استرالیا مقررات فاصله گذاری اجتماعی را با جرایم نقدی تشدید کرد

به گزارش مجله توسعه دهنده، استرالیا از امروز دوشنبه قوانین سختگیرانه تری در زمینه فاصله گذاری اجتماعی به منظور مقابله با شیوع کرونا به مورد اجرا می گذارد و افراد برای تجمع با بیش از یک نفر دیگر جریمه نقدی سنگین می شوند.

استرالیا مقررات فاصله گذاری اجتماعی را با جرایم نقدی تشدید کرد

به گزارش روزنامه دیلی میل، اسکات موریسون نخست وزیر استرالیا روز یکشنبه قانون ممنوعیت تجمع بیش از دو نفر را گفت. وی همچنین از افراد بالای 70 سال خواست که در خانه بمانند و همچنین دستور تعطیلی پارکها و زمینهای بازی، اماکن بازی اسکیت ورزشهای همگانی را صادر کرد. نخست وزیر استرالیا از همه مردم خواست که صرفا برای خرید اقلام ضروری یا رفتن به مدرسه یا محل کار در صورتی که قادر به کار و تحصیل از منزل نیستند، از خانه خارج شوند.

وی اضافه کرد: همه افراد باید این مساله را جدی بگیرند در غیر این صورت شیوع اجتماعی ویروس از کنترل خارج خواهد شد و ممکن است با شرایط ناخوشایندی مانند آمریکا رو به رو شویم. نخست وزیر استرالیا اعلام کرد که ایالت های مختلف این کشور درباره این مساله بیانیه های خود را صادر خواهند کرد. نخست وزیر استرالیا از یک ماه پیش نسبت به شیوع کرونا هشدار داده و دولت طرح اضطراری را برای مقابله فعال کرد.

پلیس ایالت کویینزلند استرالیا امروز دوشنبه گفت افراد حقیقی که این مقررات را نقض کنند فورا مبلع 13 هزار و 345 دلار استرالیا جریمه خواهند شد و مبلغ جریمه شرکتها نیز 66 هزار و 672 دلار خواهد بود.

در ایالت ویکتوریا نیز اعلام شد افرادی که با بیش از یک نفر دیگر تجمع کنند از روز سه شنبه بلافاصله در محل به مبلغ یک هزار و 652 دلار جریمه خواهند شد.

انتظار می رود که در ایالت نیو ساوت ولز هم تدابیر مشابهی اتخاذ شود و مقامات این ایالت نیز در خصوص جریمه به علت نقض مقررات جدید هشدار داده و گفته اند این مساله مطابق با محدودیتهای قبلی در چهارچوب اجرای قانون سلامت عمومی خواهد بود. در حال حاضر افراد خاطی که این قانون را نقض کنند با مجازات هایی از جمله 11 هزار دلار جریمه، شش ماه زندان یا یک هزار دلار جریمه فوری در محل توسط پلیس رو به رو می شوند.

گلادیس بریجکلیان (Gladys Berejiklian) نخست وزیر ایالت نیو ساوت ولز یکشنبه شب تایید کرد که این ایالت مقررات جدید در زمینه فاصله گذاری اجتماعی را اجرا خواهد کرد. وی در توییتر گفت: در پی برگزار جلسه کابینه ملی، نیو ساوت ولز به سرعت برای اجرای محدودیت های بیشتر در خصوص تجمع افراد به منظور کند کردن فرایند شیوع کووید-19 اقدام خواهد کرد.

تشدید سختگیری ها در استرالیا در حالی است که به گزارش ای بی سی نیوز، یکی از وکیلان برجسته امور بیمه در این کشور هشدار داده که صدها هزار نفر در استرالیا ممکن است بدون بیمه عمر و از کار افتادگی رها شوند. پل واتسون از شرکت وکلای بریل و واتسون گفت که قوانین جدید احتمالا موجب خواهد شد که صدها هزار نفر از مردم در بحبوحه شیوع کرونا بدون بیمه بمانند. وی گفت: اگر با سناریویی رو به رو شویم که مردم بخصوص شمار زیادی از مردم بر اثر کرونا بیمار شوند یا جان خود را از دست بدهند، واقعا ممکن است شرایط بدی داشته باشیم. اگر چنین شرایطی بعد از تاریخ اول آوریل روی دهد و مردم پوشش بیمه ای خود را از دست داده باشند، شرایط بدی خواهد بود.

تدابیر سختگیرانه در استرالیا در حالی است که کشورهای مختلف در سرتاسر جهان تدابیر و مقررات سختگیرانه ای برای جلوگیری از شیوع و گسترش ویروس کرونا به مورد اجرا گذاشته اند از جمله مقامات سنگاپور برای جلوگیری از شیوع کرونا قوانین سختی برای قرنطینه 14 روزه مسافران در خانه و حفظ فاصله مردم در جامعه اجرا می کنند.

مقامات سنگاپور اعلام کرده اند که از 16 مارس تمام مسافران ورودی به این جمهوری پس از سفر به هر کدام از کشورهای عضو آسه آن در 14 روز گذشته باید به مدت 14 روز در خانه خود قرنطینه شوند. از روز 27 مارس نیز تمام مسافران از جمله ساکنان سنگاپور هنگام ورود به سنگاپور باید اظهارنامه سلامتی ارائه دهند. مقامات سنگاپور همچنین در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی مجازات زندان را برای افرادی که بیش از حد به دیگران نزدیک شوند در نظر گرفته اند.، ایرنا

آخرین اخبار مربوط به کرونا در ایران و جهان را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 30 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 1008

به "استرالیا مقررات فاصله گذاری اجتماعی را با جرایم نقدی تشدید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استرالیا مقررات فاصله گذاری اجتماعی را با جرایم نقدی تشدید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید