نگرانی های هواوی برای فروش تجاری اینترنت 5G

به گزارش مجله توسعه دهنده، مجادله بین چین و امریکا و بالطبع تعرفه های سنگین تجاری ایالات متحده علیه چین، بیش از هر شرکت دیگری هواوی را درگیر خود نموده است. هواوی که از مدتی پیش درگیر تحریم های تجاری ایالات متحده بود، اکنون نیز با مشکلاتی در حوزه اینترنت 5G خود رو به رو شده است.

نگرانی های هواوی برای فروش تجاری اینترنت 5G

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، مدیرعامل هواوی اخیرا در مصاحبه ای فاش کرد که این شرکت به دنبال گزینه فروش دارایی های 5G خود است. وی همچنین اضافه نمود که هوآوی به دنبال خریداری مستقر در خارج از آسیا و به عبارتی دقیق تر جایی در غرب است.

در حال حاضر هیچ خریدار هدفمندی برای هواوی وجود ندارد. از یک سو این می تواند برای یک شرکت فناوری که به دنبال تثبیت موقعیت خود است بسیار خطرناک باشد. از سوی دیگر اگرچه خریدار می تواند عناصر اصلی را تغییر داده و دسترسی به محصولات را مطابق دلخواه خود مسدود کند، اما هواوی دسترسی کاملی به مجوزها ، کد ها ، نقشه ها و تخصصهای تولیدی خود خواهد داشت و در نتیجه شک و تردیدهای ایالات متحده درباره امنیت هواوی پررنگ تر می گردد.

به نظر می رسد هواوی هنوز به دنبال گزینه فروش است و مطمئناً دلیل اصلی هواوی برای این کار نیز به تحریم ایالات متحده ارتباط دارد. به هر حال تعداد کشورهایی که به تبعیت از ایالات متحده هواوی را تحت فشار قرار داده اند کم نیست و در نتیجه انتظار می رود هواوی هر چه زودتر فکری به حال بازار آسیب دیده خود کند.

منبع: انتخاب
انتشار: 20 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 463

به "نگرانی های هواوی برای فروش تجاری اینترنت 5G" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی های هواوی برای فروش تجاری اینترنت 5G"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید