چهل و ششمین هفته اعتراض جلیقه زردها در فرانسه

به گزارش مجله توسعه دهنده، معترضان جلیقه زرد در اعتراض به سیاست های دولت پاریس و همچنین با هدف اعتراض علیه نظام سرمایه داری بار دیگر به خیابان ها آمدند.

چهل و ششمین هفته اعتراض جلیقه زردها در فرانسه

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، در فرانسه معترضان علیه سیاست های دولت و نظام سرمایه داری باردیگر به خیابان ها ریختند.

اعتراضات علیه نظام سرمایه داری و دولت امانوئل ماکرون در فرانسه برای چهل و ششمین هفته متوالی است که در پاریس برگزار می شود.

معترضان جلیقه زرد در فرانسه در چهل و ششمین هفته اعتراضی خود همچنان خواستار استعفای امانوئل ماکرون و تغییر کلی سیاست های دولت در فرانسه هستند.

اعتراضات علیه نظام سرمایه داری و دولت فرانسه که به اعتراضات جلیقه زردها معروف است از آبان ماه سال گذشته در این کشور آغاز شد.

دلیل ابتدایی شکل گیری این تظاهرات های شهری و تداوم آن، اعتراض به افزایش مالیات سوخت بود. این جنبش در ادامه گسترش یافت و معترضان هر شنبه برای اعتراض در پاریس و شهرهای دیگر فرانسه به خیابان آمدند.

معترضین (جلیقه زردها) با انتخاب روزهای شنبه و نامگذاری آن با عنوان شنبه سیاه اعتراضات خود را در هر هفته پیگیری می کنند، اما در حال حاضر به نظر می رسد که اعتراضات جلیقه زردها در فرانسه بیش از اعتراض علیه دولت پاریس، حملات خود را علیه نظام سرمایه داری متمرکز ساخته و به نوعی تظاهرات ضدساختاری تبدیل شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 12 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 539

به "چهل و ششمین هفته اعتراض جلیقه زردها در فرانسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چهل و ششمین هفته اعتراض جلیقه زردها در فرانسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید