زمزمه های بنزین تک نرخی در مجلس، 1500، 1800 یا 2 هزار تومان؟

به گزارش مجله توسعه دهنده، خبرنگاران: عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: ممکن است نرخ بنزین 1500، 1800 یا 2 هزار تومان گردد و دیگر بیشتر از 2 هزار تومان نخواهد بود و همچنین احتمالا دو نرخی بودن بنزین در بودجه 99 حذف می گردد.

زمزمه های بنزین تک نرخی در مجلس، 1500، 1800 یا 2 هزار تومان؟

از فروشگاه پرنده پارسی دیدن فرمایید.

به گزارش مجله توسعه دهنده به نقل از مهر، هادی قوامی در گفتگویی با اشاره به تقدیم لایحه بودجه 99 به مجلس شورای اسلامی گفت: لایحه بودجه روز گذشته توسط رئیس جمهور تقدیم مجلس شد، بودجه عمومی دولت بود چرا که بودجه شرکت های دولتی یک ماه قبل به مجلس و سپس به کمیسیون برنامه و بودجه ارائه شد و در حال حاضر در حال آنالیز در کمیته محاسبات کمیسیون برنامه و بودجه است و گزارش بودجه شرکت های دولتی به همراه بودجه عمومی دولت در مجلس آنالیز می گردد.

وی اضافه کرد: نمایندگان 10 روز فرصت دارند پیشنهادات خود را در خصوص بودجه عمومی به کمیسیون های تخصصی ارائه دهند و کمیسیون ها هم 10 روز فرصت دارند پیشنهادات خود را آماده نمایند و سپس به کمیسیون تلفیق ارائه دهند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با یادآوری اینکه کمیسیون تلفیق حدود 45 روز فرصت دارد لایحه بودجه را آنالیز کند و گزارش نهایی خود را به صحن علنی تقدیم کند،گفت: البته با توجه به اینکه نمایندگان درگیر انتخابات هستند، ممکن است گزارش نهایی کمیسیون تلفیق به صحن ارائه گردد و نمایندگان هم پیشنهادات خود را ارائه نمایند و از 4 اسفندماه و پس از انتخابات مجلس، ظرف 2-3 هفته بودجه 99 در مجلس قطعی می گردد.

قوامی با اشاره به ویژگی های بودجه 99 گفت: همچنان دو سوم بودجه کل کشور بودجه شرکت های دولتی، بانک ها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت است که بنا بود این بودجه کاهش یابد و انتظار داشتیم که یک سوم بودجه کشور، بودجه شرکت های دولتی باشد.

از محل درآمد نفت برای حقوق و دستمزد هزینه نمی گردد

وی یا از محل درآمد نفت برای هزینه هایی همچون حقوق و دستمزد هزینه نمی گردددآور شد: برای اولین بار و در سال 99 از محل درآمد نفت برای هزینه هایی همچون حقوق و دستمزد هزینه نمی گردد و آنچه از نفت به دست می آید صرف فقط طرح های عمرانی خواهد شد.

نماینده مردم اسفراین با اشاره به اینکه همچنین اعطای یاری های معیشتی به مردم هم در سال آینده تداوم می یابد، توضیح داد: با توجه به اینکه سران قوا تصمیمی را درباره اصلاح قیمت بنزین در سال 98 گرفته اند، ممکن است نمایندگان مجلس برای سال 99 طرح های پیشنهادی دیگری را درباره این موضوع ارائه نمایند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهار داشت: در واقع ممکن است نرخ بنزین 1500، 1800 یا 2 هزار تومان گردد و دیگر بیشتر از 2 هزار تومان نخواهد بود و همچنین احتمالا دو نرخی بودن بنزین در بودجه 99 حذف می گردد.

قوامی درباره حقوق کارکنان دستگاه های دولتی، گفت: دولت در بودجه 99 پیشنهاد نموده که حقوق کارکنان دستگاه ها 15 درصد افزایش یابد اما با توجه به اینکه دولت اعلام نموده که نرخ تورم 30 درصد است، حقوق بگیران 15 درصد با میزان تورم فاصله دارند و حتما باید در زمان آنالیز بودجه این مسئله مورد توجه قرار گیرد و حقوق کارکنان افزایش یابد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 4 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 745

به "زمزمه های بنزین تک نرخی در مجلس، 1500، 1800 یا 2 هزار تومان؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمزمه های بنزین تک نرخی در مجلس، 1500، 1800 یا 2 هزار تومان؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید