خبرنگاران سخنگوی وزارت خارجه روسیه: ایران پیشگام مبارزه با تروریسم است

به گزارش مجله توسعه دهنده، مسکو - خبرنگاران - ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه ضمن رد ادعای مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر ارتباط ایران با القاعده، گفت: بر اساس شواهد موجود جمهوری اسلامی ایران خود قربانی تروریسم بوده و از پیشگامان مبارزه جدی با گروه های تروریستی است.

خبرنگاران سخنگوی وزارت خارجه روسیه: ایران پیشگام مبارزه با تروریسم است

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

خانم زاخارووا روز شنبه در گفت و گوی مکتوب با خبرنگاران اضافه کرد: نه تنها هیچ گونه اطلاعاتی دال بر ارتباط احتمالی تهران با این گروه (القاعده) وجود ندارد بلکه ایران خود کشوری صادق و جدی در امر مبارزه با تروریسم است.

وی توضیح داد: شواهد زیادی وجود دارد که حاکی از مبارزه جدی و پرتلاش ایران با تروریست ها به عنوان مثال در سوریه و عراق دارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت: مقامهای آمریکایی در خصوص شواهد مبارزه موثر ایران با تروریست ها سکوت می نمایند و این رفتار آنها حکایت از سیاه نمایی علیه جمهوری اسلامی ایران حکایت دارد.

مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا به تازگی مدعی شده بود که ایران به برنامه ریزی برای حملات 11 سپتامبر یاری نموده بود القاعده یک مقر جدید دارد و آن جمهوری اسلامی ایران است.

میخاییل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی در وین نیز هفته گذشته، ادعای مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا مبنی بر بکارگیری سلاح شیمیایی توسط ایران را رد و تاکید نمود که این کشور خود قربانی سلاح های شیمیایی است.

توسعه مستمر روابط ایران و روسیه

سخنگوی وزارت خارجه روسیه در پاسخ به سوال خبرنگار خبرنگاران در باره دورنمای توسعه روابط ایران و روسیه در سال 2021 ، گفت: روابط ایران و روسیه در عرصه های مختلف بطور مستمر توسعه می یابد و این روابط بر اصول حسن همجواری و احترام متقابل راسخ شده است و دو طرف عزم متقابل برای بسط و گسترش همکاریها و تعامل در حوزه های مختلف دارند.

وی اضافه کرد: طرف روسی مصمم به تداوم گفت و گوهای توام با اعتماد با شرکای ایرانی و حفظ تماس های منظم در عالی ترین سطح (رهبری و رئیس جمهور) و سطوح عالی (برای گفت و گو) در خصوص طیف وسیعی از مسائل دوجانبه، بین المللی و منطقه ای است.

زاخارووا گفت: ما برای تحکیم روابط و پیوندهای بازرگانی و مالی و فعال کردن همکاریهای بین مناطق دو کشور آمادگی داریم و پتانسیل ها و امکانات لازم برای تحقق این مهم وجود دارد.

منبع: ایرنا
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 1547

به "خبرنگاران سخنگوی وزارت خارجه روسیه: ایران پیشگام مبارزه با تروریسم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سخنگوی وزارت خارجه روسیه: ایران پیشگام مبارزه با تروریسم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید