وضعیت نرخ بیکاری در ژاپن ، ژاپنی ها رکورد می زنند

نرخ بیکاری ژاپن بدون تغییر نسبت به ماه قبل و در سطح 2.2 درصد باقی ماند.

وضعیت نرخ بیکاری در ژاپن ، ژاپنی ها رکورد می زنند

ایسنا به نقل از تریدینگ اکونومیکس نوشت: نرخ بیکاری ژاپن در دوزاده ماه منتهی به اوت بدون تغییر نسبت به ماه قبل و در سطح 2.2 درصد باقی ماند که کمترین تورم ثبت شده در این کشور از اکتبر 1992 تاکنون و 0.1 درصد کمتر از تورم مورد انتظار برای این کشور بوده است.

به دنبال کمبود نیروی کار و سالمندتر شدن جمعیت، یافتن نیروی مناسب برای بسیاری از شرکت های ژاپنی سخت شده است به گونه ای که تا خاتمه ماه ژوئن، شمار افرادی که برای نخستین بار در جستجوی شغل هستند 60 هزار نفر کاهش پیدا کرده است.

تا خاتمه ماه اوت شمار افراد بی کار با کاهش 13هزار نفری به 1.57 میلیون نفر کاهش پیدا کرده است و از طرف دیگر شمار شاغلان با افزایش 69 هزار نفری به 67 میلیون و 510 هزار نفر رسیده است. طی این مدت نیروی فعال در بازار کار 56 هزار نفر بیشتر شده و به 69 میلیون و 80 هزار نفر رسیده است.

مونهیسا تامورا، محقق موسسه دایوا ریسرچ گفت: با افزایش شمار افراد دارای شغل، به نظر می رسد روند سخت یافتن فرد مورد نظر برای کارفرمایان ژاپنی ادامه داشته باشد. وی با هشدار نسبت به تشدید جنگ تجاری بین چین و آمریکا گفت که با توجه به وابستگی اقتصاد ژاپن به صادرات، ممکن است بازار کار این کشور در صورت تداوم وضعیت فعلی تحت تاثیر قرار گیرد.

متوسط نرخ بیکاری ژاپن در بین سال های 1953 تا 2019 معادل 2.72 درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده با 5.5 درصد در ماه ژوئن سال 2002 و کمترین رقم با یک درصد در نوامبر 1968 به ثبت رسیده است. تا خاتمه ماه ژوئیه، 77.9 درصد جمعیت بین 15 تا 64 سال ژاپنی شاغل بوده اند که این رقم از زمان ثبت آمار اشتغال این کشور در سال 1968 تاکنون بی سابقه بوده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 16 آبان 1398 بروزرسانی: 16 آبان 1398 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 550

به "وضعیت نرخ بیکاری در ژاپن ، ژاپنی ها رکورد می زنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وضعیت نرخ بیکاری در ژاپن ، ژاپنی ها رکورد می زنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید