جزئیات حمایت صندوق نوآوری از دریافت انواع استانداردهای داخلی و خارجی به دانش بنیان های سلامت

به گزارش مجله توسعه دهنده، معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان اینکه در رویداد معرفی نیازهای فناوری حوزه سلامت 270 نفر از 118 شرکت دانش بنیان و 89 نفر از شرکت های غیر دانش بنیان حضور دارند، گفت: این صندوق به منظور دریافت استانداردهای داخلی و بین المللی، ثبت مالکیت فکری و حضور این شرکت ها در نمایشگاه های داخلی و خارجی حمایت های بلاعوض اعطا خواهد نمود.

جزئیات حمایت صندوق نوآوری از دریافت انواع استانداردهای داخلی و خارجی به دانش بنیان های سلامت

به گزارش خبرنگاران، سیاوش ملکی فر امروز در رویداد مجازی معرفی احتیاجهای فناورانه حوزه تجهیزات پزشکی، دارو و سلامت با بیان اینکه این رویداد دو روز و با هدف بازارسازی برای شرکت های دانش بنیان و فناور برگزار شده است، اظهار کرد: این صندوق چهار دسته خدمات شامل تسهلات اقتصادی، ضمانت نامه، سرمایه گذاری و توانمندسازی (یاری بلاعوض) رابه شرکت های دانش بنیان ارائه می دهد؛ از این رو این صندوق برای تامین اقتصادی قراردادهای همکاری فناورانه بین طرف های عرضه و تقاضا ابزارهای متفاوت حمایتی در نظر گرفته است.

وی تسهیلات لیزینگ برای طرف تقاضا را یکی از حمایت های صندوق نوآوری دانست و یادآور شد: بر اساس آن هر خریدار می تواند تا سقف 70 تا 80 درصد مبلغ خرید خود از شرکت دانش بنیان را در قالب تسهیلات لیزینگ با نرخ 9 درصد به مدت 3 سال از صندوق دریافت کند.

ملکی فر ادامه داد: در مقابل برای طرف عرضه نیز انواع ضمانت نامه ها، تسهیلات سرمایه در گردش، تسهیلات فراوری صنعتی، حمایت بلاعوض اخذ استانداردها، حمایت بلاعوض حفاظت از مالکیت فکری و آموزش و مشاوره های فنی و مدیریتی در نظر گرفته شده است.

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به اینکه در سال گذشته 14 رویداد معرفی احتیاجهای فناورانه از سوی این صندوق برگزار شده است، خاطر نشان کرد: در این رویدادها هزار و 150 شرکت دانش بنیان حضور داشتند و هزار و 659 احتیاج فناورانه معرفی گردید که 4728 میلیارد تومان قرارداد و تفاهم نامه در این رویدادها منعقد شده است.

به گفته وی، به تدریج این قراردادها در حال انعقاد هستند و خبرهای خوبی در پیش است.

وی اظهار کرد: در سال جدید در این زمینه تا کنون دو رویداد معرفی احتیاجهای فناورانه برگزار شده است و در نظر داریم این امر ادامه داشته باشد.

حمایت بلاعوض برای حضور دانش بنیان های سلامت در نمایشگاه داخلی و خارجی

معاون رییس صندوق نوآوری و شکوفایی حمایت از شرکت های دانش بنیان برای حضور در نمایشگاه های داخلی و خارجی را از دیگر تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی دانست و یادآور شد: در امسال از حضور شرکت های دانش بنیان برای حضور 11 نمایشگاه داخلی حوزه تجهیزات پزشکی، دارو و سلامت تا سقف 30 میلیون تومان حمایت بلاعوض می گردد که از آن جمله می توان به نمایشگاه تجهیزات و ملزومات آزمایشگاهی تشخیص پزشکی کنگره ارتقای کیفیت، چهارمین نمایشگاه مواد و تجهیزات پزشکی، ششمین نمایشگاه ایران فارما، هفتمین نمایشگاه تجهیزات، مواد آزمایشگاهی ساخت ایران اشاره نمود.

وی با تاکید بر اینکه شرکت ها می توانند نمایشگاه ها را در این بخش معرفی و در سال از 60 میلیون حمایت بلاعوض استفاده نمایند، اظهار کرد: علاوه بر آن این صندوق از حضور شرکت های دانش بنیان در 18 نمایشگاه خارجی حمایت خواهد نمود.

وی توضیح داد: برای شرکت های متقاضی جهت حضور در نمایشگاه های خارجی 120 میلیون تومان حمایت بلاعوض خواهد شد، شرکت های دانش بنیان می توانند با مراجعه با سامانه غزال درخواست خود را ثبت نمایند.

حمایت بلاعوض برای اخذ استاندارد

ملکی فر در مورد حمایت بلاعوض صندوق برای اخذ استانداردهای داخلی و بین المللی برای شرکت های دانش بنیان یادآور شد: این صندوق برای اخذ 10 استاندارد داخلی و خارجی شامل گواهی نامه سپاس، تاییدیه امنیتی محصول، ایزو 14001، 45001، 9001 ، 13485 در حوزه تجهیزات پزشکی و دارو و سلامت، یاری بلاعوض ارائه خواهد نمود، این حمایت ها تا سقف 40 میلیون تومان حمایت بلاعوض برای تاییدیه های داخلی، تا سقف 40 میلیون تومان حمایت بلاعوض برای استانداردهای تخصصی و تا سقف 150 میلیون تومان حمایت بلاعوض برای استانداردهای صادراتی برای این دسته از شرکت ها در نظر گرفته شده است.

مالکیت فکری از تسهیلات صندوق نوآوری

ملکی فر، با اشاره به حمایت های این صندوق از مالکیت فکری گفت: برای این منظور تا سقف 9 میلیون تومان حمایت بلاعوض برای ثبت اختراع داخلی، تا سقف 200 میلیون تومان حمایت بلاعوض برای ثبت اختراع خارجی، تا سقف 100 میلیون تومان حمایت بلاعوض برای ثبت نشان تجاری خارجی و تا 45 میلیون تومان حمایت بلاعوض برای ثبت طرح صنعتی خارجی و تا سقف 20 میلیون تومان حمایت بلاعوض برای ثبت حق به نژادی به شرکت های حوزه کشاورزی و صنایع وابسته اعطا خواهد شد.

وی گفت: همچنین در زمینه آموزش و یادگیری شرکتی، 70 درصد هزینه برگزاری دوره آموزشی به وسیله شبکه کارگزاری و 90 درصد هزینه ای یادگیری شرکتی تا سقف 20 میلیون تومان در سال پرداخت می گردد، در این زمینه کارگاه نبایدهای توسعه محصولات جدید در شرکت های داروسازی ایران در روز دوم این رویداد برگزار می گردد.

ملکی فر اضافه نمود: صندوق نوآوری و شکوفایی برای شرکت های دانش بنیان حوزه سلامت، رویداد جذب سرمایه در حوزه سلامت و دوشنبه های استارتاپی سلامت دیجیتال را برگزار خواهد نمود.

وی اضافه نمود: در رویداد امروز 523 نفر ثبت نام کردند که 140 نفر از تهران و 383 نفر از سایر نقاط کشور و خارج از کشور هستند، 270 نفر از 118 شرکت دانش بنیان، 89 نفر از شرکت های غیر دانش بنیان حضور دارند.

رویداد مجازی معرفی احتیاجهای فناورانه حوزه تجهیزات پزشکی، دارو و سلامت، 26 و 27 مرداد ماه به همت صندوق نوآوری و شکوفایی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حال برگزاری است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 مهر 1399 بروزرسانی: 16 مهر 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 1287

به "جزئیات حمایت صندوق نوآوری از دریافت انواع استانداردهای داخلی و خارجی به دانش بنیان های سلامت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات حمایت صندوق نوآوری از دریافت انواع استانداردهای داخلی و خارجی به دانش بنیان های سلامت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید