زندان مخفی امارات در تاسیسات گازی توتال در جنوب یمن

به گزارش مجله توسعه دهنده، یک روزنامه فرانسوی زبان در گزارشی از وجود هجده زندان مخفی امارات در یمن اطلاع داد و گفت یکی از این زندان ها در محل تاسیسات شرکت گاز توتال در شهر بلحاف استان شبوه در جنوب یمن واقع است.

زندان مخفی امارات در تاسیسات گازی توتال در جنوب یمن

به گزارش گروه بین الملل مجله توسعه دهنده، روزنامه فرانسوی زبان لوموند در گزارشی خبرداد امارات هجده زندان سری را در مناطق تحت کنترل خود در یمن اداره می نماید.

این روزنامه اضافه کرد: بازداشتی ها در زندان های امارات توسط بازجویان آمریکایی مورد بازپرسی قرار می گیرند.

به گزارش روزنامه لوموند یکی از زندان های امارات در یکی از تاسیسات گازی شرکت توتال در جنوب یمن واقع است.

امارات این زندان سری را در یک پایگاه نظامی که در نیمه های سال 2017 در بخشی از میدان گازی در جنوب یمن ایجاد نموده اداره می نماید. این میدان گازی توسط شرکت فرانسوی توتال در حال بهره برداری است.

این روزنامه تاکید نمود: بازداشتگاه سری امارات در یک پایگاه نظامی که اماراتی ها در بخشی از میدان استخراج گاز در شهر بلحاف در جنوب یمن ایجاد نموده واقع است.

لوموند گفت: افرادی از نیمه های سال 2016 تاکنون در بازداشتگاه پایگاه بلحاف در بازداشت به سر می برند. پایگاه نظامی مذکور برای انجام عملیات مبارزه با تروریسم به ویژه در سال 2017 مورد استفاده نهاده شد.

لوموند بر مبنای گزارش سه سازمان غیردولتی تأیید کرد که سایت بلحاف شامل یک کارخانه مایع سازی و یک ترمینال صادرات گاز طبیعی مایع است اما به دلیل جنگ در یمن در سال 2015 کار خود را متوقف کرد.

سه سازمان غیر دولتی سموفاس، دیده بان تسلیحات و دوستان زمین در این گزارش تاکید نمودند که پایگاه استخراج گاز بلحاف متعلق به شرکت توتال فرانسه از سال 2016 به پایگاه شبه نظامیان نیروهای موسوم به نخبه شبوه که تحت حمایت امارات هستند، تبدیل شده است.

بنا بر این گزارش شهادت شاهدان حاکی از رفتارهای غیرانسانی و توهین آمیز اعم از شکنجه و بی توجهی به حال بازداشتی ها توسط نظامیان اماراتی است.

در این گزارش آمده است: به بازداشتی های این زندان سری اتهام هایی در زمینه تروریسم بر مبنای سوء ظن های بی اساس وارد شده و یا از سر انتقام شخصی زندانی شده اند.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 8 دی 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 685

به "زندان مخفی امارات در تاسیسات گازی توتال در جنوب یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زندان مخفی امارات در تاسیسات گازی توتال در جنوب یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید