دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور اطلاع داد؛ پیگیری مطالبات کتابداران و افتتاح 4 کتابخانه مرکزی در سال 1400

به گزارش مجله توسعه دهنده، خبرگزاری خبرنگاران- دبیر کل نهاد کتابخانه های عمومی کشور از شروع به کار کتابخانه های عمومی در هفته دوم نوروز در مناطق زرد رنگ اطلاع داد و پیگیری مطالبات کتابداران و افتتاح 4 کتابخانه مرکزی در سال 1400 را از برنامه های این نهاد فرهنگی گفت.

دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور اطلاع داد؛ پیگیری مطالبات کتابداران و افتتاح 4 کتابخانه مرکزی در سال 1400

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور، علیرضا مختارپور روز چهارشنبه (27 اسفندماه) در گفت و گو با ایرنا، با اشاره به فعالیت مجازی کتابخانه های عمومی کشور در تعطیلات نوروزی گفت: نظر به این که یکی از اولویت های حفظ سلامت مردم ایران، سفر نرفتن است و دولت نیز محدودیت هایی را در نظر گرفته، کتابداران و کتابخانه های عمومی کشور در مدت تعطیلات فعالیت مجازی خود را چون ماه های گذشته ادامه می دهند و از هفته دوم تعطیلات نوروزی، کتابخانه ها با رعایت شیوه نامه های قبلی، کار خود را شروع خواهند کرد.

دبیر کل نهاد کتابخانه های عمومی درباره طرح های نوروزی این نهاد فرهنگی، گفت: در سال 1400 ما دو نیمه شعبان داریم که برنامه های ویژه مهدویت برای بزرگداشت این رویداد را شروع خواهیم کرد و در طول سال نیز برنامه های متنوع علمی و ادبی خواهیم داشت.

مختارپور گسترش کتابخانه های عمومی کشور و پیگیری مطالبات کتابداران و احتیاج به افزایش تسهیلات و حقوق آن ها را از مهم ترین برنامه های نهاد کتابخانه ها در سال 1400 برشمرد و افزود: در سال 97 کتابخانه های مرکزی بجنورد و مشهد، در سال 98 کتابخانه مرکزی پارک شهر تهران و در سال 99 کتابخانه مرکزی یزد را افتتاح کردیم و امیدواریم شرایطی فراهم گردد، که 4 تا 6 کتابخانه مرکزی دیگر نیز در سال پیش رو کار خود را شروع نمایند.

وی ادامه داد: با وجود پیگیری های بسیار و متعدد از دولت متاسفانه هنوز بخشی از افزایش حقوق کتابداران در فرایند اجرایی قرار نگرفته است و ما هنوز منتظر اختصاص بودجه به نهاد برای این منظور هستیم و در سال آینده، این موضوع را به طور جدی پی خواهیم گرفت و ان شاء الله نسبت به افزایش حقوق کتابداران و کارکنان نهاد اقدام می کنیم.

دبیرکل نهاد کتابخانه ها با اشاره به فعالیت هایی که کتابداران در دوران کرونا داشته اند، افزود: کوشش های این فرهیختگان حوزه کتاب، کمتر دیده شده، در همین دوران کرونا خلاقیت های بسیاری را از کتابداران دیدیم و از سوی دیگر نهاد برای ارتقای سطح دانش و فعالیت های آنها، مسابقات و دوره های متفاوتی را برگزار کرد.

مختارپور کتابخانه های عمومی را از مهم ترین راه های ارتقای دانش جامعه دانست و گفت: هر اندازه که به شرایط کتابداران و کتابخانه های عمومی توجه گردد، دسترسی مخاطبان کتاب در شهرهای دور از مرکز نیز بهتر خواهد شد که این موضوع از رسالت های نهاد کتابخانه های عمومی کشور است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 16 فروردین 1400 بروزرسانی: 16 فروردین 1400 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 1647

به "دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور اطلاع داد؛ پیگیری مطالبات کتابداران و افتتاح 4 کتابخانه مرکزی در سال 1400" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور اطلاع داد؛ پیگیری مطالبات کتابداران و افتتاح 4 کتابخانه مرکزی در سال 1400"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید