واکنش واعظی به ماجرای سیلی زدن یک نماینده مجلس به سرباز

به گزارش مجله توسعه دهنده، محمود واعظی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره موضع دولت درباره سیلی خوردن یک سرباز از نماینده مجلس، اظهار کرد: آن روزی که این رخ داد همه ما متأسفم شدیم که یک سرباز وظیفه که دارد به وظیفه خود عمل می نماید از سوی یک نماینده مجلس که می خواهد قانون شکنی کند و با مقاومت آن سرباز روبرو می گردد با توهین و سیلی زدن با او برخورد می نماید. این کار هم از نظر افکار عمومی و دولت و همگان محکوم است. امیدوارم آنچه رییس مجلس درباره رسیدگی به این موضوع گفت فقط یک حرف نباشد و عکس العمل جدی انجام گردد.

واکنش واعظی به ماجرای سیلی زدن یک نماینده مجلس به سرباز

به گزارش ایسنا، رییس دفتر رییس جمهوری با اشاره به اعلام شکایت رییس نیروی انتظامی از نماینده مجلس، گفت: وقتی این موضوع اعلام شد دیگر نمی گردد دولت هم بیاید و مجدداً شکایت کند. نیروی انتظامی ما با وزیر کشور در ارتباط است. در مجموع در زمینه این اتفاق ناخوشایندی که افتاد، عکس العمل مردم در فضای مجازی قابل تقدیر است.

واعظی در پاسخ به این پرسش که آیا وزارت ارتباطات استدلال حقوقی برابر دادستانی داشته یا نه، گفت: آن بخشی که سیاست گذاری است و در اختیار دولت است، همه باید بدانند که اگر در جایی این سیاست ها اجرا گردد، رییس جمهوری حامی آن است. اما آنچه که رییس جمهوری امروز گفت همین است که گسترش فضای مجازی مصداق سیاست های دولت بوده است و اگر آقای جهرمی قرار است به این دلیل محاکمه گردد، پس من را محاکمه کنید، اما اگر موارد دیگری هست که بحث دیگری است.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا قرار است ایران درباره واکسن روسیه هم مذاکراتی داشته باشد، اظهار کرد: حدود دو ماه است هم با روس ها و هم با چینی ها و هم با هندی ها مذاکره می کنیم. سرعت مذاکرات با روس ها بیشتر شده و در یک ماه گذشته تمام اسنادی که داشتند را برای ما فرستادند و گروه علمی ما تمام این ها را آنالیز نموده است و در دو روز گذشته این تایید شده و تأییدیه را دیشب برای روس ها فرستادیم و مقدمات قرارداد هم فراهم شده و امیدواریم همین امروز یا فردا امضا گردد و اولین محموله آن قبل از 22 بهمن به تهران برسد.

رییس دفتر رییس جمهوری با تاکید بر اینکه سیاست ما حمایت جدی از واکسن های فراوری داخل است، گفت:، ولی ما نمی توانیم مردم را تا اواخر بهار برای آماده شدن واکسن های ایرانی منتظر بگذاریم، از حالا تا اواخر بهار ما یک قرارداد با کووکس بستیم و از طرف دیگر با سه کشوری که نام بردم به دنبال بستن قرار داد هستیم و درباره خریدمان از کووکس هم داریم فشار می آوریم که هرچه زودتر اولین محموله آن به دست ما برسد. همچنین میزان دو میلیون دوز از واکسن روسی را هم برای قرارداد در نظر گرفته ایم.

واعظی در پاسخ به پرسشی درباره اطمینان ایران از واکسن خارجی کووکس اظهار کرد: ما 16.5 میلیون دوز واکسن از کووکس خریداری و هزینه آن را هم پرداخت کردیم و منتظریم که نوبت مان برسد و برای ما ارسال گردد. البته داریم رایزنی می کنیم تا ارسال بخش اول آن را جلو بیندازند.

رییس دفتر رییس جمهوری در پاسخ به این پرسش که آیا گشایشی در حصر خانگی میرحسین موسوی و مهدی کروبی در حال اجرا است، گفت: نمی دانم، اما علائمش دارد مشاهده می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 16 اسفند 1399 بروزرسانی: 16 اسفند 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 1586

به "واکنش واعظی به ماجرای سیلی زدن یک نماینده مجلس به سرباز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش واعظی به ماجرای سیلی زدن یک نماینده مجلس به سرباز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید