وقتی فرهاد مجیدی با رئیس جمهور بازی می نماید مملکت خوب است؟

به گزارش مجله توسعه دهنده، قریب به بیشتر علاقه مندان به فوتبال محمد مایلی کهن را به خوبی می شناسند، همان هافبک شماره 19 پرسپولیس و تیم ملی ایران در دهه 50 و 60 با پاهایی بلند و شکل منحصربه فرد پوشیدن جوراب ورزشی اش که سال ها بعد توانست نسلی طلایی را به فوتبال ایران معرفی کند، نسل یکی از محبوب ترین تیم های تاریخ فوتبال ایران به شمار می آید.

وقتی فرهاد مجیدی با رئیس جمهور بازی می نماید مملکت خوب است؟

او که این روزها کمتر درخصوص مسائل و معضلات فوتبال ایران صحبت می نماید. در ارتباط با شهرآورد 95 و حاشیه هایش و همچنین شرایط کنونی تیم ملی ایران اظهاراتی را مطرح نمود که در ادامه آن را می خوانیم:

آقای مایلی، به عنوان اولین سؤال می خواستیم نظر شما رو در رابطه با دربی اخیر و اتفاقات این ملاقات جویا شویم؟

بازی که از لحاظ فنی چنگی به دل نزد. اما متأسفانه نه تنها در سرانجامی این ملاقات شاهد درگیری و ایجاد حاشیه های زیادی بودیم، بلکه کماکان این حواشی علی رغم اتمام بازی همچنان ادامه دارد. تا آنجا که من محمد نادری را در تمام این چند سال می شناسم، باید بگویم او هم از لحاظ شخصیتی و هم از نظر فنی بازیکن بسیار شایسته ای است. او به هرحال ممکن است در جایی مرتکب خطایی گردد و من فکر نمی کنم آن خطا به حدی بود که ارزش این همه واکنش را به همراه داشته باشد. متأسفانه ما هرچقدر در مسابقات برون مرزی مثل بَره رفتار می کنیم و بدون کم و کاست تمام تصمیمات داوران را تمکین، تعظیم و حتی کرنش می کنیم و می پذیریم، در کشور خودمان ایران، با هر سوت داور علیه خودمان بر سر او می پریم. داورانی که ممکن است در گاهی از اوقات مرتکب اشتباهاتی شوند، اما درواقع انسان های شریفی هستند. اما این اشتباه که مهم تر از آن تصمیم داور ملاقات منچسترسیتی و تاتنهام در چارچوب رقابت های لیگ قهرمانان اروپا در مرحله نیمه نهایی نبود که باعث حذف تیم من سیتی شد.

همان طور که می دانید طی این دو هفته اخیر شاهد جنجال های زیادی هستیم و شلوغی زیادی در فضای فوتبال ماست. آیا این مسئله نگران نماینده نیست؟

عرض کردم. متأسفانه فوتبال ما بیش از هر چیزی درگیر جار و جنجال است. از طرفی آدم نمی داند بابت موفقیت نمایندگانمان در آسیا شاد باشد یا خیر؟. ما بازی ها را می بریم یک نوع مشکل داریم و می بازیم یک نوع دیگر مشکل داریم. برای مثال بازیکنان ما دائم از عدم پرداخت پاداش هایشان می زنند. در صورتی که شما شرایط اسفناک معیشت مردم را ملاحظه می کنید. تا آنجا که من می دانم میزان قراردادها بعضا به 13 یا 14 میلیارد تومان افزایش یافته است. یعنی حتی از ماهی یک میلیارد تومان نیز تجاوز می نماید، اما آن ها بازهم از عدم پرداخت پاداش هایشان دم می زنیم و این خیلی درد بزرگی است. شما الآن شرایط جامعه را می بینید که مردم با سیلی صورت خودشان را سرخ نگه داشتند.

آقای مایلی کهن لطفاً با توجه به اظهارات آذری جهرمی پس از سرانجام ملاقات دربی نظرتان را بفرمایید.

این آقای وزیر پس از سرانجام شهرآورد، خیلی محترمانه آمده است یک شوخی، مزاح یا مثلاً یک کرکری با طرفداران تیم رقیبش مطرح کرد. حالا او آمده است یک شوخی ساده نموده است اما من اینجا از آقای فرهاد مجیدی تعجب می کنم. البته از یک منظر باید به فرهاد هم حق بدهیم چراکه در آن شرایط بغرنجی که تیمش شکست خورده است که طبیعتاً تحملش نسبت به سایر بازی تا حدی سخت تر است می آییم قبل از آنکه هرکسی متوجه شده باشد او را نسبت به این مسئله آگاه می کنیم. توی آن فشاری که حالا تیمش دربی را واگذار نموده می آییم به او می گوییم که آقای وزیر چنین حرفی زده است و باعث می شویم که او با یک لحن بسیار زشت به وزیر مملکت حمله کند. به هر به کار بردن چنین ادبیاتی درخصوص وزیری که به هرحال گفته می گردد جزو وزیرانی است که خوب کارنموده خیلی بد است. این توئیت آن قدر عجیب نبوده که موضوع اصلی تمام سایت ها و رسانه ها شده است و بهانه ای برای توهین به همدیگر شده است.

این را هم بگویم آنجا که به شما انواع و اقسام محبت ها می گردد، چطور آنجاها خوب است. یقیناً آقای مجیدی کاری در همین مملکت داشته باشد ببینید چطور به او بهاداده می گردد و تحویلش می گیرند. البته بازهم تکرار می کنم که مقصر اصلی آن کسی بوده که در آن شرایط چنین چیزی را به او منتقل می نمایند ولی آن روزی که می روید با رئیس جمهور مملکت فوتبال بازی می کنید و در ازایش مجوز می گیرید مملکت خوب است. این رفتار و حرف ها خیلی من را ناراحت کرد. ما به جای اینکه از فوتبال بخواهیم لذت ببریم مثل سایر چیزهایی زندگی مان از این پدیده لذت نمی بریم بلکه برعکس دائم باید حرص بخوریم و باعث اذیتمان گردد.

البته این چیزها همه فوتبال ایران هم نیستند.

بله درست است. جای شادی است که کسی مثل محرم نوید کیا می آید که چقدر متین و آقا منشانه رفتار می نماید و می توان گفت مثل محرم نه تنها کم داریم بلکه اصلاً نداریم. ببینید چقدر متین و فروتنانه می آید صحبت می نماید و همیشه احترام حریفش را داشته است و این انصافاً ستودنی است.

در آستانه شروع تمرینات تیم ملی ایران به عنوان سرمربی پیشین تیم ملی نظرتان را درخصوص شرایط فعلی و مأموریت سختی که دارد بدانیم.

خب ببینید درخصوص آقای اسکوچیچ به همه گفتند با او قرارداد ریالی بسته شده، من یک سؤالی اینجا برایم پیش می آید که آیا او قرار است با خودش ریال ببرد و در کشور کرواسی خرج کند؟ این دست موارد آدم را ناراحت می نماید. یا اینکه فردا آقای اسکوچیچ در صورت عدم راه یابی به جام جهانی می تواند راحت ادعا کند که تیمش را به اندازه کافی در اختیار نداشته و برفرض مثال کمبود بازی های تدارکاتی را مورد بهانه قرار بدهد و به کشورش بازگردد و آنچه به عنوان میراث باقی می گذارد بحث وجدل های فروانی است که کاملاً بی فایده است. شما الآن نگاه کنید بعد از رفتن ویلموتس چه اتفاقاتی افتاد؟ ویلموتس با مبالغی که از ما گرفته است در یک گوشه جهان بسیار راحت کار خود را انجام می دهد و ماها در حال تخریب یکدیگر هستیم.

آیا امیدی به آینده فوتبال ایران دارید؟

ما باید یک سری واقعیت ها را بپذیریم. آیا ما یک استادیوم مناسب و بین المللی داریم؟ البته استادیوم فولاد راندیدم اما گویا چمن آن استادیوم هم از بین رفت. استادیوم آزادی که به عنوان تنها استادیوم بین المللی ما به شمار می رفت آن موقع که من می رفتم با یک بارش از تمام جاهایش آب می آمد. متأسفانه ما در تمام زمینه ها ادعا داریم منتها در عمل کاری از پیش نمی بریم. تازه با این شرایطمان می خواهیم میزبان جام ملت های آسیا شویم و آن را مثل میزبانی ایران در مقدماتی جام جهانی حق مسلم خود می دانیم. نکته قابل توجه این است که ما همه چیز را حق مسلم خود می دانیم (با خنده).

منبع: ورزش سه

منبع: فرارو
انتشار: 24 خرداد 1400 بروزرسانی: 24 خرداد 1400 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 1763

به "وقتی فرهاد مجیدی با رئیس جمهور بازی می نماید مملکت خوب است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وقتی فرهاد مجیدی با رئیس جمهور بازی می نماید مملکت خوب است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید