کنی ها میزبان جشن خرمالوی پایتخت

به گزارش مجله توسعه دهنده، دومین جشنواره خرمالوی کن امروز با حضور شهردار منطقه 5، نمایندگان مجلس و اهالی محله شروع به کار کرد.

کنی ها میزبان جشن خرمالوی پایتخت

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

خبرنگاران/ سمیرا باباجانپور: دومین جشنواره خرمالوی کن با هدف حمایت از باغداران محله، معرفی محصولات کشاورزی و معرفی هویت فرهنگی و تاریخی محله کن از امروز به مدت 2 روز ، میزبان شهروندان تهرانی است. فریدون حیدری شهردار منطقه 5 در مراسم افتتاحیه این جشنواره با اعلام حمایت از باغداران و راه اندازی بازارهای محلی فروش محصولات محله کن گفت: این جشنواره دومین بار است که در محله کن انجام می گردد و بی تردید برگزاری چنین جشنواره هایی تاثیر مثبتی بررونق گردشگری و اقتصاد کشاورزی محله کن دارد. این جشنواره فرصتی برای باغداران است تا موانع و مسائل خود را به گوش مسئولان برسانند. ما در منطقه 5 کوشش نموده ایم تا جایی که امکان دارد مسائل را شناسایی و رفع کنیم. از نظر آبرسانی و اصلاح جهت رودخانه کن و برداشتن موانعی که مانع آبرسانی به باغ ها می گردد شهرداری کارهای خوبی انجام داده است.

فریدون حیدری اضافه نمود:ما در شهرداری منطقه 5 از راه اندازی بازارهای محلی محصولات باغداران حمایت می کنیم وبه ویژه با نزدیک شدن شب یلدا که فرصت خوبی برای راه اندازی این بازارهای محلی است.

مصطفی کواکبیان نماینده مجلس نیزدر این مراسم از محله کن به عنوان مقصد گردشگری پایتخت نشینان نام برد وگفت: هویت بومی و تاریخی محله کن درکنار باغ ها و محصولات می تواند فرصت گردشگری خوبی برای محله فراهم کند نکته ای که شورایاری و هم شهرداری باید روی آن تمرکز نمایند و آن را جدی بگیرند. همین باغ های خرمالو می تواند مقصد گردشگری تهرانی ها باشد.

در ادامه مراسم پروانه مافی نماینده مجلس نیز برگزاری این جشنواره را نشان دهنده حضور توانمند شورایاری دانست و اضافه نمود: برگزاری جشنواره خرمالو با مشارکت شورایاری و اهالی محله نمونه پیروز حکومت مردم بر مردم است که ما شاهد آن هستیم. این جشنواره یک شکرگزاری است برای اهالی که هنوز برای احیای هویت محله کوشش می نمایند و این شور و شوق را می توان درغرفه های این جشنواره مشاهده کرد.

حضور اندیشمندان و نخبگان دانشگاهی محله کن در کنار باغداران و زنان محله که محصولات خانگی خود را به معرض نمایش گذاشته بودند جلوه دیگری به دومین جشنواره خرمالوی کن داده است. مراسم افتتاحیه دومین جشنواره خرمالوی کن با تقدیر از باغداران نمونه کار خود را شروع کرد تا با خرمالوی شیرین و معروف کن به مدت 2 روز از پایتخت نشینان(تا 14 آذرماه) پذیرایی کند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 دی 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 732

به "کنی ها میزبان جشن خرمالوی پایتخت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنی ها میزبان جشن خرمالوی پایتخت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید