شروع لغو تدریجی محدودیت ها در بعضی مناطق روسیه

به گزارش مجله توسعه دهنده، معاون نخست وزیر روسیه شروط لازم برای شروع مرحله ای برداشتن محدودیت های مربوط به شیوع ویروس کرونا را نام برده و پوتین هم تأکید کرد که لغو اقدامات باید با دقت، تدریجی و قدم به قدم انجام گردد.

شروع لغو تدریجی محدودیت ها در بعضی مناطق روسیه

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله توسعه دهنده به نقل از خبرگزاری نووستی، تاتیانا گلیکووا معاون نخست وزیر روسیه از احتمال آغاز برداشته شدن اقدامات محدود نماینده مربوط به گسترش عفونت ویروس جدید کرونا در یازده منطقه این کشور اطلاع داد.

وی این مسئله را در نشست روز دوشنبه با شرکت ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه به منظور آنالیز شرایط بهداشتی و اپیدمیک کنونی و اتخاذ تدابیر بعدی برای کنترل شیوع بیماری کووید-19 در این کشور، اظهار داشت.

معاون نخست وزیر یادآور شد، اولین شاخص لازم برای آغاز برطرف محدودیت ها، رسیدن ضریب گسترش عفونت کرونا به 1 درصد یا کمتر است و در مرحله دوم ، شاخص نباید از 0.8 درصد تجاوز کند.

خانم گلیکووا اضافه کرد، 22 منطقه دیگر روسیه هم می توانند اقدامات محدود نماینده را کاهش دهند، اگر دو معیار دیگر، یعنی آزاد بودن 50 درصد ظرفیت تخت های بیمارستانی و پوشش 70 درصدی تست کرونا در آنجا عملی گردد.

وی تأکید کرد که تضعیف اقدامات محدودنماینده باید با احتیاط و با توجه به شرایط هر یک از مناطق انجام گردد.

رئیس جمهوری روسیه نیز در این نشست تأکید کرد که خارج شدن از رژیم محدودیت های اعمال شده برای مقابله با شیوع ویروس کرونا، باید به تدریج انجام گردد.

وی گفت: چنین خروجی نمی تواند بطور همزمان باشد، لازم است این کار را به صورت تدریجی و قدم به قدم انجام گردد. سست شدن محدودیت ها ضمن حفظ اقدامات بهداشتی دقیق نیز لازم است. حذف سریع محدودیت ها غیرممکن است. از آنجا که روسیه کشوری عظیم است و شرایط اپیدمیک در مناطق مختلف متفاوت است، مقامات مسئول منطقه ای قادر خواهند بود با آنالیز شرایط، محدودیت ها را حفظ یا لغو نمایند و فعالیت های موسسات مالی هم به تصمیم آنها بستگی خواهد داشت.

ولادیمیر پوتین بعد از ظهر دیروز (دوشنبه) در سخنرانی تلویزیونی خطاب به مردم روسیه نیز اظهار داشت که از تاریخ 12 ماه مه (23 اردیبهشت ماه) دوره روزهای تعطیل اعلام شده در این کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا به خاتمه می رسد.

وی در عین حال تأکید کرد: با این وجود، مبارزه با بیماری همه گیر کرونا در کشور هنوز به خاتمه نرسیده، ولی به عقب بازگشتن هم درست است.

رئیس جمهوری روسیه یادآور شد که البته ممنوعیت برگزاری رویدادهای جمعی در کشور مستثنی است و تا غلبه بر ویروس کرونا باید ادامه یابد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 1110

به "شروع لغو تدریجی محدودیت ها در بعضی مناطق روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع لغو تدریجی محدودیت ها در بعضی مناطق روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید