ضرورت توجه ویژه به توسعه شیلات در خوزستان

به گزارش مجله توسعه دهنده، خبرگزاری خبرنگاران-معاون امور مالی استانداری خوزستان گفت: با توجه به بازارهای موجود در حوزه خلیج فارس، بحث صادرت ماهی و برنامه های شیلاتی موجود در سطح کشور ضرورت دارد توجه ویژه به توسعه شیلات در خوزستان صورت گیرد.

ضرورت توجه ویژه به توسعه شیلات در خوزستان

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران از اهواز ،دکتر آقارضا فتوحی در حاشیه جلسه ستاد توسعه شیلات به ریاست استاندار خوزستان اظهار کرد: یکی از موضوعات اساسی در خوزستان، بحث منابع آبی و سواحل در این استان است. حدود 33 درصد آب های جاری کشور و نیز حدود 44 درصد از منابع آب پشت سدهای کشور در استان خوزستان واقع شده است.

وی اضافه نمود: موضوع افزایش فراوری و توسعه در شیلات به عنوان یک اولویت، انکارناپذیر است. با توجه به بازارهای موجود در حوزه خلیج فارس، بحث صادرت ماهی و برنامه های شیلاتی موجود در سطح کشور، احتیاج به این است که توسعه شیلات در خوزستان مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

معاون امور مالی استانداری خوزستان گفت: طرح های نیمه تمامی در بحث شیلات وجود دارد که باید به نتیجه برسند و پس از آن، برنامه هایی برای فراوری شیلات تا سقف 500 هزار تن در یک دوره 4 ساله را داریم.

فتوحی ادامه داد: در جلسه امروز تمامی دستگاه های مرتبط، بخش خصوصی، اتحادیه ها، تشکل ها و مسئولان مرتبط با جلسه حضور داشتند تا بتوانیم از ظرفیت خدادادی که در خوزستان وجود دارد، نهایت استفاده داشته باشیم.

خاتمه پیغام./

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 19 اسفند 1400 بروزرسانی: 19 اسفند 1400 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 2098

به "ضرورت توجه ویژه به توسعه شیلات در خوزستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت توجه ویژه به توسعه شیلات در خوزستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید