جزئیات فراوری لوله های خط انتقال نفت گوره به جاسک در شرکت لوله سازی اهواز

به گزارش مجله توسعه دهنده، خبرنگاران/خوزستان مدیرعامل شرکت لوله سازی اهواز با اشاره به نقش این شرکت در اجرای خط لوله انتقال نفت خام گوره به جاسک گفت: 70 درصد از کل تعهدات را فراوری نموده ایم.

جزئیات فراوری لوله های خط انتقال نفت گوره به جاسک در شرکت لوله سازی اهواز

علی خنیفر در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به نقش شرکت لوله سازی اهواز به عنوان یکی از فراوریکنندگان پروژه استراتژیک خط انتقال نفت خام گوره به جاسک اظهار کرد: اجرای این طرح استراتژیک که از ابعاد مختلفی برای کشور ایران دارای اهمیت است، نتیجه اعتماد به صنایع و متخصصان داخلی است.

وی اضافه نمود: شروع رسمی احداث خط لوله انتقال نفت خام گوره به جاسک، نتیجه همراهی صنایع داخلی و خصوصا پذیرش ریسک های اقتصادی و کیفی از سوی شرکت لوله سازی اهواز و حمایت های مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور بود. در این زمینه باید از کوشش های مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور در حمایت از شرکت لوله سازی اهواز و یاری به اجرای این طرح بزرگ ملی به صورت ویژه تشکر کرد.

خنیفر ادامه داد: قطعا با این رویه، در آینده می توانیم گام های موثرتری در توسعه اهداف صنعتی و استراتژیک کشور برداریم.

مدیرعامل شرکت لوله سازی اهواز گفت: متخصصان در شرکت های ایرانی در پی تحریم های دشمنان و با هدف برطرف تهدیدات امنیتی، طرح فراوری ورق لوله و ساخت لوله های خط انتقال نفت به جاسک را برعهده گرفته اند و با موفقیت در حال اجرا آن هستند.

خنیفر ادامه داد: سهم لوله سازی اهواز، 50 درصد از این پروژه یعنی ساخت 500 کیلومتر لوله بود و عملکرد مناسب شرکت لوله سازی باعث شد 25 درصد اضافه کاری به این شرکت ابلاغ گردد و این شرکت بیشترین سهم را در فراوری لوله نسبت به سایر لوله سازان در این پروژه داشته باشد.

وی اضافه نمود: شرکت لوله سازی اهواز از نظر کیفی و سرعت و پوشش لوله ها، کاملا منطبق با استانداردهای شرکت ملی نفت ایران کار خود را انجام داده و الزامات استاندارد را رعایت نموده است.

مدیرعامل شرکت لوله سازی اهواز خاطرنشان کرد: تا سرانجام خردادماه سال جاری توانستیم 70 درصد از کل تعهدات را فراوری و فراوریات را به صورت مستقیم برای لوله گذاری در طرح ارسال کنیم.

وی گفت: پیش بینی می کنیم با این سرعت، تا سرانجام شهریورماه تعهدات خودمان را به سرانجام برسانیم.

به گزارش خبرنگاران، با تکمیل این طرح تا اسفندماه سال جاری، روزانه یک میلیون بشکه نفت ایران از بندر جاسک صادر می گردد. روز گذشته (5 تیرماه) رئیس جمهور به صورت ویدیو کنفرانس شروع رسمی احداث خط لوله انتقال نفت خام گوره به جاسک را خاطرنشان کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 1194

به "جزئیات فراوری لوله های خط انتقال نفت گوره به جاسک در شرکت لوله سازی اهواز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات فراوری لوله های خط انتقال نفت گوره به جاسک در شرکت لوله سازی اهواز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید