانی داریم تا تیم ها بتوانند در نیم فصل دوم خودشان را تقویت نمایند و نقاط ضعف و قوت شان را ترمیم نمایند. اینکه مربیان به دنبال بازیکنانی هستند که احتیاجشان را رفع نمایند، طبیعی است و این اتفاق هم در فولاد خواهد افتاد.

آذری در پاسخ به این پرسش که آیا با نکونام صحبتی درباره لیست خروجی داشته است؟، گفت: اگر هم صحبتی با نکونام نموده باشم، محرمانه است. قاعدتاً یک مدیری مثل من از مربی اش برای نیم فصل برنامه اش را خواسته و اطلاعاتی هم در این زمینه جمع شده است، ولی فعلاً کسی در لیست فروش قرار ندارد.

وی درباره حمایتش از نکونام اظهار کرد: حمایت از یک سرمربی به عملکرد او برمی شود. عملکرد نکونام با تیم متوسطی که دارد و 16 امتیازی که گرفته، خوب بوده است، وقتی می بینیم در دو بازی اخیرش حداقل استحقاقش یک امتیاز بوده است. من مطمئنم که اگر در ابتدای فصل بازیکنان بهتری برای فولاد جذب می شدند، الان عملکرد فولاد بهتر بود. یک زمانی به یک تحلیلی می رسیم که یک مربی توان جمع کردن یک تیم را ندارد، نحوه تمریناتش خوب نیست و نظم تیمی ندارد و تیمش از 11 بازی 10 یا هفت امتیاز جمع نموده است، شما را به آینده امیدوار نمی نماید، ولی ما که در کنار تیم هستیم و می بینیم که نکونام با چه شیوه ای تمرین می دهد و تیم را آماده می نماید، چرا نباید از او حمایت کنیم؟

مدیرعامل باشگاه ذوب آهن در انتها در پاسخ به این سؤال که اگر مسئولیتی در فدراسیون فوتبال داشت آیا ویلموتس را برکنار می کرد، گفت: من اگر مسئولیتی در فدراسیون فوتبال داشتم اصلاً ویلموتس را انتخاب نمی کردم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 دی 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 708

به "آذری: مسئولیتی در فدراسیون داشتم اصلاً ویلموتس را انتخاب نمی کردم، تقدیر این بود که ذوب آهن به دست من در سراشیبی سقوط قرار نگیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آذری: مسئولیتی در فدراسیون داشتم اصلاً ویلموتس را انتخاب نمی کردم، تقدیر این بود که ذوب آهن به دست من در سراشیبی سقوط قرار نگیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید