هشدار وزیر دفاع روسیه به تنش آفرینی آمریکا و ناتو در منطقه

به گزارش مجله توسعه دهنده، وزیر دفاع روسیه از آمریکا، اوکراین و ناتو به علت تنش زایی در مرزهای روسیه و دریای سیاه انتقاد کرد.

هشدار وزیر دفاع روسیه به تنش آفرینی آمریکا و ناتو در منطقه

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزیر دفاع روسیه سه شنبه بعد از ظهر به وقت تهران از اقدام های تحریک آمیز آمریکا و ناتو در دریای سیاه ابراز ناخرسندی کرد.

سرگئی شویگو وزیر دفاع روسیه در این زمینه گفت: آمریکا و ناتو در پی فعالیت های تحریک آمیز در دریای سیاه هستند.

وزیر دفاع روسیه در ادامه گفت: اوکراین هم کوشش دارد ثبات در منطقه دونباس را برهم زند.

این در حالی است که وزیر خارجه اوکراین سه شنبه بعد از ظهر به وقت تهران احتمال حمله روسیه به اوکراین را رد نکرد. دیمیتری کولبا وزیر خارجه اوکراین گفت: در هفته های آینده تعداد نیروهای روسیه مستقر در مرز با اوکراین به بیش از 120 هزار نفر می رسد.

وزیر خارجه اوکراین در ادامه گفت، کی یف در پی جنگ یا تنش زایی با روسیه نیست اما مرحله جدیدی از تجاوز روسیه به اوکراین را نمی توان نادیده گرفت.

وی اضافه نمود که شرایط در مرزها پر تنش است، اما به ارتش دستور داده شده واکنشی از خود نشان ندهد.

اوکراینی ها هفته گذشته روسیه را به استقرار نیروهای نظامی در اطراف مرزهای مشترک متهم نموده و مدعی شدند جدایی طلبان تحت حمایت روسیه به صورت سیستماتیک، آتش بس در شرق اوکراین را نقض می نمایند. کی یف چندی پیش یاری نظامی چند صد میلیون دلاری از آمریکا شامل خودروهای زرهی، پهپاد و موشک های ضد تانک دریافت نموده و مشغول انباشت آنها در نزدیکی مرز روسیه است.

دیمیتری پسکوف سخنگوی ریاست جمهوری روسیه هم امروز سه شنبه درباره شرایط سفیر این کشور در واشنگتن و همتای آمریکایی او در مسکو به ارزیابی پرداخت. پسکوف در نشست خبری روزانه در کرملین، با اشاره به تنش های اخیر بین کشورهای اروپایی و آمریکا با مسکو، گفت: روسیه طرفی نبود که تنش را با غرب شروع کرد و بعلاوه آماده قربانی کردن منافع خود نیست، اما راه همچنان برای گفت وگو باز است.

وی در ادامه توضیح داد: ما از کشورهای غربی می خواهیم که آرامش خود را حفظ نموده و وسواس جمعی ضد روسی را کنار بگذارند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 مرداد 1400 بروزرسانی: 4 مرداد 1400 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 1840

به "هشدار وزیر دفاع روسیه به تنش آفرینی آمریکا و ناتو در منطقه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار وزیر دفاع روسیه به تنش آفرینی آمریکا و ناتو در منطقه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید