تغییرات فاصله تورمی دهک های هزینه ای در مردادماه

به گزارش مجله توسعه دهنده، خبرنگاران : مرکز آمار اظهار داشت: فاصله تورمی دهک های هزینه ای در مرداد ماه به 5.4 درصد رسید که نسبت به ماه قبل (4.7 درصد) 0.7 واحد درصد افزایش داشته است.

تغییرات فاصله تورمی دهک های هزینه ای در مردادماه

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایبِنا، مرکز آمار بیان کرد: نرخ تورم کل کشور در مرداد ماه 1399 برابر 25.8 درصد است که در دهک های مختلف هزینه ای در بازه 23.4 درصد برای دهک اول تا 28.8 درصد برای دهک دهم نوسان دارد. محدوده تغییرات تورم دوازده ماهه در گروه عمده خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات بین 21.6 درصد برای دهک اول تا 22.3 درصد برای دهک نهم است. همچنین اطلاع مذکور در خصوص گروه عمده کالاهای غیر خوراکی و خدمات بین 25.2 درصد برای دهک اول تا 30.6 درصد برای دهک دهم است.

فاصله تورمی دهک ها

بر اساس اعداد مربوط به تورم در میان دهک های مختلف هزینه ای، فاصله تورمی دهک ها در این ماه به 5.4 درصد رسید که نسبت به ماه قبل (4.7 درصد) 0.7 واحد درصد افزایش داشته است. فاصله تورمی در گروه عمده خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات نسبت به ماه قبل 0.9 واحد درصد کاهش و در گروه عمده کالاهای غیر خوراکی و خدمات نسبت به ماه قبل 0.8 واحد درصد افزایش نشان می دهد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 19 مهر 1399 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 1293

به "تغییرات فاصله تورمی دهک های هزینه ای در مردادماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییرات فاصله تورمی دهک های هزینه ای در مردادماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید