موزه های معروف سن پترزبورگ، عکس

به گزارش مجله توسعه دهنده، این شهر تمام محبوبیتش را مدیون میراث هایی است که طی قرن های گذشته برایش به یادگار مانده اند و شاید اصلی ترین دلیل آن فراخوان پتر کبیر بود که همه ثروتمندان و اشراف زادگان را به این شهر دعوت کرد. روسی ها یک ضرب المثل دارند که می گوید: مسکو برای کار و تجارت است، سن پترزبورگ برای عاشق شدن.

موزه های معروف سن پترزبورگ، عکس

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

خیابان های سن پترزبورگ با نمای کاخ ها، کلیساها و موزه ها چهره لاکچری به خود گرفته و وقتی نوبت به بازدید از این بناها می رسد، نمی توان در طول یک بار سفر به این شهر همه آن ها را از نظر گذراند.اینجا از هر سبک معماری چند نمونه شاهکار می بینید و در هر زمینه ای موزه ای پیدا می کنید.

بیش تر موزه های سن پترزبورگ در کاخ های تاریخی شهر دایر شده اند، یعنی هنگام بازدید از آن ها می توان با یک تیر 2 نشان زد و همزمان از یک بنای تاریخی و مرکز فرهنگی شهر دیدن کرد. اگر به بازدید از این شهر زیبا همراه با موزه های فوق العاده اش علاقه دارید به شما پیشنهاد می کنیم تا با خرید بلیط هواپیما به مقصد سن پترزبورگ از سفر مارکت به این شهر سفر کنید.

انواع موزه های سن پترزبورگ

در واقع سن پترزبورگ مرکز فرهنگی روسیه است و برای همین آثار و اشیا مهمی از میراث فرهنگی اش را در دل خود نگهداری می نماید و حتی موزه های عمومی روسیه برای اولین بار در همین شهر افتتاح شدند، یعنی اوایل قرن هجدهم و در سال 1714. بی دلیل نیست که سن پترزبورگ را شهر موزه ها هم نامیده اند چون در این شهر بیش از 200 موزه در حوزه موزه های ملی، دولتی، شخصی و غیره دایر است که در این مطلب به نمونه های جذاب و پرطرفدار آن پرداخته شده است.

موزه آرمیتاژ سن پترزبورگ (State Hermitage Museum)

موزه آرمیتاژ یا هرمیتاژ یکی از عظیم ترین و بهترین موزه فرهنگی - تاریخی و هنری در جهان به شمار می رود چون بیش از 3 میلیون اثر هنری و سازه فرهنگی از سراسر جهان را در 350 سالن عظیم و باشکوه کاخ زمستانی به نمایش گذاشته است. این آثار که از دوران کلاسیک تا به امروز را دربردارند، شامل نقاشی ها، طراحی ها، مجسمه، آثار اکتشافی باستان شناسی و اشیا مربوط به سکه شناسی کل هستند. گفته می شود که اگر برای دیدن تک تک این آثار وقت بگذارید، بیش از 7 سال طول می کشد تا همه آن ها را ببینید.

ساعات کار موزه : از ساعت 10:30 صبح تا 6 بعدازظهر (چهارشنبه و آدینه تا 9 شب)

آدرس : 2, Dvortsovaya Ploschad (Palace Square)

مترو : Admiralteyskaya

موزه دولتی روسیه (State Russian Museum)

در اواخر قرن نوزدهم کاخی که متعلق به پرنس پاولوویچ پسر تزار پاول اول بود به موزه تبدیل شد و آثار فاخری از هنرمندان روسی در آن به نمایش گذاشته شد، آثاری که قدمت بعضی از آن ها به قرن دهم برمی شود و تعداد مجموع آن ها به بیش از 400 هزار اثر هنری می رسد. کسانی که بلیط هواپیما سن پترزبورگ خریده باشند می توانند آثار هنرمندان معروفی مثل بریولوف، آیوازوفسکی، رپین و واسنتسوف را در این موزه تماشا نمایند.

ساعات کار موزه : به غیر از سه شنبه ها در تمام ایام از ساعت 10 صبح تا 6 بعدازظهر (دوشنبه ها تا 8 شب و پنجشنبه ها از 1 ظهر تا 9 شب)

آدرس : 4, Inzhenernaya Ulitsa / Ploshchad Iskusstv

مترو : Nevsky Prospekt / Gostiny Dvor

قلعه پیتر و پاول و موزه تاریخ سن پترزبورگ (Peter & Paul Fortress and Museum of the History of St. Petersburg)

قلعه پیتر و پاول محل پیدایش شهر سن پترزبورگ است و تاریخ در نقطه به نقطه این قلعه ریشه دوانده تا جایی که به معنای واقعی کلمه یک موزه روباز تلقی می شود. حالا این قلعه به سمبل شهر سن پترزبورگ تبدیل شده و هیچ گردشگری بدون بازدید از این قلعه، شهر را ترک نمی نماید. اینجا در کنار کلیسا، زندان، کارگاه پرینت کاری و بخش های دیگر قلعه می توانید از موزه تاریخ سن پترزبورگ، تاریخ قلعه و موزه تحقیقات فضایی قلعه دیدن کنید. برای آشنایی بیشتر با این قلعه و موزه پیشنهاد می کنیم حتما مطلب قلعه پیتر و پاول سن پترزبورگ را در سایت ما بخوانید.

ساعات کار موزه : از 10 صبح تا 6 بعدازظهر (چهارشنبه ها تعطیل و سه شنبه ها تا 5 بعدازظهر)

آدرس : Zayachy (Hare) Island

مترو : Gorkovskaya, Sportivnaya

موزه کلیسای جامع سنت ایزاک (St. Isaacs Cathedral)

کلیسای جامع سنت ایزاک عظیم ترین کلیسای ارتدوکس سن پترزبورگ به حساب می آید و عنوان مرتفع ترین ساختمان گنبددار جهان را به خود اختصاص داده است. پروژه ساخت این کلیسا 40 سال طول کشیده و 43 نوع سنگ معدنی در آن به کار رفته است و به همین خاطر گاهی موزه سنگ های رنگی نیز خوانده می شود. مجسمه های زیبایی از هنرمندان مشهوری چون کارل بریولوف، واسیلی شبوف، فئدور برونی و غیره در محوطه داخلی کلیسا طراحی و نصب شده اند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص کلیسای جامع سنت ایزاک می توانید مطلب معرفی این کلیسا را بخوانید.

ساعات کار : از 10:30 صبح تا 6 بعدازظهر (ماه های تابستانی تا 10:30 شب)

آدرس : 4, Isaakievskaya Square

مترو : Admiralteyskaya

موزه نظامی تاریخی توپخانه (Historical Museum of Artillery)

در سال 1703 بنایی به منظور نگهداری تجهیزات نظامی قدیمی در مجاورت قلعه پیتر و پاول ساخته شد که در نهایت تبدیل به موزه شد تا مجموعه عظیمی از تجهیزات نظامی مربوط به قرون وسطی، جنگ جهانی دوم تا به امروز را به نمایش بگذارد. چنین موزه های روبازی با فضای عظیم و سرسبزی که دارند برای بازدید به همراه خانواده و بچه ها بسیار مناسب هستند. در این موزه مغازه سوغاتی فروشی کوچکی نیز وجود داد که می توان خاطره بازدید از این موزه را تا ابد در ذهن خود ثبت کرد.

ساعات کاری : از ساعت 11 قبل از ظهر تا 6 بعد از ظهر (به غیر از دوشنبه ها، سه شنبه ها و آخرین پنج شنبه های هر ماه)

آدرس : 7, Aleksandrovsky Park

مترو : Gorkovskaya, Sportivnaya

موزه کلیسای ناجی در خون (Church of Our Savior on the Spilled Blood)

کلیسای ناجی در خون به عنوان یادبود مرگ فجیعانه الکساندر دوم در شهر سن پترزبورگ و درست در مکانی که توسط انقلابیون زخمی شد، ساخته شد. این ساختمان 9 گنبده که شباهاتی به کلیسای سنت باسیل مسکو دارد و عظیم ترین مجموعه موزاییکی روسیه به حساب می آید، به خاطر شمایل زیبا و رنگینش توجه خیل عظیمی از گردشگران را جلب می نماید و اگر نگاهی به تصاویر آن بیندازید، به نظرتان یک بنای فانتزی می آید. کلیسای ناجی در خون از سال 1970 به عنوان شاخه ای از موزه کلیسای جامع سنت ایزاک مورد استفاده قرار گرفته، به طوری که 80 درصد از هزینه بازسازی نمای آن به وسیله کلیسای جامع تامین شد.

ساعات کاری : به جز چهارشنبه ها از ساعت 10:30 صبح تا 5:30 بعدازظهر (ماه های تابستانی تا 10:30 شب)

آدرس : 2, Naberezhnaya Kanala Griboedova

مترو : Nevsky Prospekt / Gostiny Dvor

موزه کانست کامرا سن پترزبورگ (Kunstkamera)

پیشینه یکی از موزه های سن پترزبورگ به 3 قرن پیش یعنی سال 1714 برمی شود و به دستور پتر کبیر ساخته شده است. موزه کانست کامرا در واقع اولین موزه روسیه است و به عنوان موزه انسان شناسی و قوم نگاری نیز شناخته می شود. در این موزه مجموعه ای از نمونه های عجیب علمی به نمایش گذاشته شده که تعدادشان به بیش از 2 میلیون نمونه می رسد. در ضمن موزه کانست کامرا به عنوان یکی از کامل ترین موزه های علوم جهان فعالیت دارد.

ساعات کاری : همه روزه از ساعت 11 صبح تا 7 عصر (به غیر از دوشنبه ها و آخرین سه شنبه هر ماه)

آدرس : 3, Universitetskaya Naberezhnaya

مترو : Nevsky Prospekt, Admiralteyskaya, Vasileostrovskaya

موزه فابرژه سن پترزبورگ (Faberge Museum)

نام شرکت جواهرسازی فابرژه را که اقلام و جواهرات خاصی فراوری می نماید،هر کسی شنیده است. محبوب ترین مجموعه فراوریی این شرکت، تخم های فابرژه هستند که اعضای خانواده های سلطنتی در روز عید پاک این تخم مرغ ها را به یکدیگر هدیه می دهند. عظیم ترین مجموعه این تخم ها در اختیار وکسلبرگ است که از سال 2013 آن ها را در کاخ شووالوف به نمایش گذاشته و به این ترتیب صاحبِ اولین موزه شخصی است که عظیم ترین مجموعه تخم های استر و اشیا دکوری هنری را به نمایش گذاشته است. حالا کاخ شوالوف به عنوان موزه فابرژه سن پترزبورگ شناخته می شود. اینجا می توانید جواهرات شاهکاری از طراحی های ایگناتی سازیکوف و پاول اووچینیکوف و دیگر هنرمندان را ببینید.

ساعات کاری : به جز آدینه ها از ساعت 10 صبح تا 9 شب

آدرس : 21, Naberezhnaya Reki Fontanki

مترو : Nevsky Prospekt, Gostiny Dvor

موزه قوم نگاری روسیه (Russian Ethnography Museum)

در مجاورت موزه دولتی روسیه، موزه ای با مجموعه عظیم و ارزشمندی به نام موزه قوم نگاری روسیه را می بینید که سبک زندگی و نوع پوشش قوم های مختلفی از امپراتوری سابق روسیه و از دریای بالتیک تا اقیانوس آرام را به نمایش گذاشته است. در این موزه بیش از 500 هزار دست ساخته ها و اقلام مربوط به سنت ها، نوع پوشش و میراث فرهنگی قبایل و مردمان روسیه و کشورهای آسیای مرکزی را می بینید.

ساعات کاری : از 10 صبح تا 6 بعد از ظهر (پنج شنبه ها تا 9 شب)، دوشنبه ها و آخرین آدینه هر ماه تعطیل

آدرس : 4/1, Inzhenernaya Ulitsa

مترو : Nevsky Prospekt or Gostiny Dvor

موزه تاریخ سیاسی روسیه (Museum of Political History of Russia)

موزه تاریخ سیاسی روسیه از زمان سلطنت کاترین کبیر تا به امروز، هر آنچه در زندگی سیاسی روسیه رخ داده را پوشش داده و در یکی از عمارت های زیبای سن پترزبورگ به نمایش گذاشته است. خود ساختمان در طول تاریخ نقش مهمی را ایفا نموده و حالا اسنادی شامل اسناد انقلاب عظیم فرانسه، قانونگذاری های کاترین کبیر، اصلاحات الکساندر دوم، تاج گذاری 3 امپراتور آخر روسیه و سرچشمه جنبش های سیاسی و اجتماعی در این موزه نگهداری می شوند. اینجا اگر رد پای تاریخ سیاسی را بگیرید به نیمه دوم قرن هجدهم می رسید و حتی قبل از آن می رسید.

ساعات کاری : از ساعت 10 صبح تا 6 بعدازظهر (به جز پنج شنبه ها و آخرین دوشنبه هر ماه)

آدرس : 2-4, Ulitsa Kuybysheva

مترو : Gorkovskaya

موزه ناو آئورورا (Cruiser Aurora)

کشتی کروز آرورا، ناو جنگی عظیمیست که در تاریخ روسیه نقش های مهمی داشته و رد پای آن در جنگ روسیه و ژاپن و گام های نخستین انقلاب فرانسه در سال 1917 پیدا می شود. ناو آئورورا یا آرورا برای اولین بار در سال 1900 به آب انداخته شد و هفده سال بعد قصر زمستانی تزار را به توپ بست و در واقع به اقامتگاه تزار حمله کرد. این اتفاق تراژدی عظیمی در تاریخ روسیه به حساب می آید که آغاز رهبری 70 ساله کمونیست ها را رقم زد. این ناو جنگی امروزه به عنوان موزه و میراث فرهنگی روسیه به یادگار مانده است.

ساعات کاری : از ساعت 11 صبح تا 6 بعدازظهر (به غیر از دوشنبه ها و آدینه ها)

آدرس : Off Petrovskaya Naberezhnaya, opposite the Nakhimov Navy School

مترو : Gorkovskaya

موزه کاخ مرمر سن پترزبورگ (Marble Palace)

کاخ زیبای مرمر که در امتداد رودخانه نوا قرار گرفته علاوه بر این که به خاطر شکوه و زیبایی و 32 نوع مختلف سنگ مرمری که در ساخت آن به کار رفته، شناخته شده باشد، به عنوان موزه هنرهای مدرن نیز کاربری دارد و علاقه مندان هنر را به سمت خود جلب می نماید. کاخ مرمر از سال 1922 کلکسیونی از هنرهای مدرن موزه دولتی روسیه را به نمایش گذاشته و به غیر از آن، مجموعه شخصی صاحبِ کاخ هم در بخشی از کاخ نگهداری می شود. در ضمن این کاخ بارها برای میزبانی نمایشگاه های معاصر هم به کار رفته است.

ساعات کاری : از ساعت 10 صبح تا 6 بعد از ظهر و پنج شنبه ها تا 9 شب (به غیر از سه شنبه ها)

آدرس : 5/1, Millionaya Ulitsa

مترو : Nevsky Prospekt/Gostiny Dvor

منبع: گردشبان
انتشار: 4 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 4 اردیبهشت 1400 گردآورنده: xda-developer.ir شناسه مطلب: 1684

به "موزه های معروف سن پترزبورگ، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موزه های معروف سن پترزبورگ، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید