توپخانه عربستان سعودی 1 شهروند یمنی را کشته و 3 نفر دیگر را زخمی کرد

به گزارش مجله توسعه دهنده، حمله توپخانه ای از داخل خاک عربستان به شهری مرزی در استان صعده یمن با کشته شدن یک شهروند یمنی و زخمی شدن 3 نفر دیگر همراه شد.

توپخانه عربستان سعودی 1 شهروند یمنی را کشته و 3 نفر دیگر را زخمی کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، حملات توپخانه ای عربستان سعودی در مرز شمال یمن بار دیگر از بین غیرنظامیان قربانی گرفت.

به گزارش کانال تلگرامی المسیره، توپخانه ارتش عربستان سعودی با شلیک آتش به سمت منطقه الرقو در شهر منبه استان صعده یک شهروند یمنی را کشته و سه نفر دیگر را زخمی کرد.

منطقه غافره در شهر الظاهر استان صعده هم عصر امروز هدف حملات توپخانه ای عربستان سعودی قرار گرفت.

از سوی دیگر جنگنده های ائتلاف سعودی امروز هم به حملات هوایی خود علیه یمن ادامه داده و شهر صرواح این استان را در 11 نوبت بمباران کردند.

در استان الجوف یمن هم نیروی هوایی عربستان سعودی شهر خب و الضعف را هدف گرفت.

عربستان سعودی در حالی نزد مقامات بین المللی مدعی مواففت با ایجاد آتش بس در یمن است که همچنان یمن را هدف حملات بی امان زمینی و هوایی خود قرار داده و از محاصره همه جانبه این کشور دست نمی کشد.

منطقه ها مرزی یمن هم در شش سال گذشته همواره در معرض حملات موشکی و توپخانه ای ائتلاف سعودی و نیروهای مزربانی سعودی قرار گرفته است.

عربستان سعودی در رأس یک ائتلاف عربی و تحت حمایت آمریکا، از ششم فروردین 1394 با ادعای تلاش برای بازگرداندن رئیس جمهور مستعفی یمن به قدرت، اقدام به تجاوز نظامی علیه یمن و محاصره زمینی، هوایی و دریایی این کشور کرده است.

این تجاوز نظامی هیچ کدام از اهداف ائتلاف سعودی را محقق نکرده است و فقط با کشته و زخمی شدن هزاران یمنی، آواره شدن میلیون ها نفر، به بار آمدن خرابی برای زیرساخت های این کشور، توسعه قحطی، گرسنگی و بیماری های واگیردار همراه شده است.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 25 تیر 1400 بروزرسانی: 25 تیر 1400 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 1822

به "توپخانه عربستان سعودی 1 شهروند یمنی را کشته و 3 نفر دیگر را زخمی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توپخانه عربستان سعودی 1 شهروند یمنی را کشته و 3 نفر دیگر را زخمی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید