تدوین بسته سیاستی برای آسیب های فضای مجازی

به گزارش مجله توسعه دهنده، تهران (پانا) - معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد کار جدید ما که ناظر به آسیب هاست بسته سیاستی برای آسیب های فضای مجازی است که تدوین شده است.

تدوین بسته سیاستی برای آسیب های فضای مجازی

علیرضا کاظمی در نشست آموزشی، توجیهی برنامه ملی کانون یاریگران زندگی در مدارس کشور که ظهر امروز به صورت زنده از شبکه شاد پخش شد با بیان اینکه فعالیت های پرورشی در شرایط عادی سخت است و در این شرایط سخت تر؛ لذا کار ما در مقایسه با فعالیت های دیگر آموزشی سخت تر و پیچیده تر است اظهار کرد: مجموعه بحث های خود را در 3 بخش آسیب های اجتماعی و صندلی آن در جامعه، برنامه های آموزش و پرورش در این حوزه و مسایل نظارتی ارائه می کنم.

وی ادامه داد: آسیب های اجتماعی همواره مهم بوده و تجربه نشان داده است که این موضوع یک رشد بسیار فزاینده ای در فضای کلی جامعه دارد و به طور ویژه در آموزش و پرورش که بخشی از این جامعه است، این رشد دیده می گردد.

کاظمی بیان نمود: امروزه با تغییر زیست بوم جامعه کشور منجر شده تا آسیب ها بیشتر گردد؛ آسیب های فضای مجازی نیز مضاعف بر دیگر آسیب هاست. برنامه هایی برای افزایش ضریب نفوذ برنامه ها داریم که در دستورالعمل ها ابلاغ شده است؛ سال جاری که تعاملات دانش آموزان کاهش یافته، افسردگی، کم تحرکی، شبهه افکنی، انحرافات اخلاقی و تنش های خانوادگی نیز به چشم می خورد می تواند تشدید نماینده آسیب ها در آینده باشد و اگر امروز غفلت کنیم فردا نمی توانیم جوابگو باشیم.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: یکی از این برنامه ها نماد، دیگری یاریگران زندگی و بسته ویژه خدمات مشاوره ای است همچنین کار جدید دیگر ما که ناظر به آسیب هاست بسته سیاستی برای آسیب های فضای مجازی است که تدوین شده است.

به گزارش پانا، کاظمی با بیان اینکه 25 بسته تحولی در وزارت آموزش و پرورش در اولویت قرار گرفته که یکی از آنها نماد و دیگری یاریگران زندگی است از معاونان پرورشی درخواست کرد که برنامه یاریگران زندگی را ناظر به کف مدرسه دنبال نمایند.

وی تاکید نمود که باید این کانون ها در کف مدرسه شکل بگیرد زیرا اثربخشی اش در دل مدرسه است؛ نقشه راهی هم طراحی شده که این طرح باید در چند محور دنبال گردد. مهمترین بخش آن ظرفیت سازی کانون یاریگران زندگی و تشکیل کانون هاست.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه کانون ها به معنای واقعی باید در مدرسه شکل بگیرند اضافه کرد: دانش آموزان ما در کف مدرسه باید برنامه های اجرایی کوچک را اجرا نمایند که می تواند آموزشی، تبلیغی، ترویجی، خلاقانه در قالب جشن، همایش، ویدئوکنفرانس برای خانواده ها و اولیا باشد.

کاظمی با بیان اینکه هرمدرسه ای که کانون یاریگران دارد باید یک گروه در فضای مجازی مجاز با اولویت شبکه شاد تشکیل دهد گفت: مسئولیت این گروه بر عهده رئیس کانون که یک دانش آموز است خواهد بود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 30 آبان 1399 بروزرسانی: 30 آبان 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 1380

به "تدوین بسته سیاستی برای آسیب های فضای مجازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تدوین بسته سیاستی برای آسیب های فضای مجازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید