ترامپ اختلاف نفتی روسیه و عربستان را عامل افت بازارهای بورس آمریکا دانست

به گزارش مجله توسعه دهنده، رئیس جمهور آمریکا عدم توافق عربستان سعودی و روسیه برای کاهش عرضه نفت را عامل افت بازارهای بورس آمریکا دانسته است.

ترامپ اختلاف نفتی روسیه و عربستان را عامل افت بازارهای بورس آمریکا دانست

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله توسعه دهنده، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا امروز دوشنبه رسانه های جعلی و اختلافات عربستان سعودی و روسیه بر سر کاهش عرضه نفت را مقصر افت بازار سهام در آمریکا دانسته است.

ترامپ که در بحبوحه کارزار انتخاباتی به دنبال تبلیغ در مورد دستاوردهایش در دوران ریاست جمهوری است در یک توئیت نوشت: خبر خوب برای مصرف کنندگان. قیمت سوخت رو به کاهش است.

رئیس جمهور آمریکا در توئیتی دیگر نوشت: عربستان سعودی و روسیه در حال مجادله بر سر عرضه نفت و قیمت آن هستند. این مسئله و رسانه های جعلی دلیل افت بازار [سهام] هستند.

روز آدینه روسیه از توافق کاهش عرضه نفت به بازار جهانی با اوپک عقب نشینی کرد. دلیل این اقدام شکست ائتلاف اوپکی ها با متحدان نفتی در اتخاذ یک موضع مشترک در پاسخ به کاهش قیمت نفت در بازار جهانی ناشی از شیوع ویروس کرونا بود.

عربستان هم در تلافی اقدام روسیه، قیمت رسمی نفت خود را کاهش داد و بیان کرد از چند روز دیگر فراوری نفت را به شدت افزایش خواهد داد و در واقع یک جنگ بر سر قیمت نفت راه انداخت.

در هفته های گذشته، شاخص بورس های آمریکا سقوط نموده و نرخ سود اوراق قرضه دولتی آمریکا طی هفته گذشته به کمترین میزان رسیده است.

کارشناسان نگرانی ها از شیوع ویروس کرونا را عامل سقوط بازارهای سهام در این کشور می دانند.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 7 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 951

به "ترامپ اختلاف نفتی روسیه و عربستان را عامل افت بازارهای بورس آمریکا دانست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ اختلاف نفتی روسیه و عربستان را عامل افت بازارهای بورس آمریکا دانست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید