واگذاری کیش به چین تکذیب شد

به گزارش مجله توسعه دهنده، مدیرعامل منطقه آزاد کیش شایعه واگذاری این جزیره به چین را که اخیرا در بعضی شبکه های مجازی منتشر شده، بی اساس و کذب بیان کرد و گفت: منشا این خبر در خارج از کشور است.

واگذاری کیش به چین تکذیب شد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، در پی انتشار اخباری تکراری و سابقه دار در فضای مجازی مبنی بر واگذاری کیش به مدت 25 سال به کشور چین، غلامحسین مظفری توضیح داد: این خبر از اساس کذب است و با آنالیز پلیس فتا معین شد منشاء اصلی انتشار خبر در خارج از کشور است.

مدیر عامل منطقه آزاد کیش افزود: برای اطمینان بیشتر به مردم و سرمایه گذاران اعلام می کنم که جزیره کیش قرار نیست به هیچ کشوری واگذار گردد و این منطقه آزاد با برنامه ریزی های صورت گرفته بلند مدت و به کارگیری توانمندی های داخلی و جذب سرمایه های بین المللی بوِیژه در حوزه گردشگری در حال رشد و توسعه است.

وی با اشاره به برگزاری پیروز رویداد بین المللی اینوکس و سمپوزیوم فرصت های سرمایه گذاری کشور های عضو اکو با رویکرد گردشگری، در جزیره کیش یادآوری کرد: انتشار اخبار کذب مبنی بر واگذاری جزیره کیش، اقدامی سابقه دار و هدفمند است که همیشه همزمان با برگزاری رویداد های تحول آفرین در کیش منتشر شده و این بار نیز همزمان با برگزاری رویداد بین المللی سمپوزیوم فرصت های سرمایه گذاری گردشگری حوزه اکو توسط بعضی شبکه های مجازی نشر داده شد.

غلامحسین مظفری توضیح داد: منطقه آزاد کیش در قالب برنامه ریزی های میان و بلند مدت از سرمایه گذاری داخلی و خارجی در بخش های مختلف زیر بنایی این جزیره استقبال می نماید و برای توسعه هرچه بیشتر این منطقه برنامه دارد که در این برنامه ها موضوع واگذاری امور به کشوری دیگر جایگاهی ندارد.

وی با اشاره به این که واگذاری منطقه آزاد کیش به کشور های دیگر موضوعی است که تصمیم گیری در مورد آن نیازمند مراحل قانونی و مصوبات قوه مقننه و سازکار های قانونی است افزود: کسانی که هرازگاه این شایعات را منتشرمی نمایند بدانند که قوانین جمهوی اسلامی ایران در این خصوص واضح و روشن است.

منبع: ایرنا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 667

به "واگذاری کیش به چین تکذیب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واگذاری کیش به چین تکذیب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید