طرح نظارتی ویژه واحدهای شالیکوبی تولیدی در آستارا شروع شد

به گزارش مجله توسعه دهنده، محسن آهنی در مصاحبه با خبرنگاران در اظهار کرد: همه ساله و با آغاز تابستان و برداشت برنج توسط کشاورزان ضرورت و اهمیت بازدید از واحدهای شالیکوبی و آنالیز نحوه فعالیت و نرخ های مصوب واحدهای مذکور دو چندان می گردد.

طرح نظارتی ویژه واحدهای شالیکوبی تولیدی در آستارا شروع شد

وی با بیان اینکه این طرح با هدف حمایت از حقوق مصرف نمایندگان و کشاورزان انجام می گردد، اضافه نمود: نرخ های ابلاغی از سوی سازمان جهاد کشاورزی اجرایی و در این رابطه معین نرخ تبدیل کارخانجات شالیکوبی بابت خشک کردن و تبدیل هر کیلو شلتوک به برنج سفید مبلغ 2750 ریال(نقدی) مصوب گردیده است.

آهنی گفت: در صورت تمایل کشاورزان می توانند جهت تبدیل هر 100 کیلوگرم شلتوک به برنج سفید، 3 کیلو و 100 گرم برنج پرداخت نموده و غیرنقدی حساب نمایند.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا ادامه داد: نرخ نامه فوق باید به کلیه دهیاران و کارخانجات شالیکوبی اعلام گردیده و مدیران کارخانجات تولیدی نیز وظیفه دارند اطلاعات مربوط به نرخ مصوب را در ورودی کارخانه خود نصب نمایند.

وی تاکید نمود: طرح نظارت ویژه بر شالیکوبی ها در دو مرحله و از تاریخ 15 مرداد لغایت 15 شهریور ماه امسال و در مرحله دوم آن نیز از تاریخ 10 مهر لغایت 10 آبان ماه امسال اجرایی می گردد.

آهنی با اشاره به اینکه طرح نظارتی ویژه واحدهای شالیکوبی با هماهنگی سایر دستگاه های ذیربط از جمله ادارات جهاد کشاورزی، تعزیرات حکومتی و دیگر دستگاه های اجرایی مرتبط عملیاتی می گردد، اظهار کرد: در این مدت اکیپ های سازمان صنعت و معدن و تجارت شهرستان آستارا سعی می نمایند تا وظیفه و ماموریت خود را به درستی انجام دهند.

وی توضیح داد: در صورت عدم همکاری مدیران کارخانجات تولیدی، پرونده آنها جهت رسیدگی قانونی به اداره تعزیرات حکومتی معرفی می گردد.

منبع: mehrnews.com
انتشار: 13 شهریور 1397 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 56

به "طرح نظارتی ویژه واحدهای شالیکوبی تولیدی در آستارا شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح نظارتی ویژه واحدهای شالیکوبی تولیدی در آستارا شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید