بازگشایی ایمن و بدون دغدغه مدارس با ارائه 4 نوع آموزش

به گزارش مجله توسعه دهنده، تهران (پانا) - با توجه به نزدیک شدن به ماه مهر و فصل بازگشایی مدارس، هفته ای که گذشت بیشتر اخبار مبتنی بر بازگشایی مدارس و نوع ارائه آموزش به دانش آموزان بود.

بازگشایی ایمن و بدون دغدغه مدارس با ارائه 4 نوع آموزش

علیرضا کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش ضمن پاسخ به نگرانی های خانواده ها و در جهت برطرف دغدغه مخاطبان وزارت آموزش و پرورش برای بازگشایی مدارس در شرایط کرونایی، از ارائه آموزش ها به صورت ترکیبی اطلاع داده است.

تا به امروز تمام اخبار بازگشایی مدارس مبتنی بر این اصل است که با حفظ سلامت دانش آموزان و رعایت پروتکل های بهداشتی، مدارس به صورت تدریجی بازگشایی خواهند شد.

در هفته گذشته هم سرپرست وزارت آموزش و پرورش و معاونان وی به بیان ارائه نوع آموزش به دانش آموزان و چگونگی بازگشایی مدارس پرداختند.

انتصاب سعید عسگری به اسم سرپرست معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش، بازدید سرزده سرپرست آموزش و پرورش از حوزه های امتحان نهایی، اعلام عناوین 9 رشته تازه مهارتی کاردانش برای اجرا در استان های هدف، پاسخ آموزش وپرورش به دارندگان کارنامه سبز، واریز سود 3440 میلیاردی سال 99 به حساب اعضای صندوق ذخیره فرهنگیان، راه اندازی رشته مدیریت آموزشگاهی ویژه هنرستان ها و سفر یک روزه سرپرست وزارت آموزش و پرورش به استان گلستان برای افتتاح 4 پروژه آموزشی از دیگر اخبار هفته گذشته بود.

در گزارش پیش رو بعضی دیگر از اخبار مهم وزارت آموزش و پرورش را مرور می کنیم:

هر 5 ماه عدم حضور در کلاس درس 9 ماه افت یادگیری به همراه دارد

محمد حسنی عضو هیات علمی پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش با تاکید براینکه جامعه باید اهتمام ملی داشته باشد تا مدرسه برای حضور فیزیکی دانش آموزان باز گردد گفت باید بچه ها نه به شکل حضوری پیش از کرونا بلکه با رعایت فاصله اجتماعی و بهداشت محیط با مدرسه مراودات داشته باشند و معلمان در مدرسه کلاس های مجازی را برگزار نمایند.

وی بعلاوه افزود: دانش آموزان ابتدایی ها مهارت خواندن، نوشتن و رشد اجتماعی را در مدرسه یاد می گیرند؛ آموزش در فضای مجازی در شرایط کاملا اضطراری، مکمل آموزش حضوری است.

آموزش در سال تحصیلی تازه با 4 روش دنبال می گردد

علیرضا کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش در یادداشتی در روزنامه ایران اظهار کرد: بدون تردید سلامت دانش آموزان و معلمان از اولویت های اصلی وزارت آموزش و پرورش است، عدم تعامل و ارتباط سازنده بین دانش آموزان می تواند بر رشد اجتماعی آنان تأثیر منفی بگذارد.

وی گفت: وزارت آموزش و پرورش با هماهنگی ستاد ملی مقابله با کرونا، آموزش در سال تحصیلی آینده را با اولویت سلامت ذینفعان، با آموزش حضوری، آموزش تلویزیونی، آموزش مجازی و توزیع بسته های آموزشی در نظر گرفته است.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه هدف ما بازگشایی ایمن و بدون دغدغه مدارس است، گفت آموزش و پرورش برای اینکه بتواند مدارس کشور را بازگشایی کند نیازمند همکاری و همراهی مردم، دستگاه ها و نهادهای مختلف است.

کاظمی بعلاوه در نهصد و نود و نهمین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش اعلام کرد: تعطیلی مدارس هزینه های جبران ناپذیری بر جامعه تحمیل می نماید هدف آموزش و پرورش بازگشایی ایمن و بدون دغدغه مدارس است.

در جلسه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و سرپرست وزارت آموزش و پرورش هم برای آنالیز شرایط شبکه شاد، بر توسعه این شبکه و افزایش کیفیت تجربه خوب کاربری در این فضا برای سال تازه تحصیلی تأکید شد.

در هفته گذشته بعلاوه با حضور سرپرست وزارت آموزش و پرورش در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی موضوع بازگشایی مدارس آنالیز شد.

علیرضا منادی سفیدان رئیس کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با اشاره به حضور وزرای علوم و بهداشت و سرپرست وزارت آموزش و پرورش در نشست کمیسیون آموزش توضیح داد با توجه به توضیحات ارائه شده از جانب وزرای مربوطه، اول مهرماه مدارس و دانشگاه ها به صورت غیرحضوری بازگشایی خواهد شد.

کدام مدارس در اولویت بازگشایی هستند؟

علیرضا کمرئی معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در برنامه صبحگاهی شبکه پنج سیما هم گفت برای بازگشایی مدارس منطقه ها آموزشی که تراکم دانش آموز در آنها کمتر است، کلاس های با جمعیت کمتر دارند و امکان فاصله گذاری اجتماعی در محیط آموزشی آنها بیشتر است، در اولویت بازگشایی قرار می گیرند.

آماده سازی مدارس برای مهر 1400 با تحویل 9450 کلاس درس تازه

مهراله رخشانی مهر معاون وزیر و رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه در 4 سال گذشته 46 هزار کلاس درس در کشور ساخته شده است، گفت مقدار مدارس فرسوده کشور که سال ها 30 درصد بود، اکنون 10.5 درصد کاهش یافته است.

وی اطلاع داد سال جاری 9 هزار و 450 کلاس درس برای تحصیل دانش آموزان به آموزش و پرورش تحویل داده می گردد.

استمرار طرح تثبیت و جبران یادگیری مهارت های دوره ابتدایی در سال تحصیلی تازه

رضوان حکیم زاده معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به این که تثبیت و جبران یادگیری مهارت های پایه دانش آموزان دوره ابتدایی در سال تحصیلی تازه با جدیت دنبال خواهد شد، گفت آموزش مهارت های سواد پایه را برای تمام دانش آموزان پیگیری خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 شهریور 1400 بروزرسانی: 20 شهریور 1400 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 1901

به "بازگشایی ایمن و بدون دغدغه مدارس با ارائه 4 نوع آموزش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشایی ایمن و بدون دغدغه مدارس با ارائه 4 نوع آموزش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید