تیم مالی چپ در کاخ سفید

به گزارش مجله توسعه دهنده، در حالی که تیم حقوقی دونالد ترامپ، یکی یکی در ایالت ها شکست می خورد، بایدن در حال تکمیل کابینه انتخاباتی خود است. کمتر از دو هفته دیگر مانده است تا کالج الکترال، رای بایدن را تایید کند و ترامپ از کاخ سفید بیرون برود. همزمان بایدن نیز سرعت انتخاب کابینه و تیم خود را افزایش داده است. رئیس جمهوری منتخب آمریکا دستیاران ارشد بیشتری را برای رهبری کوشش های دولتش برای شکست ویروس کرونا و بازسازی اقتصاد آمریکا انتخاب نموده است.

تیم مالی چپ در کاخ سفید

به گزارش دنیای اقتصاد، همچنین دفتر بایدن یکشنبه تایید کرد که او گزارش های محرمانه ای که گام حیاتی به سمت در اختیار دریافت کنترل امنیت ملی است، دریافت خواهد نمود. در شرایطی که جو بایدن برای انتقال به کاخ سفید آماده می گردد، دونالد ترامپ جمهوری خواه وعده داده است تا به مبارزه حقوقی خود برای تغییر دادن نتایج انتخابات سوم نوامبر ادامه دهد.او در گفت وگویی با فاکس نیوز اشاره نموده که 20 ژانویه از کاخ سفید می رود. در عین حال از روز دوشنبه بایدن دریافت گزارش روزانه محرمانه ریاست جمهوری را شروع نموده است. در شرایطی ترامپ تن به این کار داده است که تا چند هفته اجازه چنین کاری را نداده بود و به گفته کارشناسان خطر امنیتی ایالات متحده را تهدید می کرد. این گزارش ها موسوم به پی دی بی اولین گام به سمت انتقال مسوولیت برای حساس ترین گزارش های اطلاعاتی به یک دولت جدید است.

یک منبع آگاه هم گفت، همچنین از بایدن انتظار می رود تا روز دوشنبه به وقت آمریکا و سه شنبه به وقت تهران، اعضای ارشد تیم اقتصادی خودش را معرفی کند. این تیم شامل چند مقامی است که بایدن در دورانی که معاون باراک اوباما بود، با آنها کار نموده است. این منبع آگاه گفت، نیرا تاندن، رئیس اندیشکده پیشرفت آمریکایی به عنوان مدیر دفتر مدیریت و بودجه معرفی می گردد و سیسیلیا رز، یک اقتصاددان در دانشگاه پرینستون به عنوان رئیس شورای مشاوران اقتصادی تعیین می گردد. گزینه های مذکور در ابتدا از سوی وال استریت ژورنال گزارش شدند. نیویورک تایمز هم یکشنبه گزارش داد که برایان دیز که در دوران بحران اقتصادی سال 2009 به اوباما یاری کرد، برای رهبری شورای اقتصاد ملی انتخاب شده است.

پیش تر نیز جنت یلن، به عنوان وزیر خزانه داری انتخاب شده بود. جنت یلن قبلا در سمت رئیس فدرال رزرو در دولت باراک اوباما فعالیت می کرد. به نظر می رسد که تیم اقتصادی بایدن بیشتر از زنان تشکیل شده باشد؛ از جمله اینکه قرار است نخستین زن هندی-آمریکایی در شورای مشاوران اقتصادی ایالات متحده به کار گرفته گردد. در این شورا سیسیلیا رز به عنوان رئیس شورای مشاوران اقتصادی ایفای نقش خواهد نمود.

این مشاغل احتیاج به تایید سنا دارند اما بایدن نشان داد که به وعده خود برای تقسیم عادلانه پست ها بر حسب جنسیت و تنوع نژادی عمل نموده است. اما نکته مهم این است که سکان اقتصادی ایالات متحده در دست متفکران پیشرو واقع شده است که عمده تمرکز خود را روی قدرت نیروی کار و کارگران بنا نموده اند.

همچنین دو مشاور ارشد بایدن در دوران کارزار انتخاباتی، یعنی جرد برنستاین و هیتر بوشی قرار است در شورای مشاوران اقتصادی بایدن مشغول به کار شوند. این افراد در تعیین راهبردهای اقتصادی بایدن در دوران کارزار انتخاباتی نقشی مهم ایفا کردند. بوشی و برنستاین هر دو از متفکران پیشرو هستند و در دانشکده های اقتصادی با موضوع مسائل کارگران رشد و نمو نموده اند. آنها بر این باورند عدم توجه به کارگران و نابرابری اقتصادی یک تهدید عظیم برای این کشور و اقتصاد آن است. به همین دلیل به باور آنها حمایت از قدرت کارگر حرف اول را باید بزند.

از بسیاری جهات تیم بایدن با تعهد به کار اقتصادی پر حرارت، متعهد شده است که دستمزد کارگران را همزمان با کاهش نرخ بیکاری و رشد قوی اقتصادی مورد توجه قرار دهند.

به نظر می رسد بازگرداندن یقه آبی ها از دامن ترامپ به دامن دموکرات ها وظیفه تیم اقتصادی بایدن است. در تیم اقتصادی بایدن این سیگنال نیز فرستاده شده است که آنها قرار است از دولت های محلی و کسب و کارهای کوچک برای احیای اقتصادی حمایت نمایند. اقتصاد آمریکا به دلیل حاکمیت کرونا در آن کشور دچار رکود اقتصادی شده است.

جسیون فورمن، یک اقتصاددان در مدرسه کندیِ دانشگاه هاروارد، به نیویورک تایمز گفت: انتصابات جو بایدن، رئیس جمهور منتخب نشان می دهد که وی به تعهد خود به کارگران پایبند و افزایش دستمزد را چهار برابر نموده است. او توضیح داد: بایدن چهارنفر از بهترین افراد اقتصاددانان بازار کار را در راس وزارت خزانه داری و شورای مشاوران اقتصادی منصوب نموده است. افزون بر این بایدن میخواهد از ادی واله آدی یمو، مشاور اقتصاد بین الملل دوران باراک اوباما، به عنوان معاون وزیر خزانه داری استفاده کند. انتظار می رود همان گونه که وال استریت ژورنال گزارش داد نام های بیشتری در این هفته فاش گردد.

تیم رنگین پوست بایدن

پولیتیکو در گزارشی درخصوص انتصابات اخیر دولت بایدن نوشت: بایدن پس از اینکه متهم شد که از افراد با تنوع کمتری در دوره اول فعالیت های خود استفاده نموده است، حالا در پاسخ به این انتقادها سه نفر از افراد با رنگ های مختلف را در تیم اقتصادی خود به کار گرفته است. بنابه گفته آگاهان تیم انتقالی ادی واله اصالتا نیجریه ای است و سیسیلیا رز نیز اصالتا آفریقایی-آمریکایی است. نیرا تاندن نیز که از حمایت پیشروهای حزب دموکرات برخوردار است، نیز هندی است. البته در تیم بایدن سفیدپوست هایی مانند بوشی و برنستاین نیز حضور خواهند داشت. تیم اقتصادی بایدن از تنوع نژادی بالایی برخوردار است که به نظر می رسد برای جلب توجه پیشروها این انتصابات انجام شده است. جیم کلیبورن، عضو مجلس نمایندگان هفته گذشته در جمع خبرنگاران گفت: هفته گذشته وی به دلیل قلت افراد سیاه پوست در تیم بایدن بسیار ناخرسند بود اما الان با شنیدن این نام ها بسیار مسرور است.

او که در دور مقدماتی انتخابات دموکرات ها در کارولینای جنوبی یاری شایانی به بایدن نموده بود، گفت که انتظار این می رودتا بایدن دست به انتخاب افراد با پیشینه های نژادی متفاوت بیشتری بزند.

تیم بایدن که با موضوع توجه به طبقه کارگر تشکیل شده است، در حالی سکان راهنمایی کشور را به دست خواهند گرفت که 20 میلیون نفر از مزایای حقوق بیکاری استفاده می نمایند و نرخ بیکاری نیز نزدیک به 7 درصد است. این آمار و ارقام در حالی که برای اقتصاد آمریکا بسیار نگران نماینده است، اما آخر داستان را روایت نمی نماید و ممکن است اوضاع بدتر از این گردد. اگر کنگره برای ماه آینده یاری های اضافی را برای کسب و کارها تصویب نکند، باید انتظار داشت که 12 میلیون نفر دیگر نیز به این فهرست اضافه گردد. افزون بر این 87 میلیون نفر از کارکنان بخش خصوصی و دولتی ممکن است دسترسی به مرخصی استعلاجی و پزشکی با حقوق را از دست بدهند. در این شرایط ترکیبی از یاری های فدرالی کمتر، محدودیت های بیشتر ناشی از قرنطینه کردن و افزایش شدید ویروس کرونا و مرگ و میرها، تاثیر مهمی بر کل اقتصاد ایالات متحده خواهد گذاشت و به طور بالقوه می تواند بهبود اقتصادی را که از چندی پیش آرام آرام شروع شده بود آهسته یا اینکه معکوس کند. انتظار می رود تیم اقتصادی بایدن که مطلوب پیشروها است، توجه بیشتری به دریافت یاری های اقتصادی نشان دهد. البته اگر در انتخابات ژانویه تعیین گردد که سنا در دست جمهوری خواستار باقی خواهد ماند، بایدن برای پیشبرد برنامه های خود با چالش بیشتری روبرو خواهد شد.

تیم زنانه رسانه ای بایدن

همزمان با حدس ها درباره افراد تیم اقتصادی بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا دستیاران ارشد کمپین خودش را برای مناصب ارشد در تیم مطبوعاتی کاخ سفید برگزیده است. برای اولین بار در تاریخ آمریکا، کل کارکنان ارشد ارتباطی را زنان تشکیل می دهند. به گزارش رویترز، جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا یکشنبه در اقدامی بی سابقه در تاریخ این کشور، کارکنان ارشد مطبوعاتی کاخ سفید را که همگی خانم هستند، معرفی نموده و به دستیاران ارشد کمپینش و کهنه کاران دولت اوباما برای رهبری تیم ارتباطی دولت آینده متکی است. بایدن در بیانیه ای گفت: مفتخرم که اولین تیم ارتباطاتی ارشد کاخ سفید متشکل از زنان را اعلام کنم. این نیروهای باتجربه و واجد شرایط، دیدگاه های متنوع نسبت به کارشان و تعهد مشترک برای بازسازی بهتر این کشور دارند. تیم انتقالی بایدن گفت، زنان با تنوع نژادی، باتجربه و بااستعداد، برای این نقش ها انتخاب شدند که تعهد رئیس جمهوری آینده به تشکیل دولتی را نشان می دهد که شبیه به ایالات متحده باشد و از روز اول بتواند برای خانواده های شاغل مثمرثمر باشد. برای اولین بار، نقش های ارتباطی ارشد در کاخ سفید کلا به زنان می رسد. چهار تن از این هفت فرد منصوب نیز زنان رنگین پوست هستند. جنیفر ساکی که سابقا مدیر ارتباطات کاخ سفید در دوران باراک اوباما بود، به عنوان سخنگوی دولت بایدن انتخاب شده است. ساکی که از مدت ها پیش سخنگوی دموکرات ها بوده است، در پیامی توییتری نوشت: این تیمی از بهترین، بااستعدادترین و آزموده ترین نیروهاست که همگی زن هستند و این متنوع ترین تیم در تاریخ ماست و همچنین شش تن از مادرانی با فرزندانی کوچک هستند. کیت بدینگفیلد، سخنگوی کمپین بایدن و معاونش کامالا هریس، به عنوان مدیر ارتباطات کاخ سفید خدمت خواهد نمود. او در زمانی که بایدن معاون رئیس جمهوری آمریکا بود، مدیر ارتباطات بایدن بود. سیمون سندرز از مشاوران ارشد کمپین بایدن به عنوان سخنگوی ارشد کامالا هریس خدمت می نماید. الیزابت الکساندر، سخنگوی بایدن در زمان حضور در دولت اوباما، به عنوان مدیر ارتباطاتی جیل بایدن، بانوی اول آینده منصوب می گردد. دیگر منصوبان شامل کارین ژان-پی یر و اشلی اتین از مشاوران ارشد کمپین بایدن هستند.

منبع: فرارو
انتشار: 11 دی 1399 بروزرسانی: 11 دی 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 1465

به "تیم مالی چپ در کاخ سفید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیم مالی چپ در کاخ سفید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید