اصناف شهر اراک مشمول 50درصد تخفیف عوارض کسب می شوند

به گزارش مجله توسعه دهنده، جمشید زند در حاشیه نشست عصر یکشنبه روسای اتحادیه های صنفی استان مرکزی با استاندار، در جمع خبرنگاران گفت: بر اساس قول مساعد شورای اسلامی شهر اراک در کمیسیون برنامه و بودجه، در عوارض کسب 50 درصد تخفیف محسوب شده که پس از تصویب در صحن شورای اسلامی، اصناف از این اتفاق بهره مند می شوند و با تخفیف عوارض خود را پرداخت می نمایند.

اصناف شهر اراک مشمول 50درصد تخفیف عوارض کسب می شوند

وی اضافه کرد: همچنین در جلسه امروز موضوع عوارض تابلو های اصناف براساس رای دیوان عدالت اداری مطرح و مقرر شد تا تابلوهایی که معرف فروشگاه هستند از پرداخت عوارض معاف شوند اما اصناف برای تابلوهایی که جنبه تبلیغاتی برندها را دارد، باید عوارض پرداخت نمایند.

زند گفت: در این نشست، موضوع واگذاری زمین برای صنوف آلاینده مطرح شد که استاندار تاکید نمود، در اسرع وقت زمین 45 هکتاری اختصاص یافته به طرح انتقال مشاغل آلاینده، مشخص تکلیف گردد تا اینگونه صنوف به خارج از شهر انتقال پیدا نمایند.

رئیس اتاق اصناف استان مرکزی بیان داشت: همچنین مقرر شد کارگروهی در بخش تدوین آیین نامه برای دستفروشان و وانت بارها تشکیل گردد که پس از تدوین آیین نامه در شورای شهر اراک به تصویب برسد.

زند توضیح داد: هم اکنون 12 اتاق اصناف، 173 اتحادیه و 70 هزار واحد صنفی در استان مرکزی فعال هستند که از این 70 هزار واحد، 57 هزار واحد صنفی سازمان یافته و حدود 20 درصد دیگر نیز سازمان نیافته است.

وی ادامه داد: همچنین از این تعداد واحدهای صنفی 10 هزار واحد خدمات فنی، 10 هزار واحد خدماتی و 26 هزار واحد نیز توزیعی هستند که در حال حاضر حدود 150 هزار نفر در واحدهای صنفی استان مشغول به کار هستند.

رئیس اتاق اصناف استان مرکزی توضیح داد: عدم مشخص تکلیف میدان میوه و تره بار اراک از سوی دستگاه های اجرایی و متولی باعث بروز مسائل برای کسبه عمده فروش و خرده فروش میوه و تره بار در اراک و همچنین باعث افزایش قیمت تمام شده محصولات برای مصرف نمایندگان شده است و بایستی در این زمینه چاره اندیشی صورت پذیرد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 230

به "اصناف شهر اراک مشمول 50درصد تخفیف عوارض کسب می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصناف شهر اراک مشمول 50درصد تخفیف عوارض کسب می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید