افزایش 400 درصدی صادرات ایران به عمان

به گزارش مجله توسعه دهنده، حجم مبادلات تجاری بین ایران و عمان از زمان لغو تحریم ها در اوایل امسال میلادی، افزایش یافته است.

افزایش 400 درصدی صادرات ایران به عمان

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش مجله توسعه دهنده به نقل از پایگاه خبری تایمز عمان، بر اساس جدیدترین آمارهای منتشر شده از سوی مرکز ملی آمار و اطلاعات عمان، واردات عمان از ایران در نیمه نخست سال جاری 396.2 درصد افزایش یافته و به 183.1 میلیون ریال عمان رسیده است، در حالی که این رقم در مدت مشابه سال قبل 36.9 میلیون ریال بود. همچنین صادرات مجدد ایران از عمان در نیمه نخست سال 2016، 23 درصد افزایش یافته و به 63.2 میلیون ریال عمان رسیده در حالی که این رقم در مدت مشابه سال قبل 51.4 میلیون ریال عمان بوده است.

بعد از لغو تحریم ها، انتظار می رود به عمان به عنوان یک شریک مهم تجاری سلطان نشین عمان تبدیل گردد. به گفته کارشناسان، مبادلات تجاری بین ایران و عمان در طی 5 سال از یک میلیارد دلار فعلی به 5 میلیارد دلار خواهد رسید.

امیر کردوانی، رئیس میز ایران و پروژه های خاورمیانه در موسسه کامرون مک کینا گفت، شرکت های عمانی در موقعیت خوبی برای بهره بردن از فرصت های موجود در بازار ایران قرار دارند و اکنون در تعدادی از پروژه های مهم ایران مشارکت دارند. چند پروژه از جمله خط لوله گاز ایران و عمان، خطوط کشتیرانی ایران و عمان و یک مرکز خرید 250 میلیون دلاری در ایران توسط سرمایه گذاران ایرانی اجرا خواهد شد و موجب تقویت بیشتر همکاری های مالی بین دو کشور خواهد شد.

بعد از لغو تحریم ها ایران فرصت های سرمایه گذاری فراوانی برای سرمایه گذاران خارجی در زمینه های نفت و گاز، معدن، انرژی، گردشگری، هتل داری، حمل و نقل، خودرو، زیرساخت ها و آی تی پیشنهاد نموده است.

150

منبع: تسنیم
انتشار: 17 آبان 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 555

به "افزایش 400 درصدی صادرات ایران به عمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 400 درصدی صادرات ایران به عمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید