پیغام یک رهبر کرد سوریه به ترامپ: پاکسازی قومی را متوقف کنید!

به گزارش مجله توسعه دهنده، قانونگذاران آمریکایی همچنان به فشارهایشان برای اعمال تحریم هایی علیه ترکیه در صورت انتها نیافتن عملیات این کشور در شمال شرق سوریه ادامه می دهند و همزمان یک سیاستمدار کرد از رئیس جمهوری آمریکا خواست به آنچه او پاکسازی قومی مردم کرد خوانده، انتها دهد.

پیغام یک رهبر کرد سوریه به ترامپ: پاکسازی قومی را متوقف کنید!

به گزارش مجله توسعه دهنده، به نوشته خبرگزاری رویترز، کریس ون هولن، یک سناتور دموکرات آمریکایی در یک کنفرانس خبری گفت: ما باید جلوی این کشتار را بگیریم و تضمین کنیم که داعش را قادر به فعالیت مجدد نمی کنیم. قانونگذاران آمریکایی گفتند در کوشش هستند تا قوانین بیشتری را به عنوان یک حامی با هدف اعمال مجازات های مالی سخت در ترکیه امضا نمایند.

در این راستا الهام احمد، یک رهبر نیروهای شبه نظامی کرد سوریه که اخیرا مورد حمله ترکیه قرار گرفتند، می گوید: تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای خارج کردن نظامیان آمریکایی از شمال سوریه در سطح نسل کشی است. این چهره کرد همچنین به مجله توسعه دهنده گفت: پیامم به ترامپ این است این کشتارها را متوقف کنید.

الهام احمد روز دوشنبه به واشنگتن رفته بود تا در یک سری نشست ها شرکت کند از جمله کسانی که او در این سفر ملاقات کرد سناتورهایی بودند از یک لایحه دو حزبی برای تحریم ترکیه تا زمان توقف عملیاتش در شمال سوریه پشتیبانی نموده بودند.

دو نفر از این پشتیبان ها لیندسی گراهام سناتور جمهوری خواه و کریس ون هولن سناتور دموکرات بودند. آنها گفتند، آمریکا تعداد کمی از سربازانش را در سوریه باید حفظ نموده و از نمودها پشتیبانی هوایی به عمل آورد.

گراهام اظهار کرد: آمریکا باید از چاه های نفت سوریه محافظت کند و خواستار حضور یک نیروی بین المللی در منطقه ای غیرنظامی میان ترکیه و نیروهای کرد شد.

الهام احمد رئیس کمیته اجرایی شورای دموکراتیک سوریه در صحبت هایش در کنار این قانونگذاران آمریکایی از ترامپ خواست تا تصمیم اخیر خود برای خارج کردن نظامیان آمریکایی از سوریه را لغو کند.

او گفت: آنها می خواهند به ما حمله نمایند. آنها می خواهند صدها هزار نفر از ما را به کشتن دهند.

ترامپ روز دوشنبه گفت: نمی خواهد هیچ یک از نظامیان آمریکایی را در سوریه به جز یک گروه کوچکی برای تامین امنیت حوزه های نفتی در این کشور باقی نگهدارد.

این موضع او باعث ناخرسندی نمایندگان کنگره آمریکا از جمله چند نفر از جمهوری خواستار شده است و از نظر آنها خروج سربازان آمریکایی از سوریه خیانت به هم پیمانان کرد آمریکا است. یک سری جلسات استماع درباره وضعیت شمال سوریه قرار است طی روزهای آینده هم در مجلس سنا و هم در مجلس نمایندگان آمریکا برگزار گردد و رهبران کنگره انتظار دارند در هفته های آینده رای گیری بر سر لوایح و قوانین صورت گیرد.

گراهام با اشاره به موضوع نگرانی مربوط به امکان فرار اسرای داعشی از زندان در شمال سوریه گفت: من در این مورد ترکیه را بیش از هر طرف دیگری مقصر می دانم و حمله ترکیه موضوع شکست به اصطلاح خلافت داعش را در خطر قرار داده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 آذر 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 630

به "پیغام یک رهبر کرد سوریه به ترامپ: پاکسازی قومی را متوقف کنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیغام یک رهبر کرد سوریه به ترامپ: پاکسازی قومی را متوقف کنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید