استاندار تهران: می توان به سمت دورکاری بیش از 90 درصد رفت

به گزارش مجله توسعه دهنده، یک عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی اظهار کرد که با توجه به شرایط فعلی و افزایش تعداد فوتی های کرونا می توان به سمت دورکاری بالای 90 درصد رفت البته منوط بر این که بستر های آن فراهم باشد.

استاندار تهران: می توان به سمت دورکاری بیش از 90 درصد رفت

به گزارش ایسنا؛ محمدعلی محسنی بندپی، گفت: باید سبک جدیدی از زندگی را بپذیریم بدان معنا که حتی با اتمام شیوع ویروس کرونا دورکاری باقی بماند اساسا وقتی می توان بیش از 50 درصد کار ها و حتی آموزش دانشجویان را به صورت دورکاری دنبال کرد، چه لزومی دارد که حضوری این کار ها انجام گردد؟ با این روش می توان در بسیاری از هزینه ها هم صرفه جویی کرد.

وی با بیان این که فعلا کرونا مهمان ما است، توضیح داد: اخیرا سازمان بهداشت جهانی گفته که تا یک دهه آینده کرونا باقی می ماند، پس در این شرایط سیاست های شل کن، سفت کن قرنطینه هیچ نتیجه ای نخواهد داشت. باید برای افزایش بهره وری و کاهش هزینه به سمت دورکاری رفت. این همان تجربه ای است که چندین سال پیش کشور های توسعه یافته اجرایی نموده اند. الان که ما به واسطه کرونا مجبور به اعمال دورکاری شده ایم باید با تقویت زیرساخت ها این روش را دنبال کنیم.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تاکید نمود: در شرایط فعلی که شیوع ویروس کرونا بسیار زیاد شده و با آمار بالای فوتی ها مواجهیم می توانیم با فراهم کردن بستر فضای مجازی به سمت دورکاری بیش از 90 درصدی رفت حتی می توان در آینده زیرساخت ها را به اندازه ای ارتقاء داد که دیگر احتیاج به حضور ارباب رجوع نباشد و آن ها به وسیله فضای مجازی کار را پیش ببرند.

وی خاطر نشان کرد: مشکل از آنجاست که اغلب مدیران ما سن و سال زیادی دارند و خودشان تغییر را باور نداشته و در برابر تغییر مقاومت می نمایند. آن ها باید در ابتدا این تغییر را پذیرفته و بعد به بدنه اداری خود منتقل نمایند.

وی در خاتمه اظهار کرد: در ایام کرونا بسیاری از جلسات همچون شورای اداری استان مازندران به صورت مجازی تشکیل شد این تجربه درباره آموزش مجازی دانشجویان و دانش آموزان تکرار شد باید این تجارب بعد از کرونا هم ادامه داشته باشد.

منبع: فرارو
انتشار: 23 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1400 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 1716

به "استاندار تهران: می توان به سمت دورکاری بیش از 90 درصد رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استاندار تهران: می توان به سمت دورکاری بیش از 90 درصد رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید