ضرورت استقرار نظام مدیریت محیط زیست در مناطق 22 گانه شهر تهران

به گزارش مجله توسعه دهنده، تهران (پانا) - اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران در سال1400 پیروز به اخذ گواهینامه بین المللی ISO14001:2015 استقرار نظام مدیریت محیط زیست شد.

ضرورت استقرار نظام مدیریت محیط زیست در مناطق 22 گانه شهر تهران

شینا انصاری در نشست اختتامیه ممیزی داخلی استاندارد بین المللی ISO14001:2015، اخذ گواهینامه استاندارد ایزو 14001:2015 توسط مناطق 22گانه را آغاز راهی برای بهبود مستمر فرایندهای اجرایی دانست و ضمن اشاره به تفاوت های میان ویرایش 2004 و 2015 نظام مدیریت محیط زیست، بر استفاده از ظرفیت های این نظام نظیر توجه به چرخه حیات تاکید کرد.

مدیر کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران بر ضرورت استقرار نظام مدیریت محیط زیست در مناطق 22 گانه شهر تهران تاکید کرد و گفت: پیاده سازی این نظام کاهش آسیب های محیط زیستی را در پایتخت به دنبال دارد.

وی با اشاره به اینکه موضوع استقرار نظام مدیریت محیط زیست مصوبه شورای اسلامی شهر تهران است که با سابقه بیش از 10 سال در مناطق در حال اجرایی شدن است، اظهارکرد: در بحث ممیزی سیستم مدیریت محیط زیست، موضوع نگهداشت و اقدامات مراقبتی یکی از ضروریات است که باید در کنار استقرار نظام مدیریت محیط زیست مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار شهرداری تهران، انصاری تاکید کرد: استقرار صحیح نظام مدیریت محیط زیست، کاهش آسیب های محیط زیستی را به دنبال دارد. اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار موضوعات مختلف محیط زیستی را رصد می کند و در این راستا علاوه بر استقرار نظام مدیریت محیط زیست بحث پایش آلاینده ها، ارزیابی اثرات محیط زیستی پروژه های شهری، بهینه سازی مصرف انرژی و توسعه انرژی های تجدیدپذیر، آموزش و توانمندسازی را مطابق سیاست های موجود، احکام و مصوبات شورای اسلامی شهر تهران و برنامه سوم توسعه در دستور کار خود دارد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 14 تیر 1400 بروزرسانی: 14 تیر 1400 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 1800

به "ضرورت استقرار نظام مدیریت محیط زیست در مناطق 22 گانه شهر تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت استقرار نظام مدیریت محیط زیست در مناطق 22 گانه شهر تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید