دومین روز از استیضاح ترامپ و اعمال محدودیت برای دسترسی به شاهدان پرونده

به گزارش مجله توسعه دهنده، در حالی که مجلس سنای آمریکا دومین روز بحث و مذاکره درباره محاکمه ترامپ را برگزار کرده است، چالش های دموکراتها برای استیضاح رئیس جمهور آمریکا برجسته تر و نمایان تر شده است.

دومین روز از استیضاح ترامپ و اعمال محدودیت برای دسترسی به شاهدان پرونده

به گزارش گروه بین الملل مجله توسعه دهنده به نقل از آسوشیتدپرس، مجلس سنای آمریکا دومین روز بحث و مذاکره درباره محاکمه و استیضاح دونالد ترامپ را برگزار کرده و این مساله بیشتر از قبل تعیین شده است که دموکراتهای مجلس کنندگان آمریکا برای دنبال کردن تعقیب قانونی دونالد ترامپ و محاکمه وی با خطرات و محدودیت های زیادی روبرو هستند.

بر اساس این گزارش، به نظر می رسد این مساله چندان مهم نیست که شواهد برای مقابله با ترامپ تا چه حد مورد اجماع و موافقت باشد، چرا که روز به روز و لحظه به لحظه متقاعد کردن سناتورهای موافق با استیضاح و همین طور افکار عمومی آمریکا که به شدت درباره رئیس جمهور فعلی در سال انتخابات دچار تفرقه و دودستگی شده اند، از سوی دموکرات ها سخت و سخت تر می شود.

تیم کنندگان دموکرات به ریاست آدام شیف رئیس کمیته اطلاعات مجلس کنندگان آمریکا فشار سیاسی زیادی را بر ترامپ به خاطر پرونده جنجالی اوکراین وارد کرده است ولی محدودیت های آنها کاملا آشکار و روشن شده است.

بازپرسان پرونده تنها می توانند به شهادت سفرای آمریکا، مقام های امنیت ملی و حتی خود رئیس جمهور بسنده کنند چرا که مجلس سنا که کنترل آن در اختیار جمهوریخواهان است، مانع از حضور شاهدان جدید در جریان رسیدگی به پرونده شده است.

در شرایطی که انتخابات ریاست جمهوری 2020 در پیش است، این یک لحظه خطرناک سیاسی برای دموکرات ها به شمار می رود، هرگونه تصمیم مجلس سنا می تواند از سوی افکار عمومی مردم آمریکا نیز مورد قضاوت واقع شود.

آدام شیف در این باره اذعان کرد: ما در حال بررسی و ارزیابی این پرونده در 2 هیئت منصفه هستیم، مجلس سنا و مردم آمریکا. مردم آمریکا در حال نظاره هستند. مردم آمریکا می شنوند. آنها یک ذهن و فکر باز دارند.

ترامپ پیش از این در خصوص 2 مورد اتهام از سوی مجلس کنندگان آمریکا استیضاح شد.

نخستین اتهام ترامپ سوء استفاده از قدرت در تعلیق کمک 400 میلیون دلاری نظامی به اوکراین بوده است. ترامپ به رئیس جمهور اوکراین فشار آورده است تا درباره فساد مالی جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و پسرش تحقیق کند. دومین اتهام مطرح شده علیه ترامپ، جلوگیری و سنگ اندازی از تحقیقات کنگره درباره پرونده رسوایی اوکراین است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 870

به "دومین روز از استیضاح ترامپ و اعمال محدودیت برای دسترسی به شاهدان پرونده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دومین روز از استیضاح ترامپ و اعمال محدودیت برای دسترسی به شاهدان پرونده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید