موز و انبه ارزان می گردد

به گزارش مجله توسعه دهنده، رئیس اتحادیه بارفروشان تهران از کاهش قیمت گوجه فرنگی، سیب زمینی، انبه و موز اطلاع داد.

موز و انبه ارزان می گردد

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ سرگرمی و سفر بیشتر بدانید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا ،مصطفی دارایی نژاد با بیان اینکه قیمت گوجه فرنگی در میدان مرکزی میوه و تره بار هزارتومان کاهش یافته است، اظهار کرد: ورود گوجه فرنگی های لار و کازرون به بازار باعث کاهش قیمت این محصول شده و در حال حاضر نیز قیمت گوجه فرنگی درجه یک به صورت عمده در میدان مرکزی از 6000تومان به 5000تومان رسیده است.

وی ادامه داد: سیب زمینی گرگانی و سیب زمینی درجه یک اصفهان هم امروز هزارتومان در بازار افت قیمت داشتند؛ به طوری که سیب زمینی گرگانی با قیمت 3500تا 4000تومان و سیب زمینی اصفهان نیز با قیمت 5000تومان به صورت عمده در میدان مرکزی فروخته شد.

رئیس اتحادیه بارفروشان افزود:هفته آینده هم در این دو محصول مجددا کیلویی هزارتومان افت قیمت خواهیم داشت؛ زیرا بار زیاد و با کیفیتیوارد بازار شده است.

دارایی نژاد در ادامه به کاهش قیمت موز و انبه نیز اشاره نمود و گفت:50کانتینر انبه دیروز وارد کشور شد و 150کانتینر دیگر نیز در راه است که پس از ورود به مرز ترخیص خواهند شد. بنابراین قیمت انبه که در میدان مرکزی کیلویی 40 تا 45 تومان است امشب به 35 تا 37هزارتومان خواهد رسید و قیمت آن قطعا شکسته خواهد شد.

وی توضیح داد: قیمت انبه داخلی نیز 35 هزارتومان است و میناب و سیستان و بلوچستان تامین کننده انبه کشور هستند. قیمت انبه داخلی در میدان مرکزی در هفته آینده کاهشی و به 30هزارتومان خواهد رسید.

رئیس اتحادیه بار فروشان اضافه نمود: موز کارتن کوچک هندی کیلویی 20هزارتومان و موز کارتن عظیم نیز به صورت عمده در میدان کیلویی 21 هزارتومان است. همچنین حدود 6000 تن موز وارد کشور شده و 150کانتینر هم در راه است و قیمت موز در هفته آینده کاهشی خواهد بود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 7 تیر 1400 بروزرسانی: 7 تیر 1400 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 1787

به "موز و انبه ارزان می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موز و انبه ارزان می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید