ترامپ: اگر دموکرات ها بودند، سرقت انتخابات را اقدام جنگی در نظر می گرفتند

به گزارش مجله توسعه دهنده، رئیس جمهور آمریکا که همچنان بر سر ادعا های انتخاباتی خود علیرغم نزدیک شدن به روز مراسم تحلیف جو بایدن اصرار دارد، در پیامی بار دیگر از جمهوری خواستار به دلیل عدم حمایت از وی برای تغییر نتیجه انتخابات انتقاد کرد.

ترامپ: اگر دموکرات ها بودند، سرقت انتخابات را اقدام جنگی در نظر می گرفتند

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، رئیس جمهور آمریکا در جدیدترین توییت خود به مقایسه دموکرات ها با جمهوری خواستار پرداخت و با تکرار ادعا های انتخاباتی خود نوشت اگر آنچه وی تقلب و سرقت انتخاباتی می خواند، برای یک نامزد دموکرات اتفاق افتاده بود، اعضای این حزب آن را اقدام جنگی در نظر گرفته و تا پای جان برای پس گرفتنش می جنگیدند.

ترامپ در این خصوص نوشت: اگر یک نامزد دموکرات ریاست جمهوری شاهد تقلب در انتخابات بود و انتخابات از او دزدیده می شد، آنهم با سطحی از شواهد از این اقدامات که قبلاً هرگز دیده نشده، سناتور های دموکرات آن را اقدام جنگی در نظر می گرفتند و تا آخر می جنگیدند.

وی در ادامه انتقاد از رهبر جمهوری خواه سنا و سایر جمهوری خواستار اضافه کرد:، اما میچ (مک کانل) و جمهوری خواستار کاری نمی نمایند، فقط می خواهند از آن بگذرند. مبارزه ای در کار نیست!

او در توییتی دیگر هوادارانش را به تجمع در واشنگتن در روز تایید آرا در کنگره تشویق کرد و نوشت: وزارت دادگستری و اف بی آی درباره تقلب در انتخابات ریاست جمهوری 2020 هیچ کاری ننموده اند، بزرگترین کلاهبرداری در تاریخ ملت ما، علیرغم شواهد فراوان. آن ها باید شرمسار باشند. تاریخ به یاد خواهد آورد. هرگز تسلیم نشوید. همه را در ششم ژانویه در (واشنگتن) دی سی خواهیم دید.

اعضای مجمع گزینندگان چند هفته پیش با شرکت در جلسه ای در ایالت های مختلف، بر اساس نتیجه انتخاباتی که سوم نوامبر برگزار گردید به دونالد ترامپ یا جو بایدن رأی دادند. در خاتمه این رأی گیری جو بایدن همان طور که برآورد شده بود با 302 رأی الکترال به عنوان رئیس جمهور منتخب آمریکا انتخاب شد.

آرای الکترال قرار است روز 6 ژانویه 2021 (17 دی) طی جلسه ای در کنگره با حضور اعضای مجلس سنا و مجلس نمایندگان شمارش شوند.

یک منبع مطلع به سی ان ان گفت: ترامپ برای مبارزه با [نتیجه رأی]مجمع گزینندگان بسیار مصمم است و هنوز فکر می نماید کار به خاتمه نرسیده است.

ترامپ اخیراً به اطرافیانش گفته که مایک پنس معاونش به اندازه کافی به او برای رسیدن به اهدافش جهت برگرداندن نتیجه انتخابات یاری نمی نماید. او در روز های اخیر روی نقش سنتی ای متمرکز شده که مایک پنس قرار است روز 6 ژانویه در راستای تأیید نتیجه رأی گیری الکترال انجام دهد. مایک پنس، رئیس سنا است و روال تأیید آرای الکترال زیر نظر او انجام می گردد.

منابع مطلع می گویند ترامپ در روز های اخیر مسئله را با مایک پنس مطرح نموده و از شنیدن اینکه پنس نمی تواند نتیجه انتخابات را در جلسه مذکور تغییر دهد متحیر شده است.

پنس و مقام های کاخ سفید کوشش نموده اند به ترامپ بفهمانند که ریاست او بر آن جلسه جنبه تشریفاتی دارد و او نمی تواند به صورت یکنفره نتیجه آرای الکترال را رد کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 بهمن 1399 بروزرسانی: 15 بهمن 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 1527

به "ترامپ: اگر دموکرات ها بودند، سرقت انتخابات را اقدام جنگی در نظر می گرفتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: اگر دموکرات ها بودند، سرقت انتخابات را اقدام جنگی در نظر می گرفتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید