وزارت نیرو نگرانی مردم درباره آب و برق را برطرف کند

به گزارش مجله توسعه دهنده، تهران (پانا) - رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد نگرانی مردم درباره آب و برق جدی است و باید در برنامه های بلند مدت و کوتاه این نگرانی ها را بر طرف کرد.

وزارت نیرو نگرانی مردم درباره آب و برق را برطرف کند

به گزارش ایسنا، فریدون حسنوند پس از حضور وزیر نیرو در جلسه امروز بعد از ظهر کمیسیون انرژی با حضور در جمع خبرنگاران؛ اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که در این جلسه مطرح شد درباره اصلاح ساختار وزارت نیرو در حوزه آب و برق بود. بحث دیگر هم در خصوص استفاده از بخش خصوصی در سرمایه گذاری در حوزه آب و برق بود.

وی در ادامه اظهار کرد: طبق قانون صنایع مکلف به احداث نیروگاه برای تامین برق خود هستند که درباره این موضوع هم بحث و مصاحبه شد. همچنین درباره بحث صادرات و قیمت گذاری برق و نگرانی سرمایه گذاران در این زمینه هم بحث هایی انجام شد. استفاده از انرژی های تجدید پذیر و استفاده از بخش خصوصی در این حوزه و جلوگیری از تلفات برق از موضوعات دیگر مطرح شده در جلسه امروز بود.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی شرح داد: مقرر شد کمیته مشترکی مابین وزارت نیرو و کمیسیون برای استفاده از ظرفیت ها در برنامه هفتم توسعه شکل بگیرد و بتوانیم در بودجه سال آینده وزارت نیرو را پشتیبانی بیشتری کنیم. نگرانی مردم درباره آب و برق جدی است و باید در برنامه های بلند مدت و کوتاه این نگرانی ها را بر طرف کنیم.

وی در ادامه تاکید کرد: طبق توافقات اجرا شده، مقرر شد وزارت نیرو برنامه کوتاه مدت یک ساله برای عبور از زمستان و تابستان آینده و برنامه میان مدت که چند ساله خواهد بود به مجلس ارائه کند.

همچنین علی اکبرمحرابیان وزیر نیرو هم در جمع خبرنگاران با اشاره به مباحث مطروحه در این نشست اظهار داشت: در خصوص برنامه ها و اولویت های وزارت خانه در حوزه های برق، فاضلاب و آب شرحاتی به نمایندگان ارائه شد. همچنین مشکلاتی که در اثر قطع برق در چند ماه گذشته رخ داده بود و مسائلی که درباره آب و خشسکالی و دغدغه های که در این زمینه وجود دارد و برنامه های که در این زمینه تدوین شده بود را در این جلسه تقدیم کمیسیون انرژی کردیم. سعی می کنیم با اصلاح برخی پروژه ها نقطه نظرات مجلس به شکل مطلوب عملیاتی شود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 1898

به "وزارت نیرو نگرانی مردم درباره آب و برق را برطرف کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت نیرو نگرانی مردم درباره آب و برق را برطرف کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید