پارسال در تهران قیمت مسکن و اجاره چقدر افزایش یافت

به گزارش مجله توسعه دهنده، آمار های رسمی متوسط قیمت فروش و اجاره مسکن در شهر تهران و کل کشور در سال 98 نشاندهنده افزایش قابل توجه این آمار ها در سال گذشته دارد.

پارسال در تهران قیمت مسکن و اجاره چقدر افزایش یافت

جهت دریافت خدمات طراحی خانه های ویلایی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

به گزارش گروه مالی مجله توسعه دهنده، آمارهای رسمی از شرایط فصلی اقتصاد که توسط مرکز آمار تهیه شده نشان می دهد که در سال 98 قیمت مسکن متوسط 67.95 درصد نسبت به سال 97 رشد نموده است. همچنین قیمت اجاره ماهانه نیز متوسط 32.65 درصد گران شد.

براساس آمارهای در فصل زمستان 98، قیمت فروش یک متر مربع زیربنای مسکونی نسبت به مدت مشابه سال قبل 65.6 درصد گرانتر فروخته شد.

همچنین در این فصل 44.6 درصد اجاره بهای مسکن نسبت به مدت مشابه سال 97 افزایش یافت. قیمت هر مترمربع ساختمان گلنگی نیز در این مدت 63.4 درصد رشد نشان می دهد.

*تغییرات قیمت مسکن و اجاره در تهران

برای کل سال گذشته، متوسط قیمت مسکن برای هر مترمربع در شهر تهران 69.55 درصد گران شده و همچنین اجاره بها نیز 36.3 درصد رشد داشته است.

همچنین در فصل زمستان 98 هر مترمربع مسکن در تهران 43.7 درصد نسبت به فصل مشابه سال 97 گرانتر فروخته شد. اجاره بها نیز در این فصل 47.9 درصد رشد کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 1136

به "پارسال در تهران قیمت مسکن و اجاره چقدر افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پارسال در تهران قیمت مسکن و اجاره چقدر افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید