کنکور در چهار روز برگزار می گردد

به گزارش مجله توسعه دهنده، وزیر کشور با بیان اینکه وزارت بهداشت، علوم و آموزش پرورش متفق بودند که کنکور در زمان خود برگزار گردد، گفت: قرار شد به جای دو روز در چهار روز برگزار گردد.

کنکور در چهار روز برگزار می گردد

به گزارش فارس، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور ظهر امروز در انتها بیست و هفتمین جلسه کمیته امنیتی، انتظامی و اجتماعی ستاد ملی مدیریت کرونا در جمع مجله توسعه دهنده، گفت: شش دستور در این جلسه آنالیز شد و مهمترین بحث معین تکلیف مراسم های دهه محرم بود، در جلسه قبل هم این موضوع را آنالیز کردیم و قرار شد سازمان تبلیغات، شورای سیاستگذاری ائمه آدینه، دفتر تبلیغات و وزارت بهداشت و دستگاه های مرتبط نظرات خود را بدهند تا آنالیز کنیم امروز جمع بندی شد و مصوبه ای را در این جلسه داشتیم که امیدواریم با اجرای این مصوبه پس از تایید ستاد ملی مبارزه با کرونا، سال جاری بتوانیم هم مراسم های بزرگداشت سید الشهدا (ع) و یارنشان را داشته باشیم و حداکثر مراقبت را برای مبارزه با کرونا به عمل آوریم.

وی در مورد انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی توضیح داد: قبلاً در این خصوص تصمیم گرفته بودیم و نظر ستاد بر اجرای آن بود، اما وزارت بهداشت با توجه به شرایط جدید در این زمان برگزار نگردد، قرار بر این شد مبتنی بر پروتکل های وزارت بهداشت ما تصمیم گیری کنیم که تصمیم درباره این موضوع به جلسه بعد موکول شد.

وزیر کشور در مورد موضوع شهید خدمت و تصویب آن در این جلسه بیان داشت: ما قبلاً در مورد فوت کارکنان بهداشتی و پرستاران و پزشکان مصوبه شهید خدمت را داشتیم، اما وزارت بهداشت پیشنهاد داشتند بعضی از کارکنان غیر از کادر بهداشتی هم که به همین دلیل فوت می نمایند در جلسه مطرح شده و مصوب شد.

رحمانی فضلی با اشاره به اهمیت برگزاری کنکور گفت: وزارت های علوم، بهداشت و آموزش و پرورش متفق بودند کنکور را در موعد خودش برگزار کنیم البته با تمهیداتی قرار شد به جای برگزاری در دو روز، چهار روز برگزاری کنکور اجرا گردد و 50 درصد مراکز برگزاری افزایش یابد و عوامل اجرا نیز افزایش یابد.

وزیر کشور بیان داشت: یکسری اختیارات را استان ها در مورد تصمیم گیری وضع قرمز داشتند. با توجه به اینکه قبلاً اختیاراتی را ستاد ملی کرونا به آن ها داده بود قرار شد در این زمینه استان ها با توافق بنده و وزیر بهداشت و تایید رییس جمهور قابلیت اجرایی خواهد داشت.

وی ادامه داد: ما باید فاصله گذاری اجتماعی و ماسک گذاری را رعایت کنیم، و از مردم خوبمان که در این دو سه هفته میزان رعایت به حدود 85 درصد رسیده تشکر می کنم و از رسانه ها و صدا و سیما و رسانه ها هم تشکر می کنم.

منبع: فرارو
انتشار: 24 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 1241

به "کنکور در چهار روز برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنکور در چهار روز برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید